Najciekawsze książki na wiosnę | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Najciekawsze książki na wiosnę

6 marca 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Nadchodzace wiosenne dni to świetna okazja do spędzania czasu z pasjonującą lekturą:) Polecamy Wam nowości wydawnicze tego sezonu, wśród których znajdziecie nie tylko idealne książki dla siebie i swoich pociech, ale także wiele pomysłów na prezenty dla bliskich!

Zapraszamy do czytania!

Oto nasze propozycje najciekawszych lektur na wiosnę:

 

Lucy Score: To, co zostaje w nas na zawsze

To, co zostaje w nas na zawsze” – pierwszy tom serii Knockemout – to gorący romans dla dorosłych, który zachwyca między innymi ciętym humorem oraz niepowtarzalnym klimatem. Bestseller „New York Timesa”, viral TikToka, miejsce na topce Amazonu oraz nominacja w kategorii „romans” na Goodreads Choice Awards.

Na nieszczęście dla Naomi jej nieprzystosowana społecznie siostra nie zmieniła się ani na jotę. Przywłaszczywszy sobie samochód bliźniaczki, Tina zostawia jej niespodziankę. Siostrzenicę, o której istnieniu Naomi nie miała bladego pojęcia. Utknęła zatem na dobre w nieznanym mieście bez samochodu, pracy, planu i domu, za to z nad wiek dojrzałą jedenastolatką pod swoją opieką.

Knox ma swoje powody, dla których unika komplikacji. Skoro jednak życie Naomi zawaliło się na jego oczach, decyduje się w drodze wyjątku pomóc jej wyjść z opresji. A potem jego życie znowu zmieni się w spokojną, samotną egzystencję.

Książkę poleca Wydawnictwo Media Rodzina

 

Anita Głowińska: Kicia Kocia. Wiosna

Kicia Kocia. Wiosna!” to kolejna książeczka z tak uwielbianej przez dzieci serii!

Kicia Kocia wybrała się z mamą do parku, żeby podziwiać budzącą się wiosnę, pąki na drzewach i  pierwsze kwiatki. Spotkały tam Packa i jego mamę – przyjaciele razem zaczęli obserwować przyrodę. Znaleźli też chore zwierzątko, któremu udzielili pomocy.

„Kicia Kocia. Wiosna!” jest kolejną pozycją, dzięki której mali czytelnicy mogą odkrywać przygody Kici Koci oraz jej małego braciszka. Dzieci uwielbiają te książeczki za wyraziste ilustracje, ciekawe przygody i bohaterów, z którymi najmłodsi czytelnicy mogą się łatwo utożsamić. Jeżeli lubicie Kicię Kocię, koniecznie sięgnijcie po tę pozycję – w końcu w tą sympatyczną kotką nigdy nie jest nudno! Bez wątpienia pokochacie ją tak mocno, jak pozostałe książeczki z serii!

Kicia Kocia to niezwykle popularna seria kwadratowych książek dla dzieci w wieku 2-5 lat. Na tę serię składają się między innymi kwadratowe książeczki z Kicią Kocią w roli głównej. Ulubienica maluchów z odwagą poznaje świat, uczy się samodzielności i przeżywa przygody wraz z braciszkiem Nunusiem i przyjaciółmi. Lektura książek z serii pomoże dziecku odnaleźć się w nowej sytuacji np. na lotnisku, na basenie, u dentysty.

Książkę poleca Wydawnictwo Media Rodzina

 

Monika Skikiewicz: Olo i Awa. Logopedyczna zabawa. Piłki

Olo i Awa. Logopedyczna zabawa. Piłki to trzeci tom serii Olo i Awa. Logopedyczna Zabawa autorstwa znanej i lubianej animatorki, Moniki Skikiewicz.

Olo uwielbia sport, a dziś wybiera się na trening piłki nożnej. Awa również pakuje potrzebne rzeczy i będzie towarzyszyć tacie i bratu. Olo świetnie się bawi, natomiast jego siostra zaczyna się nudzić. Na szczęście tata wie, co zrobić, żeby Awa też spędziła ciekawie czas!

Olo, Awa i ich sympatyczna rodzinka zapraszają do wspólnej zabawy. Poznajcie ciekawe historyjki z ich życia i przyłączcie się do wspólnego śpiewania, rysowania, zgadywania i pokazywania!

Często nie jesteśmy świadomi, że rozwój językowy i motoryczny dziecka idą w parze. Manipulując rękoma, maluch aktywizuje elementy kory mózgowej odpowiedzialne za ruch, a tym samym pobudza ośrodek ruchowy mowy. Książeczki z serii Olo i Awa wykorzystują to połączenie. Są tu obrazki do oglądania, słowa do powtarzania i ćwiczenia do wykonania. Pracuje buzia, język i rączki, a wszystko to w formie wesołej zabawy. Wspólne czytanie i zadania wspierające rozwój gwarantują, że czas spędzony z książką Moniki Skikiewicz zaprocentuje, a sympatyczne obrazki podbiją serca maluchów. Klaśnij tyle razy, ile masz lat, przewróć stronę, i daj się wciągnąć w przygodę, która zacieśnia więzi, rozwija wyobraźnię, a także stymuluje rozwój mowy.

Książkę poleca Wydawnictwo Media Rodzina

 

Nick Crumpton: Dlaczego psy się obwąchują?

Dlaczego psy się obwąchują?” to humorystyczna książka, która dostarczy Wam wielu informacji o psach. Co czyni psiaki tak wyjątkowymi i dlaczego są one najlepszymi przyjaciółmi człowieka? Dlaczego psy są takie lojalne? Jak psy porozumiewają się między sobą? Dlaczego psy gryzą kości? Czym zajmuje się mój pies, kiedy wychodzę?

Na te i na wiele innych pytań odpowiada pełna fascynujących ciekawostek, pięknie ilustrowana książka „Dlaczego psy się obwąchują?”. To pozycja obowiązkowa dla młodych miłośników zwierząt, a szczególnie dla zdeklarowanych wielbicieli psów. Napisana przez Nicka Crumptona – doktora zoologii Kolegium Uniwersyteckiego w Londynie, pracownika Muzeum Historii Naturalnej w Londynie i dziennikarza BBC – dostarcza rzetelnych informacji na temat naszych ulubionych czworonogów, a jednocześnie jest lekka i pełna humoru. Pieski to bardzo wyjątkowe zwierzaki domowe – dowiedz się, dlaczego!

Nick Crumpton to doktor zoologii Kolegium Uniwersyteckiego w Londynie oraz pisarz książek dla dzieci. Ukończył studia doktorskie na Uniwersytecie Cambridge. Później zaczął pracować jako zawodowy popularyzator nauki, a także jako dziennikarz i badacz dla BBC. Obecnie pracuje w Muzeum Historii Naturalnej w Londynie. Jeśli chodzi o sprawy naukowe, pracował na University College London (gdzie od czasu do czasu prowadzi wykłady) oraz w Londyńskim Towarzystwie Zoologicznym. Zasiada w radzie Stowarzyszenia Systematyki, bada wymarłe ssaki, systemy sensoryczne i dużo myśli o małych ssakach żyjących w lasach.

Książkę poleca Wydawnictwo Media Rodzina

 

Nick Crumpton: Dlaczego koty miauczą?

Dlaczego koty miauczą?” to urocza i edukacyjna książka, która nauczy Was wszystkiego, co zawsze chcieliście wiedzieć o swoim futrzanym kocim towarzyszu. Po co kotu wąsy? Dlaczego koty mają mokre noski? Czy koty przynoszą pecha? Czy koty lubią głaskanie? Dlaczego koty nie lubią wody?

Z tej książki dowiesz się wszystkiego, czego potrzebujesz, żeby zrozumieć, jak wyjątkowym zwierzakiem domowym jest kot. Nick Crumpton – doktor zoologii Kolegium Uniwersyteckiego w Londynie – odpowiada w swojej książce na wiele ciekawych, trudnych i zaskakujących pytań na temat kociaków wszelkiego pochodzenia. Jeżeli jesteś młodym miłośnikiem zwierząt, a szczególnie jeśli czujesz się kociarzem lub kociarą, koniecznie zajrzyj do tej niecodziennej, pięknie ilustrowanej i zabawnej książki, pełnej interesujących faktów.

Nick Crumpton to doktor zoologii Kolegium Uniwersyteckiego w Londynie oraz pisarz książek dla dzieci. Ukończył studia doktorskie na Uniwersytecie Cambridge. Później zaczął pracować jako zawodowy popularyzator nauki, a także jako dziennikarz i badacz dla BBC. Obecnie pracuje w Muzeum Historii Naturalnej w Londynie. Jeśli chodzi o sprawy naukowe, pracował na University College London (gdzie od czasu do czasu prowadzi wykłady) oraz w Londyńskim Towarzystwie Zoologicznym. Zasiada w radzie Stowarzyszenia Systematyki, bada wymarłe ssaki, systemy sensoryczne i dużo myśli o małych ssakach żyjących w lasach.

Książkę poleca Wydawnictwo Media Rodzina

 

Elżbieta Cherezińska: Sydonia

Na przełomie XVI i XVII stulecia Księstwo Pomorskie przeżywało swój złoty wiek, a przez Europę przetaczała się fala polowań na czarownice. Dotarła do Szczecina…

Tam, w 1620 roku stracono Sydonię von Bork. Jej procesem żyło całe Księstwo, bo oskarżona należała do najstarszego szlacheckiego rodu Pomorza, a wśród stawianych jej zarzutów znalazł się jeden szczególny: uśmiercenie panującego księcia. Broniła się niemal rok. Odwoływała zeznania złożone podczas tortur. W końcu przyznała się i została stracona. Tyle że po jej śmierci książęta z panującego rodu Gryfitów zaczęli umierać jeden po drugim. Na oczach przerażonych Pomorzan wymarła ich rodzima dynastia, a księstwo zniknęło z map, rozszarpane pomiędzy Szwecję i Brandenburgię. Legenda o klątwie rzuconej przez Sydonię na ród Gryfitów na trwałe zagościła w umysłach mieszkańców. Mówiono, że to zemsta za niedotrzymaną obietnicę.

Akta procesowe Sydonii von Bork przetrwały zawieruchę dziejową. Cherezińska rekonstruuje historię tej wyjątkowej kobiety, sięgając do starych dokumentów. Dlaczego oskarżono starą szlachciankę? Czy była ofiarą mordu sądowego, czy awanturnicą, która sama wpakowała się w kłopoty? Kim była najsłynniejsza pomorska czarownica? I dlaczego o jej rodzie mówiono: To jest stare jak Bork i diabeł?

Książkę poleca Wydawnictwo Zysk i S-ka

 

Gabrielle Zevin: Jutro, jutro i znów jutro

Kiedy Sam i Sadie, dwoje zauroczonych sobą przyjaciół, staje się partnerami w świecie projektowania gier wideo, niespodziewany sukces przynosi im nie tylko sławę i radość, ale też stawia przed nimi najtrudniejszą życiową układankę, w której trzeba pogodzić pracę, przyjaźń, rodzinę i miłość…

W mroźny grudniowy dzień na pierwszym roku studiów na Harvardzie Sam Masur wysiada z wagonu metra i w tłumie czekających na peronie ludzi widzi Sadie Green. Wykrzykuje jej imię. Dziewczyna przez chwilę udaje, że nie słyszała wołania, lecz potem się odwraca i gra się rozpoczyna: legendarna współpraca, która przyniesie im sławę. Przyjaciele, będący od dzieciństwa w zażyłej relacji, pożyczają pieniądze na wspólny projekt, otrzymują wsparcie od znajomych i jeszcze przed ukończeniem college’u tworzą swój pierwszy superprzebój – grę Ichigo. Z dnia na dzień świat leży u ich stóp. Sam i Sadie są młodzi, genialni, bogaci i sławni. To jednak nie ochroni ich przed przerostem twórczych ambicji i uczuciowymi zawodami…

Olśniewająca, misternie skonstruowana powieść ukazuje istotę dojrzewania i emocjonalnej tożsamości, ale przede wszystkim akcentuje nasze potrzeby więzi – bycia kochanym i kochania. Tak, to jest historia miłosna, ale zupełnie nie taka, jakie dotąd czytaliście…

Najlepsza powieść 2022 roku wg Goodreads, Amazon, „Time” i Apple

Książka, którą powinien przeczytać każdy”. [Pandora Sykes, publicystka „The Sunday Times” , „The Guardian”, „ELLE”, „Vogue”, „GQ” i „Grazia”]

Absolutnie genialna książka. Gabrielle Zevin w obszernej, wspaniale napisanej powieści obrazuje piękno, wytrwałość, kruchość miłości i kreatywności. Jutro, jutro i znów jutro to jedna z najlepszych książek, jakie przeczytałem”. [John Green, autor Gwiazd naszych wina]

Jutro, jutro i znów jutro to przepięknie opowiedziana historia o więziach międzyludzkich i procesie twórczym, o miłości i jej złożonych poziomach. Perełka wśród powieści. Intymna, choć obszerna, współczesna, choć ponadczasowa. Fragmenty książki pozostały trwale w mojej głowie niczym duchy elementów z Tetris, które po skończonej grze, nadal spadają w twych myślach”. [Erin Morgenstern, autorka powieści Bezgwiezdne morze]

Książkę poleca Wydawnictwo Zysk i S-ka

 

Kamila Cudnik: Oczy małej dziewczynki

Szukam twojej śmierci. Znajdę ją, bo jesteś bezbronna jak liść na wietrze. Jestem tym, który daje i odbiera.

Wielka Sobota, 1905 rok. Dwunastoletnia Julia, córka zamordowanej przed laty Idy Witt, wychodzi z domu. A ponieważ często przepadała na całe godziny, nie wywołuje to niczyjego niepokoju. Jednak gdy nie wraca do niedzieli wieczorem, zaczynają się poszukiwania. Z zaginięciem Julii zbiega się w czasie zwolnienie z aresztu Hansa Rutza, jej opiekuna. Dziewczynka nie mogła się doczekać jego powrotu – dlaczego więc teraz zniknęła?

W poszukiwania angażuje się również Luiza Zagórska – teraz pani von Offenberg. Nie wszyscy znajomi akceptują jej małżeństwo z pruskim oficerem. Mimo to Luiza nadal pomaga rodakom i wciąż szuka swojego brata Artura. Hans dokonuje makabrycznego odkrycia. Policjanci z toruńskiego komisariatu znów mają pełne ręce roboty…

Kamila Cudnik – pisarka, autorka powieści Historie miłosne (2019), Zgadnij, kim jestem (2020), W cieniu twierdzy (2021) i Rytuał (2022). Oczy małej dziewczynkiostatnią częścią trylogii toruńskiej (po W cieniu twierdzy i Rytuale).

Książkę poleca Wydawnictwo Zysk i S-ka

 

Żaneta Pawlik: Tamarynd

Marząc o lepszym jutrze.

Anka wraca do Polski po dłuższym pobycie za granicą. Chce zacząć wszystko od nowa. Podejmuje pracę w szpitalu psychiatrycznym jako pielęgniarka. Trudna codzienność, były narzeczony, zatarg z jedną z pracownic nie ułatwiają jej przystosowania się do nowej sytuacji. Wzburzenie po kłótni z matką nieoczekiwanie daje początek znajomości z policjantem Frankiem. I powoli wszystko zdaje się zmierzać ku lepszemu.

Pojawienie się nowej pacjentki na oddziale otwiera zamknięty rozdział w życiu Anki. Nic nie jest takie, jakim się pozornie wydaje. Anka będzie musiała zawalczyć nie tylko o siebie.

Tamarynd to nowa powieść Żanety Pawlik, autorki ciepło przyjętej przez czytelników Mowy nie ma!

Książkę poleca Wydawnictwo Zysk i S-ka

 

Louie Stowell: Loki. Poradnik złego boga, jak być dobrym

Loki, największy oszust wśród bogów, po swoim kolejnym wybryku został wygnany na Ziemię i uwięziony w ciele jedenastolatka. Oto jego pamiętnik!

Loki może wrócić do Asgardu tylko pod warunkiem, że w ciągu miesiąca wykaże się poprawą swojego zachowania. A jeśli nie? Wtedy czekają na niego wieczne tortury w dole z wściekłymi wężami! To takie okrutne! Aby śledzić jego postępy, Odyn dał mu ten magiczny pamiętnik, w którym notoryczny oszust Loki może pisać tylko prawdę. Co gorsza, musi znosić obecność jedenastoletniego Thora, który łazi za nim cały czas i go zaczepia. A Loki nawet nie może używać swoich niesamowitych boskich mocy! Czy w końcu nauczy się odróżniać dobro od zła, zaufanie od oszustwa i przyjaciół od wrogów?

Niesamowicie dowcipne teksty i szalone ilustracje Louie Stowell sprawią, że nie będziecie mogli się oderwać od przygód Lokiego!

Książkę poleca Wydawnictwo Zysk i S-ka

 

Catherine Crowe: Nocna strona natury albo duchy, widma i zjawy

Niezwykła antologia o zjawiskach nadprzyrodzonych i mistycznej stronie naszego świata.

Duchy wszelkiego rodzaju, tajemnicze sny przepowiadające przyszłość, upiory, sobowtóry i nawiedzone domy – książka Catherine Crowe jest pełna fascynujących i mrożących krew w żyłach historii. Wydana w 1848 roku Nocna strona natury stała się najsłynniejszą książką tej zafascynowanej mistyką brytyjskiej autorki. Łączy w sobie kunszt literacki z niemal naukową dokładnością w opisach niezwykłych przypadków.

Nocna strona natury to prawdziwa gratka dla miłośników literatury grozy i ważna lektura dla każdego, kto interesuje się zjawiskami paranormalnymi.

Książkę poleca Wydawnictwo Zysk i S-ka

 

Agnieszka Olszanowska: Sekretne schronisko


Pierwsza część czterotomowej serii o polskich babkach wiejskich, akuszerkach i położnych. Świat dawno już zapomniany, w którym gusła i zabobony walczą z postępem medycyny, a kobiety wszystkich klas społecznych są równe w obliczu cudu narodzin, przeplatającego się z dramatem śmierci.

Początek XIX wieku. Opętana nienawiścią do podopiecznych teściowej hrabina Luiza Skrzypowska wypędza z pałacu Polę i jej matkę, kucharkę Elżbietę. Pozbawione dachu nad głową kobiety trafiają pod opiekę doktora Wacława, który postanawia wysłać Polę na kurs wiejskich położnych, aby zapewnić jej pracę i pewne utrzymanie. Dziewczyna nie wie, że zakochany w niej mężczyzna pod przykrywką praktyki lekarskiej prowadzi schronisko, gdzie zamożne damy potajemnie rodzą niechciane dzieci.

Kilkadziesiąt lat wcześniej Malwina Skrzypowska, teściowa Luizy, zakochuje się w stajennym, co daje początek lawinie niefortunnych zdarzeń, mających wpływ na losy czterech bohaterek. Malwina, Elżbieta, Pola i Luiza muszą się zmierzyć z przeciwnościami, które uwikłanym w osiemnasto- i dziewiętnastowieczne konwenanse kobietom nie dają możliwości wyboru życia według własnych zasad. Czy więź, która łączy hrabinę Malwinę z Elżbietą i jej córką Polą, jest na tyle silna, aby pomogła im przetrwać najtrudniejsze chwile? Czy w czasach, gdy strach, zło i bieda popychają kobiety do najgorszych czynów, bohaterki zachowają ludzką twarz?

Agnieszka Olszanowska – autorka kilkunastu książek dla dorosłych, dzieci i młodzieży. W swych powieściach porusza niebanalne tematy, a jej bohaterowie to ludzie ukształtowani przez trudne doświadczenia życiowe. Bibliotekarka z powołania i wykształcenia. Mama trójki dorosłych dzieci. Czas wolny spędza na łonie natury, pielęgnując ogród w rustykalnym stylu.

Książkę poleca Wydawnictwo Prószyński i S-ka

 

Maria Czubaszek – Wszyscy niestety normalni

Zebrane w jednym tomie dwie kultowe książki Marii Czubaszek: „Na wyspach Hula-Gula” oraz „Dziewczyny na ścianę i na życie”!

Czubaszek ironiczna, absurdalna, genialna. Teksty i felietony, za które pokochały ją miliony czytelników. A że w życiu i tekstach Marii Czubaszek może wydarzyć się naprawdę wszystko… Nieprawdaż? Prawdaż, niestety! Bo ludzie nienormalni są w tym świecie jak najbardziej normalni!
Uwaga! Przeczytanie tej książki grozi miłością albo uwielbieniem do autorki!

Maria Czubaszek (1939-2016) – pisarka i satyryczka, autorka tekstów piosenek, scenarzystka, felietonistka i dziennikarka. Stworzyła dla radiowej Trójki kultowe słuchowiska: „Dym z papierosa”, „Małgorzaty jego życia” i „Serwus, jestem nerwus”, w których brawurowe role odegrali m.in. Irena Kwiatkowska, Bohdan Łazuka, Barbara Wrzesińska, Jerzy Dobrowolski i Wojciech Pokora. Słuchowiska te po raz pierwszy emitowane były w Ilustrowanym Tygodniku Rozrywkowym. Pojawiała się także w programach „Ilustrowany Magazyn Autorów” oraz „Powtórka z Rozrywki”. Autorka licznych tekstów piosenek; pierwszy z nich, Kochać można byle jak, napisała do muzyki Wojciecha Karolaka w 1965 roku. Piosenki z jej słowami można usłyszeć w wykonaniu takich artystów, jak Alibabki, Ewa Bem, Grażyna Łobaszewska, Grzegorz Markowski, Krystyna Prońko, Ryszard Rynkowski, Trubadurzy i VOX. Napisała dialogi do filmów „Filip z konopi” i „Murmurando”, a także scenariusz do serialu „Lot 001”. Współtworzyła fabuły seriali „Psie serce”, „Na Wspólnej” oraz „BrzydUla”. W improwizowanym serialu „Spadkobiercy” wcielała się w rolę babci Maggie Mekintosz Owens. Użyczyła głosu w dubbingu filmu „Rysiek Lwie Serce” jako Babcia. W 2009 roku została uhonorowana Złotym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Książkę poleca Wydawnictwo Prószyński i S-ka

 

Maciej Wieczorek: 48-godzinna doba

Prawdopodobnie najbardziej kompleksowa książka o praktycznym zarządzaniu czasem i podnoszeniu efektywności osobistej w Polsce!

48 godzinna doba to jedyna książka, jakiej potrzebujesz, by perfekcyjnie zarządzać swoim czasem.

Zyskaj kilkanaście godzin tygodniowo!

Jak myślisz, jaka jest największa różnica między osobami, które osiągają spektakularne sukcesy jednocześnie znajdując czas dla swojej rodziny i swojego zdrowia, od ludzi, którzy wiecznie narzekają na jego brak? Każdy człowiek dysponuje takim samym czasem, czyli 24 godziny na dobę. Różnica między jednymi, a drugimi, polega na wykorzystaniu tego dostępnego czasu.

Zarządzanie własnym czasem to umiejętność, którą zawsze możesz udoskonalić. Jeśli tylko poznasz odpowiednie strategie, możesz od razu mieć tego czasu więcej i znacznie mądrzej go wykorzystywać po to, abyś znalazł czas na rzeczy naprawdę w życiu ważne.

Przedstawiam Ci moją książkę, którą dumnie nazwałem “48-godzinna doba”. Celowo wybrałem nieco kontrowersyjny tytuł, ponieważ wiedza, którą mam Ci do przekazania może zmienić Twoje życie o 180 stopni! I… podwoić Twoją dobę! Zarządzanie czasem jest jedną z najważniejszych (o ile nie najważniejszą) umiejętności, którą powinieneś opanować, jeśli chcesz odnieść życiowy sukces. Każda rzecz w naszym życiu wymaga odpowiedniej ilości czasu. Jeśli chcesz nauczyć się nowego języka, powinieneś poświęcić na niego czas. Jeśli masz rodzinę, również powinieneś mieć dla niej czas.

Każda umiejętność na świecie jest do kupienia. Jednak walutą nie są pieniądze. Tylko odpowiednia ilość czasu, który musisz poświęcić na jej zdobycie. Mówienie, że masz za mało czasu nie jest prawdziwe, bo zawsze na świecie jesteś w stanie znaleźć osobę, która miała trudniej, ale mimo to osiągnęła znacznie więcej.

Sztuką jest, abyś potrafił czas sobie wygospodarować.

Książkę poleca Wydawnictwo Biznesowe Expertia

 

Maciej Wieczorek: Nawyki 2.0

Po ogromnym sukcesie sprzedażowym książki „48-godzinna doba” prezentujemy kolejną książkę Maćka Wieczorka.

Ponad 400 stron skondensowanej wiedzy. To prawdopodobnie najbardziej kompletna książka o skutecznej zmianie nawyków w Polsce.

Czy wiesz, że większość postanowień noworocznych powtarza się przez kilka lat? Niektórzy nazywają to nawet „corocznym rytuałem porażki”.

To dlatego, że ludzie uwierzyli w dwa kłamstwa, które utrudniają osiągnięcie… czegokolwiek.

Te kłamstwa to: silna wola i motywacja.

Jeśli będziesz szukać pokładów motywacji i silnej woli – nigdy nie zmienisz swojego życia. Motywacja trwa zbyt krótko, a silna wola… nie jest silna.

Rozwiązaniem Twojego problemu jest umiejętność wprowadzania nawyków.

Zmień swoje życie dzięki nawykom

Na szczęście wprowadzania nawyków – tak jak wszystkie innego – można się nauczyć i nie będzie przesadą stwierdzenie, że to właśnie ta umiejętność może całkowicie odmienić Twoje życie.

Dlaczego? Z prostego sposobu – gdy dowiesz się, jak wprowadzać kolejne nawyki do swojego życia, to zaczniesz zmieniać je na lepsze. Wyeliminujesz szkodliwe nawyki, a na ich miejsce wprowadzisz takie, które wywindują jakość Twojego życia na zupełnie nowy poziom.

A to jeszcze nie koniec, ponieważ każdy kolejny nawyk będziesz wprowadzać łatwiej i z większym luzem. W końcu udało Ci się już przetrzeć szlaki i postawić najtrudniejszy krok, więc teraz powinno być już z górki.

Ale żeby tak się stało, to musisz zacząć od samego początku i nauczyć się wprowadzać nawyki. A książka Maćka Wieczorka „Nawyki 2.0” Ci w tym pomoże.

Książkę poleca Wydawnictwo Biznesowe Expertia

 

Elizabeth Day: Sroka

Marisa i Jake to para niemal idealna. Do pełni szczęścia brakuje im tylko dziecka. Ze względu na przejściowe problemy finansowe postanawiają wynająć pokój w swoim domu i cierpliwie czekać na powiększenie rodziny. Wtedy w ich życie wkracza Kate. Marisa uważa, że relacja lokatorki z Jakiem zaczyna być zbyt intymna, a Kate czuje się w ich domu swobodniej niż ona sama. A może tylko tak jej się wydaje? Kim właściwie jest ta kobieta? I skąd zna tyle szczegółów z życia pary? Marisa musi to odkryć. Ma jednak świadomość, że wtedy może zniszczyć wszystko, na co tak długo czekała…

Sroka to pełna napięcia i nieoczywistych zwrotów akcji opowieść o pragnieniu bycia matką, o obsesji i toksycznych relacjach rodzinnych. A także o cenie, jaką trzeba zapłacić za spełnienie marzeń.

Książkę poleca Wydawnictwo Książnica

 

Sabina Waszut: Sekretny dom. Matki Rzeszy. Tom 1

Pierwszy tom serii o kobietach i dzieciach, które stały się narzędziami w rękach nazistowskich przywódców.

Od 1936 roku Niemcy wdrażali politykę Lebensborn, czyli „źródło życia”. Zakładali ośrodki dla kobiet i dzieci, gdzie wychowywano idealnych aryjczyków. Sekretny dom opowiada o jednym z takich miejsc…
Gdy oczekująca narodzin dziecka Ruth staje przed monumentalnym budynkiem dawnego szpitala w Kunzendorfie, ma głowę i serce przepełnione ideami, które wpajano jej od kołyski. Wierzy w Trzecią Rzeszę i z dumą przyjmuje zadanie, jakie Himmler i Hitler wyznaczyli niemieckim kobietom. Chce urodzić dziecko i pomóc w wychowaniu kolejnego pokolenia aryjskich wojowników.

Tygodnie spędzone w domu matek weryfikują jej wyobrażenia. Poznaje Tobiasa Krausa, syna naczelnika miejscowego biura NSDAP, i odkrywa mroczną stronę programu Lebensborn, w który tak mocno wierzyła.
Czy w Kunzendorfie znajdzie upragniony spokój? Jakie tajemnice kryją mury ośrodka Lebensborn?

Książkę poleca Wydawnictwo Książnica

 

Agatha Christie: Entliczek pentliczek


W studenckim pensjonacie przy Hickory Road 26 dzieje się coś złego. Tak przynajmniej sądzi pani Hubbard, siostra sekretarki Herkulesa Poirota. Najpierw giną przypadkowe, zdawałoby się, przedmioty, a później giną zupełnie nieprzypadkowi, jak się okazuje, ludzie.

Co za hańba dla domu studenckiego! Na szczęście w pobliżu jest Poirot, a Poirot potrafi dostrzec związek nawet między stetoskopem a autostopem.

W tle powieści psychoanaliza, komunizowanie i inne nie tak odległe echa lat 50. minionego stulecia.

Książkę poleca Wydawnictwo Dolnośląskie

 

Magdalena Majcher: Doktórka od familoków

Nowa mocna powieść Magdaleny Majcher inspirowana bohaterską postawą wyjątkowej lekarki i prawdziwą historią „śląskiego Czarnobyla”.
Opowieść o silnej i niezłomnej lekarce, która odważnie stanęła po stronie najsłabszych, choć mogły ją za to spotkać nieprzewidziane represje. Magdalena Majcher – jedna z najpopularniejszych polskich autorek powieści obyczajowych – przedstawia prawdziwą historię Jolanty Wadowskiej-Król, „śląskiego Czarnobyla” i „znikających dzieci”.

Lata siedemdziesiąte, Szopienice – dzielnica Katowic. Do lokalnej przychodni pediatrycznej trafia kolejne niemowlę z niedokrwistością. Dzieci tu są mniejsze, gorzej rozwinięte od swoich rówieśników, a rejonowa szkoła specjalna pęka w szwach. Panuje powszechna opinia, że przyczyną są zaniedbania opiekunów i zły status materialny rodzin mieszkających w okolicznych familokach. Doktor Jolanta Wadowska-Król po rozmowie z cenioną profesor pediatrii zaczyna jednak podejrzewać, że prawda leży gdzie indziej. Troska o dzieci nie daje jej spokoju. Postanawia na własną rękę przeprowadzić dodatkowe badania. Ich wyniki są zatrważające. Lekarka nie wie jeszcze, że otworzyła puszkę Pandory, a to, co odkryła, na pewno nie spodoba się władzom PRL.

Doktórka od familoków” to świetnie napisana i pełna emocji powieść pokazująca siłę sprawczą wyjątkowej kobiety. W tle fabuły inspirowanej prawdziwą historią bohaterskiej lekarki Magdalena Majcher znakomicie oddała realia PRL-u oraz klimat śląskiego osiedla z czasów, kiedy okoliczna huta była dla tysięcy rodzin jednocześnie żywicielką i trucicielką.

Powiedzieć, ze doktor Jolanta Wadowska-Król była po prostu dobrą lekarką, to jak nic nie powiedzieć o tej pięknej i ważnej postaci. Za ratowanie zdrowia i życia dzieci dotkniętych ołowicą zapłaciła najwyższą cenę – zabrano jej badania i skazano ją na zapomnienie. Nie pierwszy raz medycyna przegrywa z ideologia. Na szczęście Magdalena Majcher przywołała tę historie. Bardzo serdecznie polecam! [Ałbena Grabowska]

W każdej chwili do drzwi mojego gabinetu mogła zapukać milicja i aresztować mnie za podburzanie ludu i niszczenie socjalistycznej gospodarki, ale liczyli się dla mnie tylko moi mali pacjenci. [Jolanta Wadowska-Król]

Na kartach tej powieści powołałam do życia rodzinę Kościelniaków. Ci bohaterowie są fikcyjni, ale nie ich historia. Wszystko opisane przeze mnie w tej książce jest prawdą, bo ta historia wydarzyła się w rzeczywistości. Chciałam oddać pamięć tysiącom dzieci, które zapłaciły najwyższą cenę za to, że przyszło im przyjść na świat w Szopienicach. [Magdalena Majcher]

Doktórka od familoków” w księgarniach od 8 marca 2023 r.

Magdalena Majcher – (ur. 1990), autorka poczytnych powieści z rozbudowanym tłem społecznym. Zaczęła pisać po urodzeniu drugiego dziecka, udowadniając sobie i innym, że macierzyństwo nie przeszkadza w samorealizacji i spełnianiu marzeń. Debiutowała w 2016 roku. Dotychczas wydała ponad dwadzieścia książek, między innymi popularny cykl Wszystkie pory uczuć oraz wielopokoleniową Sagę nadmorską (Wydawnictwo Pascal). Dużą popularnością cieszą się jej powieści oparte na prawdziwych historiach, jak Mocna więź (W.A.B. 2021), Obca kobieta (W.A.B. 2021), Małe zbrodnie (W.A.B. 2022), Najgorszy dom (W.A.B. 2022), Finalistka (W.A.B. 2022).

Książkę poleca Wydawnictwo W.A.B.

 

Natalia Szostak: Zguba

Nowy – silny i delikatny jednocześnie – głos na polskiej scenie literackiej.
Debiutancka książka dziennikarki Natalii Szostak to powieść o rzeczach, uczuciach i nadziejach, które gubimy po drodze.
Matka piętnastoletniej Marianny wraca z emigracji zarobkowej, by odnaleźć córkę. Pomóc może jej teściowa, która przez ostatnie miesiące opiekowała się Marianną.
Ale co właściwie się stało?
Kto stoi za zniknięciem?
Może wszystko zaczęło się wtedy, gdy dziewczyna straciła głos?

W tej opowiedzianej z bezpretensjonalną prostotą historii porusza empatia i delikatność narratorki nie tylko wobec głównej bohaterki, nastolatki, ale też nieporadnych i pogubionych dorosłych.

Wzruszający motyw Frajdy, osoby nieludzkiej, łączy delikatną nitką miłości, odpowiedzialności i odwagi ten rozsypujący się rodzinny świat rzeczy utraconych na zawsze i tych możliwych do odzyskania. „Zguba” to świeża i pożywna opowieść o tym, co gubią w życiu zwykli ludzie. [Joanna Bator]

Książka Natalii Szostak to celna literatura i wciągająca historia. Uważna, bezpretensjonalna opowieść o wielogłosowej kobiecości, czyli „Zguba”, w której można się odnaleźć. [Dominika Słowik]

Zguba” – świeży, mocny debiut napisany bardzo sprawnym piórem – w księgarniach od 8 marca 2023 r.

Natalia Szostak – dziennikarka kulturalna i recenzentka, felietonistka „Książek. Magazynu do czytani”. Przeprowadziła wywiady m.in. z Margaret Atwood, Olgą Tokarczuk, Zadie Smith. Z wykształcenia iberystka, w czasie studiów mieszkała w Walencji i w Tijuanie. „Zguba” to jej powieściowy debiut.

Książkę poleca Wydawnictwo W.A.B.

 

Hazel Prior: Veronica i pingwiny

Podnosząca na duchu historia o odnalezionej rodzinie, miłości i… uroczej gromadce pingwinów.
Powieść do przeczytania pod ciepłym kocykiem w jeden zimowy wieczór!

Veronica McCreedy mieszka w nadmorskiej posiadłości i całymi dniami przesiaduje w domu, sama,  zastanawiając się, komu ma zostawić w spadku swój pokaźny majątek. 85-latka nie ma rodziny ani przyjaciół. A przynajmniej tak jej się wydaje… Ma za to pudełko, w którym zamknęła swoje wspomnienia pod postacią pamiętników.
Gdy niespodziewanie Veronica spotyka swojego jedynego krewnego – wnuka, o którego istnieniu wcześniej nie wiedziała – sytuacja wcale nie ulega poprawie. Zarówno ona, jak i Patrick zdają się nadawać na zupełnie innych falach.
Po wpływem chwili krzepka staruszka wyrusza w podróż życia, która zmieni wszystko… Czy na mroźnej Antarktydzie wśród pingwinów Veronica odnajdzie spokój ducha i rodzinę, której pozbawiło jej dotychczasowe życie?

Veronica i pingwiny” to pełna ciepła i humoru opowieść o samopoznaniu, w której Hazel Prior udowadnia, że nigdy nie jest za późno na to, by stać się osobą, którą powinniśmy być. A uparta, zabawna i wzruszająca Veronica wkradnie się do waszych serc i nimi zawładnie, jeszcze zanim zdążycie poznać zakończenie tej pokrzepiającej historii.

Zagraniczne czytelniczki już ją pokochały – opinie z Goodreads:
To bez wątpienia najbardziej urocza, radosna i podnosząca na duchu książka, jaką przeczytałam w tym roku… Przygotujcie się na miłość od pierwszego wejrzenia. Cudownie ekscentryczna, optymistyczna, pełna nadziei opowieść. Szalenie podoba mi się ta niezwykła książka. Rozdziera serce i jednocześnie je raduje.

Veronica i pingwiny” w księgarniach od 8 lutego 2023 r.

Hazel Prior – mieszka w Exmoor z mężem i wielgachnym rudym kotem. W swoim życiu robiła mnóstwo różnych rzeczy: studiowała anglistykę, historię oraz muzykę, uczyła angielskiego we Włoszech, a nawet występowała w amatorskim teatrze. Jej największą pasją są muzyka (gra na harfie) oraz literatura. Kiedy tworzy powieści, je dużo czekolady, chodzi na długie spacery, pozwala sobie na drzemki w ciągu dnia, wciąż zmienia tekst i często zaczyna pisanie od nowa. Oprócz książki „Veronica i pingwiny” (ang. Away with the Penguins, 2020), która odniosła sukces na
całym świecie, napisała jej kontynuację Call of the Penguins (2022), a także Ellie and the Harp Maker (2019). Hazel Prior ma konto na Twitterze – @HazelPriorBooks

Książkę poleca Wydawnictwo W.A.B.

 

Iwona Mejza: Miejsce na ziemi

W życiu Marty i Poli wreszcie zagościł spokój. Marcin zadomowił się w Anielinie – pracuje w księgarni braci Pruskich, oświadcza się Marcie i planuje nowe życie z nią oraz rezolutną Polą. Mężczyzna pogodził się z tym, że nigdy nie odkryje sekretnej historii swojej rodziny.

Do czasu, kiedy nieoczekiwanie dla wszystkich stare tajemnice wychodzą na jaw

Tymczasem w spokojną codzienność Anielina wkracza energiczna starsza pani. Eliza Prodi planuje wystawne przyjęcie z okazji swoich urodzin, w co angażuje całe miasteczko. W organizację włącza babcię Czesię, braci Pruskich, Polę, Martę, Marcina, a nawet pana Antoniego i panią Felicję.

Specjalnym elementem imprezy będzie niespodzianka, którą Eliza przygotowuje dla… Teofila.

Książkę poleca Wydawnictwo Dragon

 

Klaudia Muniak: Nie zabiłam

Twierdzi, że nie zabiła. Ale przecież już raz popełniła zbrodnię.

Trzydziestoczteroletnia Sabina Gancarek nie mała łatwego dzieciństwo, a teraz przeżywa równie trudną dorosłość. Kiepsko odnajduje się wśród ludzi, nie ma rodziny i pracy, a zaburzenia depresyjno-lękowe próbuje opanować za pomocą leku, który dopiero niedawno wszedł do użycia. Z uwagi na możliwe efekty uboczne zażywający go pacjenci pozostają pod obserwacją.

Gdy w wyniku brutalnego morderstwa ginie kobieta odpowiedzialna za zwolnienie Sabiny z pracy, bohaterka trafia na celownik policji. Czy terapia, której się poddała, mogła obudzić mroczną część jej natury? Gdzie Sabina była w noc morderstwa i gdzie będzie, gdy… dojdzie do następnego?

Klaudia Muniak opowiada o lęku wobec nowinek medycznych i o tym, jak wychowanie w przemocowej rodzinie wpływa na dalsze życie. To thriller, którego czytanie wywołuje jeden skutek uboczny – sprawia że wszystko inne schodzi na drugi plan.

Zagadka, misterna aura, sączące się napięcie. Nie zabiłam to thriller kompletny, całkowicie wciągający w swój skomplikowany świat. Czy pamięcią można manipulować? Co jest prawdą, a co iluzją? Nie zmrużycie oka, nim nie zbierzecie w całość tej mistrzowsko porozrzucanej układanki”. [Małgorzata Oliwia Sobczak]

Książkę poleca Wydawnictwo Czwarta Strona

 

Bartosz Szczygielski: Dzień gniewu

Tego, co wydarzyło się w zwykły, słoneczny dzień, nie dało się przewidzieć. Rozpędzony samochód, który wjechał w sam środek centrum handlowego, był jedynie początkiem chaosu, jaki wdarł się w życie kilku osób, a wielu go pozbawił.

Jedna z poszkodowanych, która trafia do szpitala, nie pamięta niczego. Ma za to przeczucie, że sprawcą wypadku jest bliska jej osoba. Z czasem odkryje coś, czego nie spodziewała się w najgorszych koszmarach.

Tymczasem młodszy aspirant, Krystian Betel, nie wierzy w oficjalną wersję wydarzeń. Zaczyna interesować się sprawą, widząc w niej swoją szansę na szybki awans. Podjęty przez niego trop zaprowadzi go do miejsca, o którego istnieniu nie miał pojęcia, i szybko pożałuje, że tak nie zostało…

Dzień gniewu” to opowieść o chorym umyśle i rodzących się w nim niebezpiecznych planach. Ale przede wszystkim o ludziach, którzy szukając azylu i akceptacji, gotowi są na największe poświęcenie.

Książkę poleca Wydawnictwo Czwarta Strona

 

Izabela Janiszewska: Ludzie z mgły

Sięgnij po jeden z 300 egzemplarzy z autografem!

Nie każdy, kto zbłądził we mgle, odnajdzie drogę do domu.

Kiedy dziewiętnastoletnia Alicja Jarosz znika w mglisty poranek, na mieszkańców Sinic pada strach. Potęguje go świadomość, że nie jest pierwszą nastolatką, która weszła w unoszącą się nad łąkami biel i przepadła bez śladu. Co stało się z dziewczyną? I czy wróci, skoro inni przed nią zaginęli bez wieści?

Niepokój narasta, gdy dwa miesiące później z mlecznych oparów wyłania się mężczyzna. Nie wie, kim jest, skąd się tam wziął ani dlaczego ma przy sobie naszyjnik Alicji.

Śledczy muszą przedrzeć się przez gąszcz kłamstw, lokalnych legend oraz mrok własnych grzechów.

Czy odważą się wkroczyć we mgłę, gdzie zaczyna się tajemnica dusząca mieszkańców podlaskich Sinic? I czy prawda, której szukają, nie okaże się zbyt wstrząsająca?

Izabela Janiszewska wciąga czytelnika w głąb przyprawiającej o dreszcze intrygi.

Perfekcyjna, wywołująca ciarki i przerażająca układanka” [Wojciech Chmielarz]

Książkę poleca Wydawnictwo Czwarta Strona

 

Duenas Maria: Sira

Kontynuacja losów Siry, bohaterki bestsellerowej Krawcowej z Madrytu

Sira Bonnard (wcześniej Arish Agoriuq, wcześniej Sira Quiroga) nie jest już niewinną krawcową, która oczarowała czytelników pośród wykrojów i szpiegowskich intryg, ale jej urok pozostał niezmienny. Wraca Sira, charyzmatyczna i niezapomniana. Wraca Krawcowa z Madrytu.

Cztery miejsca. Dwie misje. Jedna kobieta. Zanurz się znowu w niezapomnianej epoce. Sira, nowa powieść Maríi Dueñas, autorki Krawcowej z Madrytu.

Druga wojna światowa dobiega końca i świat rozpoczyna trudną odbudowę. Po wypełnieniu swoich zadań jako współpracowniczka brytyjskiego wywiadu, Sira spogląda w przyszłość, pragnąc spokoju. Nie zdoła go jednak znaleźć. Los przygotował dla niej bowiem tragiczne doświadczenie, które zmusi ją do odkrycia siebie na nowo, przejęcia kontroli nad własnym życiem i zaciekłej walki o swoją przyszłość.

Sira znajdzie się w Jerozolimie, Londynie, Madrycie i Tangerze, w samym środku historycznych wydarzeń, które naznaczą całą epokę. Będzie musiała stawić czoło rozterkom i ponownym spotkaniom, ryzykownym zadaniom i macierzyństwu.

Książkę poleca Wydawnictwo Sonia Draga

 

Marta Barrio: Suche gałązki

Powieść uhonorowana Premio Tusquets Editores de Novela

Młoda kobieta nie posiada się ze szczęścia, kiedy na teście ciążowym pojawiają się dwie niebieskie kreski. Razem z mężem rozpoczyna snucie planów, przystosowują mieszkanie, zastanawiają się nad imieniem, wyobrażają sobie życie we trójkę. Pewnego poranka w drodze do pracy zdarza się wypadek: kiedy kobieta idzie przez park, zostaje zaatakowana przez psy, zanim właścicielka zdąży je powstrzymać. W szpitalu badania potwierdzają, że zdarzenie nie wpłynęło na ciążę. Jednak doświadczony lekarz widzi na usg coś, co powinno zostać wykryte znacznie wcześniej. Niedoszła matka zostaje zmuszona do aborcji. Tak rozpoczyna się przejmująca, wręcz naturalistycznej kronika cierpienia

Po co upubliczniać sprawy osobiste? Ponieważ niektóre doświadczenia wykraczają poza pierwszą osobę. Chcę wierzyć, że to jest jedno z nich. Po co pokazywać to, co prywatne, ciało? Być może po to, żeby zredefiniować intymność. Koniec końców chodzi o inny sposób odkrywania, polegający na eksplorowaniu światów tradycyjnie wyciszonych. Przedstawienie pewnych rzeczywistości jest wywrotowe, skrajne. A zatem potencjalnie transformacyjne. (fragment książki)

Przytłaczający, traumatyczny koszmar opowiedziany ze spokojem, humorem i czułością”. [Antonio Orejudo]

Niepokojąca podróż, fizyczna i literacka, przez ludzkie ciało. Wyważona i wrażliwa powieść, która zachwyca od początku do końca”. [Bárbara Blasco]

Powieść, z której żaden czytelnik nie może wyjść bez szwanku. Okrutna kronika cierpienia, która potrafi rzucić światło i nadzieję na przyszłość”. [Almudena Grandes]

Książkę poleca Wydawnictwo Sonia Draga

Katarzyna Michalak: Była sobie miłość

Dostajesz w życiu to, o co masz odwagę zawalczyć.

Całą odwagą Urszuli był Michał. Jej kochający mąż. Kiedy musiał wyjechać na drugi koniec świata, jej serce pękłoby z żalu, gdyby nie Bingo – mały biało-brązowy szczeniak rasy Welsh Corgi. Ostatni prezent od Michała.

Psy kochają bezwarunkowo – za to tylko, że jesteśmy.
Na każdą inną miłość musimy zasłużyć.

Jeden telefon zza oceanu sprawił, że Ula powierzyła opiekę nad szczeniakiem sąsiadce i ruszyła ratować męża. Teraz to ona musi być odważna i silna. Gdyby tylko mogła przewidzieć, że w tym czasie przewrotny los rzuci jej małego Bingo daleko od domu, głodnego i zziębniętego… Czy znajdą się ludzie, którzy zechcą mu pomóc? A może to piesek pomoże im?

Ta powieść to barwny witraż odwagi i miłości. Odwagi, którą odkrywa w sercu krucha kobieta. I miłości, do jakiej jest zdolny mały szczeniak.

50 powieść bestsellerowej pisarki Katarzyny Michalak, mistrzyni książek pełnych emocji. Zatrać się w nich!

Ta powieść to prawdziwy kalejdoskop emocji! Ileż jest tu miłości, odwagi, wytrwałości i wybaczenia! Ula Skarbek z delikatnej i wątłej istoty przemienia się w odważną i zdecydowaną przewodniczkę. Takie książki powinno się czytać na wzmocnienie duszy!” /BiblioteczkaBasi/

Kocham psy i historie o nich. Moim zdaniem te zwierzęta kochają nas najszczerzej. Mały Bingo od pierwszej sceny skradł moje serce. Ze smutkiem czytałam o jego tułaczce i głębokim pragnieniu, by wrócić do domu. Świat byłby lepszy, gdybyśmy potrafili kochać tak bardzo jak ten pies. Polecam wszystkim czytelniczkom o wrażliwej duszy.” /Jestem_bo_czytam/

Niecierpliwie czekałam na tę powieść. Uwielbiam książki Katarzyny Michalak, bo dostarczają wielu wrażeń, a po ich lekturze czuję się lepsza, pełniejsza, odważniejsza… Tak było i tym razem! Bohaterowie książek tej autorki pokazują, że można kochać naprawdę mocno i wbrew wszelkim przeciwnościom losu! Mimo mrozu i chłodu można dążyć do celu. Takie historie uwielbiam!” /RecenzjeMoniki/

Książkę poleca Wydawnictwo Znak Jednym Słowem

 

Katarzyna Michalak: Poczekajka

Urzekająca opowieść o miłości, magii i sile marzeń

Patrycja, młoda i urocza doktor weterynarii, ma dwie pasje: jedną jest niesienie pomocy wszystkim stworzeniom dużym i małym, drugą zaś… magia, która wypełnia maleńką, wynajmowaną kawalerkę i pozwala zapomnieć o samotności. Tak, tak, bo Patrycja marzy o Miłości, takiej przez duże M, ale gdzie taką znaleźć?

Bądź wierna, idź
Patrycja wyrusza w pogoń za marzeniem, nie wiedząc, co ją czeka podczas tej przygody, kogo spotka w cichej, spokojnej wsi zwanej Poczekajką, kto okaże się jej przyjacielem, a kto wrogiem, i jaką cenę przyjdzie jej zapłacić na końcu drogi…

Po burzy zawsze wychodzi słońce.

Poczekajka”, pierwszy tom Trylogii Słonecznej, powraca w nowej, słonecznej odsłonie, by nadal dawać wiarę w to, że marzenia się spełniają, a po najczarniejszej nawet nocy wstaje nowy, pełen nadziei dzień.

Opowieść o romantycznej, pozytywnie zakręconej pani doktor wzrusza, rozśmiesza, ale i inspiruje! Musicie przeczytać tę przepiękną historię! Od niej zaczęła się moja przygoda z książkami Katarzyny Michalak i trwa do dziś!
/Bookstagram Moniki/

„Perypetie Patrycji w ogrodzie zoologicznym z jej egzotycznymi pacjentami są perełkami tej opowieści. Śmiałam się w głos! Uwielbiam humor Katarzyny Michalak. To powieść dla każdej z nas!” /Justyna3101/

Polecam! Polecam! Polecam! Jestem zachwycona, nie mogę przestać się uśmiechać! Szukasz pozytywnych emocji? Znajdziesz ich tutaj pod dostatkiem!” /Ja-Kinga/

Książkę poleca Wydawnictwo Znak Jednym Słowem

 

Katarzyna Michalak: Zachcianek

Liczą się tylko marzenia. Bez nich jesteśmy niczym więcej niż pyłem na wietrze.

Patrycja, rudowłosa pani weterynarz, opuszcza Poczekajkę, by zacząć nowy etap w życiu u boku ukochanego Gabriela. Wystarczył jednak tylko rok, by marzenia i oczekiwania dziewczyny brutalnie zderzyły się z rzeczywistością.

Zachcianek” to historia o spełnionych marzeniach i odrobinie magii.

Patrycja tęskni za swoim życiem w Poczekajce, za pracą w ZOO, a i Czarny Książę z bliska nie wydaje się już taki pociągający. Czy to właśnie na niego czekała całe życie? Zanim odpowie sobie na to pytanie, czeka ją jeszcze wiele przeciwności losu i dramatycznych zawirowań.

Pełna zaskakujących zwrotów akcji, a zarazem ciepła i pełna humoru kontynuacja powieści „Poczekajka” Katarzyny Michalak.

O prawdziwej Miłości, która jest tuż obok, choć wcale nie tam, gdzie jej szukamy. O odnalezieniu własnego miejsca na Ziemi i szczęścia, które jest w zwyczajnej codzienności. I o tym, że w każdy, nawet najgorszy człowiek, może zmienić się na lepsze i zasługuje na drugą szansę.

Katarzyna Michalak udowodniła, że w życiu każdego z nas jest tyle magii, ile jesteśmy w stanie przyjąć. Życie to magia! Cudowny dar, który trzeba wycisnąć jak pomarańczę. „Zachcianek” to pogodna i ciepła powieść przepełniona humorem. Idealna na poprawę nastroju!” /Ania Krawczyk/

Czyta się jednym tchem! To najzabawniejsza książka, jaką czytałam. Czysta przyjemność! Dalsze losy Patrycji, pani weterynarz, sprawiły, że uśmiech nie schodził mi z twarzy. Polecam!” /Monika Galan/

Tę powieść powinno się przepisywać na receptę! Jest genialna. Poprawia humor w 5 minut! Kogo wybierze Patrycja? Mrocznego Gabriela czy przystojnego Łukasza? Musicie przeczytać!” /Julia Maciąg/

Książkę poleca Wydawnictwo Znak Jednym Słowem

 

Katarzyna Michalak: Zmyślona

Trzeci tom historii bohaterów znanych czytelnikom z „Poczekajki” i „Zachcianka”: Patrycji, Łukasza, Hanki i Gabriela.

Losy tej czwórki splotą się w pewnym momencie z losami młodego mężczyzny, Patryka, za sprawą uroczych dzieci: Lusi, Adasia i Anielki, a także ich opiekunki – Dominiki.

Nie można pozbyć się wspomnień, ale można się z nimi pożegnać. Pozwolić im odejść…

Trójka kilkuletnich urwisów wkroczy w uporządkowane życie Patryka z siłą huraganu. Z dnia na dzień zupełnie nieprzygotowany do tej roli mężczyzna będzie musiał sprostać opiece nad nimi. Okaże się to naprawdę trudnym wyzwaniem, gdyż dzieci, jak to dzieci, mają tysiąc pomysłów na minutę. Wyczyny z piekła rodem nie raz i nie dwa przyprawią Patryka o palpitacje serca i wybuchy serdecznego śmiechu.

Zmyślona” jest piękną opowieścią o prawdziwej miłości.

Miłości, która przeciwstawia się złu, przezwyciężając wszystkie przeszkody. Ta Miłość, tak jak cała historia Patrycji i jej najbliższych, miała swój początek w domku koloru słońca. Tam trwa. I właśnie tam się kończy…

Zmyślona” to przepiękne zamknięcie serii. Powieść pełna emocji, wzruszeń i niespodziewanych zwrotów akcji. Fantastyczne połączenie humoru i miłości! Przeczytałam jednym tchem!” /Karolina12398/

Uwielbiam tę serię za humor! Owce w bandankach? „Zaganiaj, wujku, zaganiaj”? Tak! Cudowne poczucie humoru Katarzyny Michalak jest zaraźliwe! Polecam bardzo!” /MonikaKa/

To najpiękniejsza i najbardziej wzruszająca część poczekajkowej bohaterów. Zakończenie okazało się wisienką na torcie. Pokochacie tych bohaterów. Jestem o tym przekonana. To książka, która poprawia humor!” /ZaczytanaJula/

Książkę poleca Wydawnictwo Znak Jednym Słowem

 

Katarzyna Michalak: Wiosna w Przytulnej

Każda rodzina może być niezwykła. Ta jest niezwykła aż za bardzo!

Rodzina Gawroszów: dziadkowie Apolonia i Antoni, rodzice Alicja i Andrzej oraz ich czworo dzieci, wydają się zwykłą rodzinką, jakich wiele. Kochają się, wspierają, jedno za drugim wskoczyłoby w ogień. Tę rodzinę wyróżnia jednak coś więcej niż to, że wszystkie imiona zaczynają się na literę A…

Każda rodzina ma tajemnice. Ale żeby aż tyle?!

Kiedy pojawia się możliwość przeprowadzki do uroczej przedwojennej Willi Przytulnej, wychodzi na jaw, że każdy w rodzinie skrywa jakiś sekret. Z trudem wiążą koniec z końcem, a tu nagle pojawiają się pieniądze na okazały dom. Ktoś prowadzi podwójne życie, a ktoś ukrywa przed innymi swoje uczucia. I wreszcie największa niewiadoma: Azja, czarna owca rodziny. Zniknął na trzy lata, a teraz wraca, żeby namieszać jeszcze bardziej. A może wprost przeciwnie?

Każda rodzina ma kogoś, kogo trudno kochać…

Azja powraca do domu, a wraz z nim wracają urwane rozmowy i wykrzyczane w złości oskarżenia. Czy Gawroszowie dostaną od losu drugą szansę? Czy stać ich na pojednanie? Jakie sekrety ujrzą światło dzienne, a jakie zostaną ukryte jeszcze głębiej?

Pierwsza część Sagi Przytulnej to niezwykła opowieść o niezwykłych ludziach. Emocje, nieoczekiwane zwroty akcji, sekrety, a przede wszystkim miłość, przyjaźń i słowo DOM, w wielu jego znaczeniach, a to wszystko opowiedziane przez Katarzynę Michalak tak, że tylko zapaść się w wygodny fotel, otulić kocykiem i czytać, czytać, czytać…

Zakochałam się w Przytulnej i w całej przesympatycznej rodzinie Gawroszów. W uroczej, choć mijającej się z prawdą, Alicji, w pełnej sprzecznych uczuć Adzie, w ekscentrycznej babci Poli i przyciągającej pecha Agacie… No i w Azji. Ale to już osobny temat… Nie mogę się doczekać kolejnych części!” /Ja-Ona/

Tajemnice mają to do siebie, że zawsze wychodzą na jaw w najmniej odpowiednim momencie. Tu sekretów jest co niemiara. Kolejne pieczołowicie skrywane fakty co chwilę wypływają na powierzchnię, a akcja wciąga tak, że nie sposób się oderwać. Ta powieść to doskonała odskocznia od szarej codzienności. Czytajcie!” /KsiążkiMałgoni/

Uwielbiam tę powieść! Można przy niej zarówno się śmiać, jak i płakać. Błyskotliwe dialogi, zabawne sceny, poruszające serce rozmowy. Ale najcenniejsze jest to, że podczas czytania „Wiosny w Przytulnej” cały czas czuję w sercu błogość i zwykłą codzienną radość. I jeszcze przekonuję się o tym, że jeśli mamy kochającą rodzinę, to mamy wszystko.” /Kamila76/

Książkę poleca Wydawnictwo Znak Jednym Słowem

 

Katarzyna Michalak: Spełnienia marzeń!

Ona ucieka przed demonami przeszłości.

Klaudia nie ma nic oprócz marzeń i głęboko skrywanych przed całym światem sekretów. W jej życiu nadzieja przeplata się z cierpieniem. Dziewczyna pragnie szczęścia – kiedy tylko staje się pełnoletnia, stawia wszystko na jedną kartę i stara się zacząć od nowa.

On stara się pokonać przeciwności losu.

Kamil jest młody, bystry i niesamowicie przystojny, ale mimo tego nosi w sercu ból, który sprawia, że bywa krnąbrny i niedostępny. Młody mężczyzna jest niewidomy i właśnie to sprawia, że jego losy splatają się z losami Klaudii, która zostaje jego opiekunką, a z czasem staje się kimś więcej.

Czy uda im się zostawić za sobą bolesną przeszłość?

Spełnienia Marzeń!” to opowieść o miłości i nadziei, która daje siły do walki. Czy Kamilowi i Klaudii uda się pokonać uprzedzenia tych, którym nie podoba się kwitnące między nimi uczucie? Czy uda im się rozpocząć razem wszystko od nowa?

Książkę poleca Wydawnictwo Znak Jednym Słowem

 

Katarzyna Michalak: Amelia

Nic nie dzieje się bez przyczyny…

W ciemną noc w Zabajce, ukrytej gdzieś pośród jezior i lasów Tucholi pojawia się tajemniczy gość. Pięknooka, czarnowłosa dziewczyna o wdzięcznym imieniu Amelia. Wdzięcznym, ale czy prawdziwym? Od tej pory spokojne życie mieszkańców małej miejscowości nabierze kolorów, zaliczy kilka sensacji i stanie się centrum nieprzewidywalnych zdarzeń.

Los odbiera, ale i wynagradza stratę…

Czy dziewczyna, która straciła wszystko prócz marzeń, odnajdzie tutaj swój upragniony dom? Czy spotka przyjaciół, miłość i bezpieczeństwo, które zabrano jej tamtej nocy? List, mocno ściskany w drobnych dłoniach, to jedyne, co jej pozostało. Oprócz niego nie ma nic.

W Wasze ręce trafia opowieść o pamięci, która czyni nas tym, kim jesteśmy. O nadziei, że nawet jeśli utracimy przeszłość, to przyszłość wciąż należy do nas.

Wiedziałam, że to samodzielna powieść, więc chciałam delektować się nią jak najdłużej, niestety, przeczytałam w całości z zapartym tchem. Zagadkowa postać Amelii, jej tajemnicze pojawienie się w Zabajce i ten nieznany „T.”… Musiałam, po prostu musiałam poznać rozwiązanie jak najszybciej! /Zuza G./

Katarzynie Michalak jak zwykle udało się pokazać całą plejadę ludzkich charakterów. Byłam ciekawa losów każdego z bohaterów: uroczej Tosi, Marylki, rozgadanej Kseni i niebieskookiego Olgierda! No i kto by pomyślał, że taka mała, nieznana nikomu Zabajka może kryć w sobie tyle historii? /ZaczytAnka/

„Amelia” to pełna radości i wzruszeń opowieść o dziewczynie, która wierzyła w siłę marzeń. Jej przypadkowe pojawienie się w miasteczku Zabajka okazało się jednak historią mrożącą krew w żyłach. Szczęśliwe zakończenie? Musicie to sprawdzić sami. /Jola Pawłowska/

Książkę poleca Wydawnictwo Znak Jednym Słowem

 

Zobacz również:

1. Recenzje książek – sprawdź, co warto przeczytać!
2. Jak czytanie wpływa na rozwój dziecka
3. Konkursy z nagrodami






Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz