Zabawki i profilaktyka zdrowotna

1 października 2014, dodał: Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

_dziec2

Nawet ulubiona grzechotka bobasa może być szkodliwa dla jego zdrowia. Jak to możliwe? Bakterie, wirusy, pasożyty – wszystkie doskonale rozwijają się na codziennie dotykanych przez maluchy zabawkach, i mogą przeżyć na nich nawet kilka tygodni.

Niestety, tradycyjne czyszczenie niewiele zdziała w walce z takim przeciwnikiem. Stosowanie silnych detergentów może przede wszystkim zaszkodzić dziecku i jego wrażliwej skórze, ale także zniszczyć ulubione zabawki. Jak  zatem dbać o grzechotki i klocki tak, by służyły zdrowiu i dobremu samopoczuciu dziecka, a nie szkodliwym mikroorganizmom?

Tradycyjna dezynfekcja i ekstremalne sytuacje

Istnieje wiele sposobów na to, by utrzymać zabawki w czystości. Możemy przecierać je roztworem z wybielacza, prać w pralce lub myć w zmywarce. Niektóre mamy są zwolenniczkami wygotowywania brudnych zabawek we wrzątku. Wszystkie te metody w pewnym stopniu opierają się na silnych środkach czyszczących, szkodliwych dla środowiska i, w nieodpowiednim stężeniu, także dla dzieci. Substancje chemiczne mogą wywoływać alergię i podrażnienia. Niektóre z nich pozostawiają także osad, który może dostać się do ust malucha – mówi Magdalena Kalinowska, ekspert  ds. naturalnej pielęgnacji dzieci oraz  wielorazowego pieluchowania.

Częsty kontakt plastikowych elementów czy pluszowych materiałów z detergentami może prowadzić do ich zużycia i zniszczenia. Zabawki po tradycyjnej dezynfekcji przez jakiś czas nie są dostępne dla maluszka – wybielacz musi odparować, grzechotka ostygnąć. O tym, że taka zwłoka jest uciążliwa dla małego odkrywcy, który właśnie teraz musi zbudować zamek z klocków w kuchni, wie każda mama. Z pewnością tradycyjne sposoby nie są tymi, które można wykorzystywać codziennie. Nie sprawdzą się także w sytuacjach ekstremalnych, takich jak spacer czy dłuższa podróż, kiedy dezynfekcja jest niemal niezbędna i to kilka razy w ciągu jednego dnia.

Natychmiastowa i delikatna ochrona

Poszukując idealnej metody dezynfekcji warto zwrócić uwagę na produkty, które w swoim składzie zawierają naturalne składniki. Kosmetyki z wyciągiem z aloesu, pomarańczy, mandarynki oraz z kwasami owocowymi są równie skuteczne i bezwzględne dla bakterii, wirusów i pasożytów, co silne detergenty. Usuwają niemal 99% szkodliwych mikroorganizmów, w tym paciorkowce, gronkowce czy  cząsteczki E coli. Naturalne kosmetyki nie pozostawiają osadu oraz nie niszczą zabawek. W formie wygodnego sprayu są zawsze pod ręką, gdy trzeba oczyścić grzechotkę, smoczek i otoczenie wokół dziecka. Co najważniejsze spray można stosować wielokrotnie, a mimo to po każdej aplikacji maluch może od razu korzystać z zabawek. Naturalny spray to prosty sposób na zwalczenie szkodliwych drobnoustrojów wywołujących wiele poważnych infekcji w organizmach niemowląt, których układ odpornościowy nie jest  do końca rozwinięty.
Odpowiednie środki czyszczące, na bazie naturalnych składników, można znaleźć na stronie sklepu:  www.kidstyle.pl

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jak radzicie sobie z pielęgnacją ce…
Jak radzicie sobie z pielęgnacją cery suchej, narażonej bardziej na problemy zmiany temperatury na zewnątrz?
Czy kosmetyki z kwasami przypominaj…
Czy kosmetyki z kwasami przypominają w zaletach peelingi, czy możecie mi zdradzić,...
Związek na odległość
Czytając, co piszecie, i dokładając do tego swoje doświadczenie, muszę stwierdzić, że związki na...
Jak znaleźć faceta nadającego się d…
Prawda, ale z drugiej strony to musi być niesamowite uczucie zobaczyć kogoś i...