Czy wiesz, że piwno nadaje się nie tylko do wypicia ? Zazwyczaj kojarzy nam się z dodatkiem dobrej zabawy. Jak się okazuje piwo znajduje swoje zastosowanie w wielu innych dziedzinach. Chmiel pochodzący z piwa posiada też właściwości bakteriobójcze i zwalcza wolne rodniki. Najwięcej takich dobroczynnych składników zawiera piwo wysokochmielowe (bitter, stotut i altbier). Wypicie kufelka piwka w miarę regularnie chroni przed kamicą żółciową (zmniejsza w żółci poziom cholesterolu), zapobiega osteoporozie (sprzyja zwiększeniu mineralnej gęstości tkanki kostnej), łagodzi zapalenie stawów, koi nerwy (zawiera lupulinę, która uspokaja i a właściwości lekko usypiające). Zobacz jak można wykorzystać piwo.
Do marynowania mięsa
Dzięki marynowaniu mięsa w piwie stanie się ono bardziej miękkie i wyraziste w smaku. Z pewnością przypadnie do gustu nie tylko smakoszom piwa.
Na porost trawy
Czasami bywa tak, że trawa w niektórych miejscach nie chce rosnąć lub nie wygląda najlepiej. Wystarczy wylać tam piwo, które w połączeniu z promieniami słonecznymi sprawi, że trawa urośnie w ekspresowym tempie.
Na szkodniki
Masz problemy ze szkodnikami w ogródku? Wypełnij wiaderko piwem i zrób z niego pułapkę. Zapach przyciągnie robactwo i uwięzi je.
Na dolegliwości
Piwo świetnie sprawdzi się przy problemach żołądkowych. Wystarczy kilka łyków, aby poczuć się lepiej. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzać z jego ilością.
Na złoto
Masz brudną biżuterie? Miękką i czystą ściereczkę zmocz piwem i poleruj swoją biżuterię. Następnie wytrzyj biżuterie suchą ściereczką. Odzyska ona blask.
Kąpiel piwna
Wystarczy wlać kilka puszek piwa do wanny i wymieszać z wodą. Twoja skóra stanie się od razu bardziej miękka i wygładzona.
Do mebli
Namocz ściereczkę w piwie i wypoleruj nią drewniane meble. Zostaną odświeżone i zyskają blask.
zobacz również:
Czy wino jest zdrowe?
Jakie wino pasuje do sera?
Piwo na grypę i przeziębienie?
Grzane piwo na jesienny wieczór – przepis