Maseczki oczyszczające dostają się głęboko do porów i oczyszczają je z tłuszczu i brudu. Maseczka taka pozostawia skórę odświeżoną i czystą. Dla osób ze skórą wrażliwą, maseczki domowej roboty są najlepszą metodą na oczyszczenie twarzy ponieważ składają się wyłącznie z naturalnych produktów.
Przykłady domowych maseczek oczyszczających do wszystkich rodzajów cery:
Maseczka ze śmietany i cytryny:
4 łyżki stołowe śmietany, kilka kropli soku z cytryny, mieszankę dobrze wetrzeć w skórę twarzy i zostawić na 20 min. Potem zmyć najpierw letnią i zimną wodą.
Maseczka z glinki leczniczej:
Dwie kopiaste łyżki glinki leczniczej (do kupienia w drogeriach i aptekach) zmieszać z łyżką ciepłej oliwy i dodać kilka kropel ciepłej wody, aż powstanie łatwa do rozsmarowania papka. Maseczkę nałożyć na twarz, a po 30 min. zmyć dokładnie.
Maseczka z białka kurzego:
Świeżo ubite białko nakładać na skórę. Starać się rozprowadzić możliwie równomiernie na całej powierzchni skóry poddanej zabiegowi. Maseczkę pozostawić do czasu aż białko zaschnie. Zmywać wodą. Maseczka pozostawia odczucie oczyszczenie i napięcia skóry. Nie jest zalecana dla bardzo suchej cery.
Maseczka z orzechów:
4 zmielone orzechy włoskie zalać 100 ml ciepłego mleka. Gdy napęcznieją i przestygną nałożyć na twarz na 10 min. Zrobić masaż, zmyć. Orzechy działają jak peeling, pomagają usunąć martwy naskórek i odżywić skórę.
Maseczka jabłkowa:
Duże kwaśne jabłko zetrzeć na tarce i zmieszać z łyżeczką oliwy z oliwek i łyżeczką twarożku. Po 15 min. zmyć twarz letnią wodą lub tonikiem. Maseczka jabłkowa oczyszcza i odświeża cerę oraz wzmacnia cerę naczynkową. Należy jednak zachować ostrożność w przypadku skóry szczególnie wrażliwej, gdyż kwas jabłkowy może ją podrażnić.
Maseczka ziołowa:
Przygotować: 3 łyżeczki kwiatu rumianku, 1 łyżkę liścia prawoślazu, 1 łyżkę nasion lnu, 1 łyżkę ziela nostrzyku, 1 łyżkę ziela macierzanki lub 3 łyżki kwiatu rumianku, 2 łyżki liścia rozmarynu, 2 łyżki kwiatu lipy i 2 łyżki nasienia lnu. Zioła dokładnie wymieszać, dodać tyle ciepłej przegotowanej wody, aby powstała gęsta papka. Nakładać ją szybko pędzelkiem na twarz. Na nałożoną już papkę kładziemy płatki ligniny, a na nie warstwę gazy i na końcu ceratkę plastikową. Po 30 min. maseczkę zdejmujemy, a twarz myjemy ciepłym naparem np. z kwiatu rumianku lub kwiatu dzikiej róży.
Maseczka glinkowa:
Przygotować: olejek geraniowy, olejek lawendowy, olejek cytrynowy lub sok z cytryny, 6 łyżeczek ciepłej wody, glinkę w proszku. Zmieszać w misce wszystkie olejki. Dodać 2 krople olejku geraniowego oraz lawendy i jedną kroplę cytryny. Włożyć miseczkę do gorącej wody i wymieszać dokładnie składniki. Woda powinna być bardzo gorąca. Dodawać po 1 łyżce glinki dokładnie mieszając. Zwykle wystarcza około 3-4 łyżki aby uzyskać dobrą konsystencję maseczki. Nałożyć maseczkę na twarz i na szyję. Pozostawić na 30 min. na twarzy po czym zmyć ciepłą wodą.
Maseczka z rumianku:
W porcelanowym naczyniu utrzeć 100 g suszu kwiatów rumianku pospolitego z wrzątkiem na papkę. Odczekać 10 min. i nałożyć na gazę papkę, a potem na twarz, pokryć policzki, nos, czoło, brodę, i szyję. Po 20 min. zdjąć maseczkę, a skórę wytrzeć do sucha.
Maseczka z mąki owsianej:
Do jednego żółtka dodać łyżeczkę miodu oraz łyżeczkę mąki owsianej. Zmyć po 20 min. letnią wodą.
Maseczka miodowa:
Wymieszać jedną łyżkę miodu z ½ łyżeczki soku cytrynowego i dwoma łyżeczkami mielonych migdałów. Mieszanką pocierać delikatnie skórę twarzy. Spłukać letnią wodą.
Maseczka słonecznikowa:
Oczyszczająca i poprawiająca ukrwienie. Składniki: 1 garść łuskanych ziaren słonecznika, 1 łyżeczka oleju migdałowego, 1 łyżeczka miodu. Ziarna słonecznika zmielić, miód podgrzać aż stanie się płynny, utrzeć miód z olejem wymieszać wszystkie składniki, lekko podgrzać i jeszcze ciepłą maseczkę nakładać na twarz.
Maseczka zmiękczająco–oczyszczająca z miodem i żółtkiem:
1 łyżkę miodu wymieszać z 1 żółtkiem. Dodać 1 łyżeczkę miodu. Wymieszać dokładnie wszystkie składniki i nałożyć papkę na oczyszczoną skórę twarzy i szyi. Zmyć letnią wodą po 20 min.
Maseczka z banana:
Zmiksować pół banana. Wymieszać go z żółtkiem i łyżeczką płynnego miodu. Nałożyć na twarz na 20 min., a następnie zmyć letnią wodą. Maseczka bananowa nawilża i odżywia skórę suchą, łuszczącą się i zmęczoną, a także łagodzi podrażnienia.
Maseczka z awokado:
Rozgnieść widelcem miąższ z awokado. Utrzeć z łyżką śmietany lub sokiem z cytryny. Maskę nałożyć na twarz na ok. 20 min. Po tym czasie zmyć wodą mineralną. Stosować raz na tydzień.
Maseczka z poziomek:
Maseczka poziomkowa oczyszcza cerę, zwęża pory, odżywia i łagodzi stany zapalne. Rozgniatamy poziomki, dodajemy kilka kropli soku z cytryny i nakładamy na twarz.
Maseczka z kukurydzy:
Pół szklanki kaszy kukurydzianej połączyć z jogurtem. Nakładać delikatnie masując, spłukać ciepłą wodą po 20 min.
Zobacz również:
Nużeniec ludzki – co to jest, przyczyny, objawy, leczenie nużeńca ludzkiego
- Maseczki do skóry suchej
- Maseczki do włosów
- Maseczki odżywcze domowe sposoby
- Maseczki do cery naczynkowej
- Maseczki nawilżające
- Maseczki rozjaśniające
- Naturalne do skóry dojrzałej
- Maseczki do włosów
- Maseczki dla skóry wrażliwej
-
Bądź Chok chok — czyli pełna blasku skóra z koreańską pielęgnacją Muldream