Nie rezygnuj z wizyt u dentysty 

14 lutego 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Pomimo iż mamy wystarczającą wiedzę na temat tego, co nam grozi w przypadku zaniedbywania zębów – bardzo łatwo jest po prostu nie zapisać się na wizytę do dentysty lub odwołać ją chwilę przed spotkaniem. Umiemy nawet znaleźć sobie dobre wytłumaczenie naszego zachowania – chociaż najpewniej doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że postępujemy źle. Najczęściej tłumaczymy sobie to brakiem odpowiednich funduszy. Rzadko kiedy chodzi tutaj jednak faktycznie o to, że nie możemy pozwolić sobie na taki wydatek – mamy raczej do czynienia z sytuacją, gdzie wolimy wydać swoje pieniądze na nowe buty czy wyjazd. Po prostu nie chcemy płacić za wypełnienie ubytku lub czyszczenie – a boimy się, że dentysta może znaleźć coś jeszcze gorszego i wtedy zapłacimy zdecydowanie więcej. 

dentysta

Pamiętajmy jednak, że dentysta nigdy nie będzie na siłę wyszukiwał nam problemów z zębami – jeżeli coś jest nie w porządku to my też pewnie już o tym wiemy. Ból zęba, nadwrażliwość, nieprzyjemny zapach – ludzie potrafią ignorować nawet tak charakterystyczne objawy. Nie warto zwlekać z leczeniem bez względu na przyczynę – zęby są dla człowieka niezbędne, a za ich zaniedbywanie będziemy mieć do siebie pretensje dopiero później. Pamiętaj, że można w sobie wyrobić każdy nawyk – ale trzeba faktycznie chcieć to zrobić. 

Kilka wizyt w roku 

Jeżeli chcesz mieć pewność, że Twoje zęby są cały czas zdrowe – zapisz się od razu do dentysty na kilka wizyt do przodu. W momencie, gdy będziesz mieć te daty oznaczone w kalendarzu – nie będzie to dla Ciebie żadne zaskoczenie, a w ten sposób unikniesz poważnych problemów. Konieczność wdrożenia leczenia kanałowego najczęściej pojawia się u tych osób, które nie zajęły się uzupełnieniem ubytku na czas – widzisz więc, w jaki sposób Ty zminimalizujesz ryzyko takiego problemu.  

W ten sposób jesteś też w stanie odłożyć sobie wcześniej trochę pieniędzy na tego typu leczenie – wiesz już względnie, ile będzie Cię kosztowało czyszczenie lub uzupełnienie ubytku. Takie same działania profilaktycznie zalecają nam przecież także lekarze interniści. Im częściej sprawdzasz sobie, czy wszystko jest dobrze – tym zmniejszasz ryzyko rozwinięcia się poważnej choroby, którą wyleczyć będzie już dużo trudniej.  

Dobry gabinet 

Ludzie często przyznają, że do regularnych wizyt zniechęca ich też podejście dentysty – lub wysokie ceny. O ile ceny trudno jest zmienić, bo są one podobne w każdym miejscu – o tyle stomatologa możemy przecież znaleźć sobie nowego. Nie musimy zmuszać się do wizyt u kogoś, kto nie odpowiada na nasze pytania lub nie przejmuje się naszymi obawami. Jeżeli potrzebny Ci nowy dentysta Żoliborz to dzielnica, gdzie przyjmuje wielu takich specjalistów. 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
Tkwienie w nieszczęśliwym związku…
Człowiek nie chce być sam, dla wielu odejście w pustkę bywa bardziej przerażające niż...
Kondycja a tlenoterapia?
Fajne są też treningi z powolnym bieganiem.