Menstruacja nie taka straszna! Jaki środek higieniczny najlepiej wybrać?

24 maja 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Czasem jeszcze można usłyszeć, że menstruacja to temat tabu. Wcale nie! Jest to naturalny proces fizjologiczny i co najważniejsze – oznaką zdrowia. Nie może być ona uważana za coś wstydliwego czy obrzydliwego. Należy o niej głośno mówić oraz o tematach z nią związanych. W tym artykule dowiesz się o środkach higienicznych używanych podczas okresu i który z nich jest najlepszy.

menstruacja

Odpowiedni środek higieniczny dylematem każdej kobiety

Chyba każda miesiączkująca kobieta stanęłą kiedyś przed wielkim dylematem – w jaki sposób najlepiej zabezpieczyć się przed zabrudzeniem naszej bielizny, czy nawet ciuchów podczas miesiączki. Biorąc pod uwagę różne intensywności krwawienia i indywidualnymi predyspozycjami, kobiety wybierają różne formy zabezpieczenia. Do wyboru są klasyczne podpaski, tampony i coraz bardziej popularne kubeczki menstruacyjne. Za co więc najlepiej sięgnąć?

Podpaski

Podpaska jest chyba pierwszym środkiem higienicznym, po który sięgają młode kobiety dopiero co rozpoczynające miesiączkowanie. Na rynku jest wiele marek oferujących ich najróżniejsze rodzaje w zależności od rozmiaru, długości, systemu chłonięcia krwi, obecności skrzydełek bądź ich braku a nawet koloru!

Nic dziwnego, że podpaski są tak często wybierane przez kobiety – mają one wiele zalet!

  • szybka wymiana i bez kłopotu,
  • delikatnie przylegają do ciała, co nie powoduje infekcji,
  • szeroki wybór daje możliwość sięgania po nie przez kobiety ze skąpymi krwawieniami jak i z obfitymi,
  • podpaska ze skrzydełkami zabezpiecza dodatkowo brzegi bielizny przed krwawieniem, dzięki czemu można bez obaw nosić jasne ubrania.

Niestety, podpaski mają również swoje minusy, m.in. ograniczają w pewnym stopniu aktywność fizyczną podczas miesiączki, te najbardziej chłonne mogą podrażnić wrażliwą skórę, rzadko zmieniana może powodować rozwój infekcji, a co najważniejsze – nie są tak dyskretne jak tampony.

Tampony

Do dziś wiele kobiet ma kłopoty z przekonaniem się do ich stosowania, ale posiadają one również wiele wiernych zwolenniczek. Najbardziej doceniają je kobiety aktywne fizyczne, które cenią sobie dyskrecję i wygodę. Są bardzo proste w aplikacji i wymianie – dlaczego więc tyle kobiet nadal nie może się przekonać do tamponów? Wszystko zależy od indywidualnych preferencji – niektóre z nich narzekają na dyskomfort, a inne na odczuwanie jego obecności i ból.

Tampony, tak jak podpaski, mają wiele zalet: są dyskretne i wygodne, dzięki nim łatwiej zadbać o higienę intymną w upalne dni, a podczas snu tampon się nie przemieszcza, dzięki czemu nie ma ryzyka zabrudzenia pościeli.

Minusem jest głównie fakt, że ich niewprawne umieszczenie w pochwie może wiązać się z bólem i dyskomfortem. Co więcej, tamponów nie powinny używać kobiety, które mają bardzo obfite miesiączki.

Kubeczki menstruacyjne

Kubeczki menstruacyjne, inaczej zwane jako miseczki menstruacyjne, to pojemniki na krew miesiączkową, które nie wchłaniają, a zbierają ją do środka. Dostępne są w różnych rozmiarach i kolorach, a ich pojemność jest większa od tamponów. Obecnie wciąż jest więcej ich przeciwniczek niż zwolenniczek, ale być może dlatego, że podpaski i tampony są wszechobecne, a tematem kubeczków musimy zainteresować się same.

Używanie kubeczków menstruacyjnych łączy się z wieloma zaletami:

  • ekologiczność,
  • wygoda podczas aktywności fizycznych,
  • można je używać nawet przez 10-15 lat,
  • bezpieczne dla zdrowia,
  • brak nieprzyjemnego zapachu.

Wady kubeczków, to głównie kłopotliwość w wyborze odpowiedniego rozmiaru oraz szczególna dbałość o higienę intymną, ponieważ za każdym razem kubeczek należy umyć, po skończonej miesiączce wyparzać i suszyć.

A może…. majtki menstruacyjne?

Są to majtki, które gwarantują odpowiednią ochronę kobietom w czasie miesiączki. Cieszą się coraz większą popularnością, ponieważ można je zastosować w wielu sytuacjach. Przykładem tego produktu są majtki menstruacyjne comfort marki WIMIN. Dzięki chłonnej warstwie z tkaniny bambusowej zapewniają 100% suchość podczas okresu. Są one cieńsze od podpasek, a chłoną tyle co cztery tampony! Zakup majtek menstruacyjnych to inwestycja na lata – dzięki nim co miesiąc oszczędza się na wydawaniu pieniędzy na środki higieniczne, a co najważniejsze Ci, którzy dbają o środowisko, będą mieć spokojniejszą głowę.

Szukasz produktów idealnych dla Ciebie? Sprawdź ofertę sklepu internetowego Wimin – marki tworzącej produkty z myślą o potrzebach kobiet.

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz