Na czym polega plastyka opuszka palca? 

14 lutego 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Plastyka opuszka palca to na pewno nie jest taki zabieg, który wykonujemy często – dlatego też trudno dziwić się temu, iż nie wszyscy w ogóle wiedzą o jego istnieniu. Jeżeli nigdy nie mieliśmy żadnych problemów ze stopami to w ogóle nie interesujemy się tym tematem i możemy nie zdawać sobie też sprawy z tego, że taki zabieg jest dostępny dla każdej osoby w potrzebie. Plastyka opuszka to przede wszystkim sposób na to, aby nasz palec u stopy odzyskał swój dawny wygląd – na tym będzie w szczególności zależało kobietom, które przecież lubią nosić buty z odkrytymi palcami.  

opuszki palców

A kiedy może nam się w ogóle przydać plastyka opuszka? Przede wszystkim dotyczy to tych sytuacji, gdy dochodzi u nas do deformacji płytki paznokcia. U osób, które pracują fizycznie i sportowców nie jest to wcale rzadko występująca sytuacja. Bardzo łatwo o uraz, uderzenie lub stłuczenie – a jak raz zdarzy nam się wyjątkowo niefortunny wypadek to potem przez lata będziemy męczyć się z tego rodzaju problemami z naszym paznokciem.  

Potencjalne przyczyny 

Poza wspomnianymi sytuacjami – czasami problemy z paznokciem są też spowodowane latami leczenia grzybicy. Na pewno większość z nas zdaje sobie sprawę z tego, że bywa tak, iż grzybica ciągle powraca – pomimo leczenia i pomimo stosowania się do zaleceń. Nie działają kremy, maści, lakiery – ciągle próbujemy czegoś nowego i ciągle spotykamy się z brakiem efektów. Paznokcie po pewnym czasie mogą być już w tak złym stanie, że faktycznie uratuje je tylko plastyka opuszka palca. 

Najczęściej z deformacją palca mamy do czynienia wtedy, gdy dojdzie do urazu – ale bywa również tak, iż ktoś rodzi się z tego rodzaju problemem. Nie jest to może niebezpieczne i raczej nie utrudnia nam w żaden sposób życia – ale dla kogoś może to być problem estetyczny i to także trzeba zrozumieć.  

Przygotowanie do zabiegu 

Zakwalifikowanie się na taki zabieg nie jest trudne, ale musimy przygotować się też na to, że podolog będzie chciał wcześniej wyczerpać wszelkie możliwe formy leczenia. Jest to przecież interwencja chirurgiczna, a z zasady specjaliści starają się raczej sięgać po to dopiero wtedy, gdy mniej inwazyjne metody zawiodą. Tak samo jest tutaj. Plastyka opuszka trwa około 1 godziny i zabieg ten zostaje przeprowadzony w znieczuleniu miejscowym – potem możemy wrócić do domu, a po 14 dniach konieczne będzie zdjęcie szwów. 

Przez jakiś czas na pewno będziemy musieli unikać wzmożonej aktywności fizycznej – nie chcemy przecież, aby nasze szwy się rozeszły. W tym samym celu rezygnujemy też z moczenia naszych stóp i noszenia obuwia, które mogłoby podrażniać świeżą ranę. W Poznaniu polecamy klinikę Anmedica.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
Tkwienie w nieszczęśliwym związku…
Człowiek nie chce być sam, dla wielu odejście w pustkę bywa bardziej przerażające niż...
Kondycja a tlenoterapia?
Fajne są też treningi z powolnym bieganiem.