Naturalne kosmetyki – Naturalna pielęgnacja

2 grudnia 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Świadomość konsumentów w ostatnich latach gwałtownie wzrasta. Co raz więcej osób zastanawia się podczas zakupów nad pochodzeniem produktów, ich składem czy nad użytymi materiałami w opakowaniach. W branży kosmetycznej już od dłuższego czasu przoduje trend na naturalną pielęgnację i naturalne kosmetyki. W poniższym artykule przedstawiamy najważniejsze informacje związane z tym tematem.

kosmetyki naturalne

Czym jest świadoma pielęgnacja?

Rynek kosmetyczny w ostatnich latach bardzo się rozrósł. Ilość produktów i kategorii w jakich konsument może wybierać jest ogromna. Kwestia doboru odpowiednich produktów stała się bardzo istotna, tym bardziej jeśli coraz częściej mówi się o ekologii, naturalnych składach, produktach wegańskich czy też kosmetykach nie testowanych na zwierzętach. Bardzo dużo konsumentów również boryka się z alergiami skórnymi, nadwrażliwością czy zmianami dermatologicznymi. To również przyczynia się do zwiększenia popytu i podaży na rynku kosmetycznym.

Świadomą pielęgnacje można zatem rozumieć dosłownie – jako przemyślane i w pełni świadome wybory produktów pielęgnacyjnych. Nie chodzi tu tylko o wybór samego produktu spośród różnych propozycji, ale także o poznanie dokładnie swoich potrzeb skóry i preferencji oraz w rezultacie dopasowanie precyzyjne do nich produktów.

Zainteresowanie naturalną pielęgnacją spowodowało powstanie licznych for, stron internetowych i blogów, które dotyczyły tego tematu. Ludzie zaczęli bowiem szukać informacji o danych produktach, sposobach pielęgnacji czy porad jak dopasować dobrze kosmetyki do własnej cery. Dzisiaj polecanie w social mediach danych produktów jest już codziennością, a dla niektórych jest to już właściwie praca.

Naturalna pielęgnacja

Zwrócenie uwagi na właściwości produktów, przeznaczenie oraz skład kosmetyków, spowodowało, że konsumenci zaczęli częściej wybierać to, co miało więcej w sobie z natury. Z czasem coraz więcej marek kosmetycznych zaczęło wprowadzać produkty w dużym stopniu stworzone z surowców naturalnych lub w pełni naturalne. Różnorodność ekstraktów z ziół, kwiatów i drzew, minerałów czy olejów sprawiła, że powstałe uniwersalne jak i specjalistyczne naturalne kosmetyki dedykowane dla każdej grupy wiekowej. Dzięki temu klienci mogą sobie w pełni dopasować skueczną naturalną pielęgnację, która zaspokoi potrzeby włosów, skóry twarzy i całego ciała.

Kosmetyki naturalne

Czym są zatem dokładnie kosmetyki naturalne? Niestety nie ma nadal konkretnej definicji, która by pomogła klasyfikować kosmetyki do tej grupy. Na ten moment nie istnieją też konkretne regulacje prawne, które określałyby co dokładnie może zostać w ten sposób nazwane. W związku z tym dochodzi do wielu nadużyć na tym polu. Należy być zatem czujnym i sprawdzać każdy brany do ręki produkt, zanim się za niego zapłaci.

Obecnie przyjęło się, że kosmetykami naturalnymi możemy nazwać produkty, które są tworzone w oparciu o surowce roślinne i mineralne. Najczęściej są to oleje, masła, hydrolaty, ekstrakty i wyciągi z roślin.

Szukając produktów naturalnych możemy natknąć się również na pojęcie kosmetyków organicznych. Są to umowne nazwy, czasem stosowane wymiennie, ale tak naprawdę produkty organiczne tworzą oddzielną grupę. Najprościej mówiąc, kosmetyki organiczne to kosmetyki, których większy procent zawartości pochodzi z upraw ekologicznych.

Konsumenci zainteresowani naturalną pielęgnacją z pewności  nie raz zetknęli się z określeniem „Cruelty-free” lub „Vegan”. To bardzo ważne oznaczenia, w szczególności dla osób, dla których prawa zwierząt mają ogromne znaczenie. Cruelty-free wskazuje, że dany kosmetyk oraz żaden w nim wykorzystany surowiec nie był testowany na zwierzętach, czyli nie przyczynił się do ich cierpienia. Stąd zastępcza nazwa – kosmetyki bez okrucieństwa. Oznaczenie Vegan czyli kosmetyki wegańskie, oznaczają, że w ich składzie nie znajdziemy surowców pochodzenia odzwierzęcego.

Polski rynek kosmetyczny produktów naturalnych przez ostatnie lata bardzo się rozrósł i podbił największe drogerie. Bez problemu można w każdym sklepie znaleźć bardzo ciekawe, specjalistyczne i przede wszystkim naturalne kosmetyki do pielęgnacji. Wiele marek ma w swojej ofercie również produkty wegańskie i cruelty- free jak np. polska marka eeny meeny. Specjalizuje się ona w produktach dedykowanych skórze wrażliwej, a nawet atopowej i alergicznej. Wśród jej największych hitów znajdują się kremy z filtrem do twarzy oraz specjalistyczne balsamy do ciała.

Naturalne kosmetyki to obecnie największy trend, jaki zapanował w branży kosmetycznej. Dzięki różnorodnym surowcom zaczerpniętych prosto z natury, można swobodnie i skutecznie zaplanować naturalną pielęgnację. Wystarczy dobrze poznać potrzeby swojej skóry i dopasować do nich najlepsze produkty. Bogata oferta sprzyja testowaniu i sprawdzaniu nowych marek, a dzięki temu, nasza pielęgnacja nie musi nas nudzić!

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Filmowanie wesela z powietrza
Też nie podoba mi się ten pomysł, to jest dobre na festynach.
Jak rozwiązać problem z prasowaniem…
Ja nie prasuję, po prostu po upraniu rozciągam tkaninę i formuję tak, żeby...
Gdańsk
Czasem jestem w Gdańsku i faktycznie można tam coś taniej upolować np. na olx
Co zamiast paneli na podłogę?
A może prawdziwe drewno, deski o niezbyt szerokim rozmiarze?