Perłowy uśmiech – jak przywrócić biel zębom

1 grudnia 2021, dodał: Zuza_3
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Piękny, biały uśmiech jest dla nas często wyznacznikiem prestiżu i sukcesu. Z różnych przyczyn jednak nie jesteśmy czasami w stanie go osiągnąć. Czy to z zamiłowania do herbaty i kawy, a często przez genetyczne uwarunkowania nasze zęby mają nieco bardziej żółty odcień niż byśmy chcieli. Część z nas chcąc go osiągnąć ucieka się do drogich, ale skutecznych tylko przez pewien czas metod. Możemy jednak w naszym własnym domu niewielkim nakładem osiągnąć choć w części zbliżone efekty do tych w profesjonalnych gabinetach. Wystarczy przestrzegać kilku zasad, które pomogą nam osiągnąć iście perłowy uśmiech.

Pierwszym bardzo ważnym krokiem jest dbanie o odpowiednią higienę jamy ustnej. To podstawa nie tylko do białego uśmiechu, ale też do uśmiechu w ogóle, ponieważ takie praktyki pozwolą nam cieszyć się nim jak najdłużej. Podstawą jest mycie zębów rano i wieczorem, najlepiej dobrze dobraną pastą wybielającą, która zadziała na zęby, ale nie podrażni dziąseł. Oprócz tego warto także zainwestować w płyn do płukania jamy ustnej oraz nić dentystyczną, które wspomogą cały proces. Jeśli jednak takie działania nie są dla nas wystarczające można iść o krok dalej.

Kolejnym etapem powinno być udanie się do dentysty, który może zalecić nam używanie różnego rodzaju żeli, pasków lub lakierów, które będziemy stosować w domowym zaciszu. Nie ukrywamy jednak, że jest to jedno z bardziej kosztownych wyjść, ponieważ i za lekarza, i za specyfik trzeba będzie prawdopodobnie nieźle zapłacić. Z tego właśnie powodu warto czasem uciec się do nieco mniej profesjonalnych, ale nadal skutecznych domowych metod.

Pierwszą z nich jest wykorzystanie węgla aktywnego w codziennej higienie zębów. Wystarczy zakupić tabletki takiego specyfiku w aptece oraz dodatkową szczoteczkę, która będzie służyć tylko do tego zabiegu. Jeśli mamy już wszystko, rozkruszamy tabletkę i możemy zastosować ją wtedy na dwa sposoby. Pierwszy to wsypanie pokruszonego węgla bezpośrednio na szczoteczkę i szorowanie zębów. Drugi wydaje się jednak znacznie przyjemniejszy, ponieważ wsypujemy nasz specyfik na stosowaną przez nas codziennie pastę do zębów. Uzyskujemy dzięki temu przyjemną pianę wraz ze składnikiem aktywnym.

Możemy także sięgnąć po jeszcze bardziej naturalne sposoby. Gigantami w temacie wybielania wśród owoców okazują się truskawki i pomarańcze. Te pierwsze dzięki swoim małym pestkom, które ocierają się o zęby, pozwalają delikatnie ścierać pożółkłą warstwę zebraną na naszych zębach. Dlatego właśnie, jeśli zależy nam na efekcie za ich pomocą, powinniśmy jeść je raz dziennie. Pomarańcze natomiast w swojej skórce zawierają olejki, które pomagają w wybielaniu naszego szkliwa.

Jak widać sposobów jest wiele, od tych bardziej profesjonalnych do tych nieco mniej. Każdy jednak znajdzie sobie coś dla siebie, a wybielenie zębów w zaciszu własnego domu nie będzie już ani nieosiągalne, ani trudne.

 

zobacz również:

Naturalne sposoby, żeby twarz wyglądała zawsze młodo

Zdrowe i czyste zęby, czyli wszystko o szczotkowaniu

Co jeść, żeby wzmocnić swój organizm?

Ile trwa leczenie kanałowe?

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz