Dziewięć miesięcy. Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet! Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Początki ciąży – co się dzieje w organizmie kobiety?

7 października 2014, dodał: Doswiadczona
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Czasem starania trwają długo, czasem bardzo krótko, ale w końcu przychodzi ten wymarzony czas, kiedy kobieta i mężczyzna widzą dwie kreski na teście ciążowym. Pozornie cel został osiągnięty, jest ciąża. Ale przecież to nie koniec, to dopiero początek! Pod sercem kobiety dzień po dniu rośnie nowe życie. Nie raz i nie dwa kobieta zastanawia się co, właściwie dzieje się w jej wnętrzu.

rodzice

 

 

Co się ze mną dzieje?ciaza

Ciąża to okres prawdziwej burzy hormonalnej, ciało kobiety zmienia się tak szybko, że ona sama nie jest w stanie nadążyć za tymi zmianami. I mowa tu nie tylko o przysłowiowych „humorach ciążowych” czy „zachciankach”. To przede wszystkim zmiany fizjologiczne, rozszerzanie się kości miednicy, zwiększanie objętości krwi, zwiększone obciążenie wszystkich narządów. Kobieta może być bardzo pobudzona, albo przeciwnie, bardzo senna. Nawet szesnastogodzinny sen w tym okresie jest normą. Wszak trzeba się wyspać na zapas, różnie to może być później. No i to najważniejsze, przez wszystkich zadawane pytanie: „który to tydzień?” Żeby się nie pogubić w tych obliczeniach, dobrze jest prowadzić kalendarz ciąży. Na początku ciąży kobiety na ogół pamiętają, który to tydzień, później niezbędna jest pomoc kalendarza, gdyż kobiecie łatwiej powiedzieć, ile jeszcze zostało, a nie ile już minęło.

Jak wygląda moje dziecko?brzuch ciazowy

To pytanie kobiety (a i mężczyźni również) zadają sobie, jak tylko test ciążowy pokaże upragnione dwie malinowe kreski. Technika poszła bardzo na przód, ale nie ma jeszcze możliwości podglądania swojego dziecka codziennie. Może kiedyś będzie – czas pokaże. Tymczasem internetowe kalendarze ciążowe dają możliwość nie tylko niepogubienia się w czasie, ale również śledzenia na bieżąco, co się dzieje z dzieckiem. Oczywiście są to dane uśrednione, jednak z dużą dozą prawdopodobieństwa można zakładać, że jeśli kalendarz mówi, że nasze dziecko ma np. 12 centymetrów, to tak właśnie jest. Bardzo realistyczne animacje pozwalają lepiej zrozumieć, jak rozwija się dziecko, szczególnie na początku ciąży, gdy tworzą się wszystkie narządy. Warto więc prowadzić ciążę nie tylko u lekarza, ale także (choć z dystansem i przymrużeniem oka) w Internecie.

Dziecko w łonie matki najintensywniej rozwija się przez pierwsze trzy miesiące, później już tylko rośnie i ostatecznie kształtuje wszystkie swoje organy. To, co najważniejsze, dzieje się na samym początku. Dobrze jest zdawać sobie z tego sprawę, aby jak najlepiej zaopiekować się kiełkującym życiem. Aby ciąża przebiegała zdrowo i bez zakłóceń, należy racjonalnie się odżywiać, unikać    nerwowych sytuacji i oczywiście być pod opieką mądrego lekarza.

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Początki ciąży – co się dzieje w organizmie kobiety?

  1. avatar monia221 pisze:

    Uważam, że najważniejsze to mieć dobrego lekarza prowadzącego, bo trzeba miec zaufanie do takiego lekarza. Ja miałam bardzo fajną panią doktor i ona jest świetnym lekarzem prowadzącym!

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

studia- co nosić i w czym
Plecaki są super. Teraz to nawet do pracy zdarza mi się zakładać plecak,...
Wasz wolny czas
Ale mam nadzieję, że nie kosztem odpoczynku. To prawda, dom jest miejscem, w którym...
Co jest zdrowsze - owoce czy warzyw…
Uwielbiam zieleninkę. :) Zauważcie, że nawet odrobina zielonego dodatku sprawia, że danie wygląda atrakcyjniej,...
Czy dokarmiacie gołębie?
Jak byłam mała, to zimą dokarmialiśmy ptaki. Przyfruwało dużo wróbelków, sikorki, no i pojawiały...