URODA I ZDROWIE

Masaż różany – zalety różanej pielęgnacji

21 lutego 2020, dodał: Emilia

Różany zabieg rozpoczyna się od przygotowania skóry twarzy do przyjęcia później aplikowanych substancji odżywczych. Podczas delikatnego peelingu cukrowego z dodatkiem suszonych płatków róż kosmetyczka wykonuje masaż, który pobudza krew do intensywniejszego przepływu. Zabieg ten wykonuje się wyłącznie klientkom lubiącym zapach róży.

Celem zabiegu jest odżywienie skóry, zapobieganie powstawaniu zmarszczek i redukcja już istniejących, regeneracja zniszczonych struktur naskórka, stymulowanie naturalnych procesów zachodzących w skórze a spowolnionych pod wpływem mijającego czasu. Zastosowane w preparatach olejki eteryczne działają holistycznie, wpływają pozytywnie zarówno na skórę jak i psychikę, dając doskonałe efekty odmładzające.

Jest to masaż stemplami, które są podgrzewane na specjalnym parowniku lub zanurzane w ciepłym oleju. Terapia stemplami jest używana w Tajlandii już od ponad 400 lat . Powinny one osiągnąć temperaturę około 60 – 70 stopni Celsjusza. Taka temperatura jest stosunkowo wysoka i w celu przyzwyczajenia skóry do gorąca, stemple na początku dociskane są bardzo powoli na kilka sekund. Reakcje na ciepło osoby poddawanej zabiegowi są obserwowane i jeśli temperatura jest zbyt wysoka dla niej, to masażysta wykonuje delikatniejsze ruchy. Z upływem kilku minut temperatura spada i masaż może być mocniejszy i intensywniejszy. Stemple są wtedy przytrzymywane na dłużej. Kiedy stempel stanie się zbyt zimny jest rozgrzewany na nowo, tak aby masaż był skuteczny. Cała procedura trwa około 60 minut i w tym czasie uwalniają się ze stempli substancje aktywne, które działają odżywczo na skórę.

Stemple można stosować na cale ciało lub na wybrane jego partie – wypełnione są one płatkami z róż wymieszanymi z olejkiem różanym.

Efekty widoczne po zabiegu:

– wyraźne spłycenie zmarszczek

– pojędrnienie cery

– poprawa owalu twarzy

– nawilżenie

– regeneracja

– nadanie aksamitnej gładkości

– złagodzenie podrażnień

– redukcja opuchlizny wokół oczu

– usunięcie objawów zmęczenia

– poprawa kolorytu skóry

– uczucie relaksu

– łatwiejsze zasypianie

Orientacyjny koszt zabiegu: 100 – 250 PLN.

Ciekawostka:

Najdroższym olejkiem różanym jest olej z płatków róży damasceńskiej. Krzew róży damasceńskiej uprawiany jest tylko we Francji, a w dodatku jest bardzo kapryśny. Wymaga suchego lata i częstego podlewania. Płatki kwiatów zbiera się rano: między godziną 5 a 9. Ponadto do uzyskania jednego kilograma esencji potrzeba aż 2-3 ton świeżych płatków różanych.

zobacz również:

  1. Masaż odchudzający – hit czy kit?
  2. Masaż peelingujący i hydromasaż na czym polega
  3. Masaż refleksoteryczny stóp – co to jest refleksologia?
  4. Masaż twarzy i gimnastyka mięśni

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Masaż różany – zalety różanej pielęgnacji

  1. avatar Kolorowapani pisze:

    uwielbiam masaże!

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Koronawirus - porady, obalanie mitó…
Zastanawiam się... Kiedy i jak się skończy? Czy świat się zmieni czy wszystko...
remont przedpokoju
Ja wreszcie zdjęłam boazerię, która tam była od 30 lat, więc wreszcie normalnie wygląda...
Rossmann
Ostatnio widzę tam fajne promocje na kolorówkę, kupiłam 2 pomadki w cenie jednej:)
Bank pocztowy - kredyt
Zaletą jest to że weźmie się go na poczcie, nie trzeba chodzić do banku.