URODA I ZDROWIE

Peruka na zamówienie zamiast sesji u psychoterapeuty

18 lipca 2019, dodał: Redakcja

Peruka na zamówienie zamiast sesji u psychoterapeuty

Temat włosów zwykle pojawia się w kontekście omawiania atrybutów urody i wyglądu zewnętrznego. Sytuacja zmienia się diametralnie, gdy pojawia się wątek ubytków w owłosieniu. Osoby borykające się z problemem łysienia wiedzą doskonale, że deficyt pukli wybiega znacznie poza kwestię estetyki. Braki w owłosieniu głowy mogą bowiem obniżać samoocenę osób łysiejących.

Samoocena na pstrym koniu jeździ

Żyjemy w czasach, w których korzystanie z usług psychoterapeuty zostało obdarte z tabu towarzyszącego mu przez dekady. Zgodnie z nim, pomoc psychologa była zarezerwowana dla ludzi niezaradnych, borykających się z zaburzeniami. Dziś coraz więcej osób otwarcie mówi, że korzysta z pomocy różnego typu terapeutów, mentorów i coachów. Czy to zasługa coraz wyższego tempa życia i wynikających z niego konsekwencji, czy może swoista moda? Czas pokaże.

Jedno jest pewne, oczekiwania współczesnego świata przytłaczają wiele osób, które w rozmowie ze specjalistą chcą dać upust swoim problemom i poszukać wyjścia z labiryntu. Jednym z najczęściej poruszanych zagadnień na kozetce terapeuty jest samoocena. W ogromnym uproszczeniu możemy stwierdzić, że jest to sposób widzenia swojego ja, który rzutuje przede wszystkim na relacje z innymi ludźmi i podejmowanie nowych wyzwań. Samoocenę determinuje wiele czynników, począwszy od przeszłych wydarzeń, naszych sukcesów i porażek, to co usłyszeliśmy od osób dla nas ważnych w dzieciństwie i w okresie dorastania, a także to, co sami myślimy na swój temat i co wydaje nam się, że myślą o nas inni. Jednym z ważnych determinantów samooceny jest w wielu przypadkach wygląd zewnętrzny. Możemy przyjąć, że osoba atrakcyjna fizycznie będzie myśleć o sobie lepiej niż człowiek, który jest mniej urodziwy. Niektórzy stawiają znak równości między dobrym wyglądem a pewnością siebie. Nasza aparycja przekłada się na kontakty z płcią przeciwną, przebojowość w relacjach społecznych czy sytuacje zawodowe. Oczywiście, to co przed chwilą powiedzieliśmy jest schematem, skrótem myślowym, a nie uniwersalną zasadą. Jest w tym jednak ziarnko prawdy, o czym najlepiej niech świadczą czas i środki, które poświęcamy na to, by wyglądać lepiej.

 

Łysi niechętnie patrzą w lustro

W naszej kulturze wypadające włosy są postrzegane jako ubytek. Deficyt czupryny staje się szczególnie dotkliwy, kiedy przydarza się osobie relatywnie młodej lub gdy spada na kogoś niespodziewanie, np. jako konsekwencja terapii nowotworowej lub wypadku. Łysienie lub przerzedzanie włosów postrzegane jest jako męska dolegliwość, dlatego też panowie zwykle radzą sobie z jego akceptacją lepiej niż kobiety. Nie zmienia to faktu, że wypadające włosy mogą rzutować ujemnie na samoocenę przedstawicieli obu płci. Aby podnieść mniemanie o sobie, jesteśmy w stanie zrobić naprawdę wiele. Sposobów na odwrócenie efektów wypadania włosów jest równie dużo jak przyczyn ich wystąpienia. Wśród najłatwiej dostępnych, ale też najmniej skutecznych, można chociażby wymienić wizytę w drogerii czy aptece celem zakupienia preparatów na porost włosów. Na drugiej szali znajdują się kosztowne i inwazyjne zabiegi rodem z medycyny estetycznej. Czy osoby chcące uporać się z następstwami wypadających włosów mają do dyspozycji tylko te dwie skrajności? Na szczęście nie.

System włosów HairAgain – niezawodny sposób na uzupełnianie włosów

Alternatywną dla skomplikowanych zabiegów medycznych, nieskutecznych kosmetyków i niewygodnych tupetów jest system włosów HairAgain. Jest to innowacyjne rozwiązanie, które pozwoli odzyskać fryzurę, na którą zasługujesz. To także doskonały sposób na zagęszczanie włosów. Nasz hair system składa się z trzech zasadniczych elementów: bazy, rodzaju włosów i sposobu mocowania. Przed dokonaniem wyboru, przyszły użytkownik może zakupić lub wypożyczyć pakiet startowy (dostępny w kilku wersjach), dzięki któremu może przekonać się, jak będzie wyglądała jego docelowa peruka na zamówienie. Dostępne są w nim różne próbki włosów pozwalające określić parametry peruki: skręt, gęstość, kolor i typ włosów. W zestawie znajdują się też narzędzia do zdjęcia miary peruki. To wszystko daje gwarancję własnoręcznego sprawdzenia materiałów przed zamówieniem. Wybierając zestaw startowy warto zapoznać się ze szczegółowymi informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej.

Dlaczego peruka na zamówienie jest coraz częściej stosowana zamiast przeszczepu włosów? Przede wszystkim proponowane przez HairAgain spersonalizowane uzupełnianie włosów jest bezbolesne, nie posiada żadnych przeciwwskazań zdrowotnych i nie jest tak kosztowne jak transplantacja. Peruka na zamówienie gwarantuje wyróżnianie się z tłumu włosami, o których marzysz od dawna. To rozwiązanie jest też świetnie dopasowane do kształtu głowy, przez co zapewnia dużą wygodę w podejmowaniu codziennych wyzwań. System włosów HairAgain został stworzony z najlepszej jakości materiałów, które zapewniają nie tylko imponujący wygląd, ale także przewiewność bazy i trwałość mocowania. Pierwsza właściwość gwarantuje duży komfort użytkowania, druga cecha pozwala cieszyć się peruką przez długie lata.

Sprawdź już dziś system włosów HairAgain, zainwestuj w poczucie własnej wartości i uwolnij się od kompleksów raz na zawsze.

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz