Masaż twarzy i gimnastyka mięśni

7 października 2018, dodał: Redakcja

Masaż twarzy – to pewnego rodzaju sztuka w praktyce kosmetycznej i nie można go niczym innym zastąpić. Masaż odpręża, relaksuje, ale i również posiada właściwości lecznicze ( przy chorobach wewnętrznych), odżywia tkanki, stymuluje je do odnowy, poprawia koloryt skóry. Kiedy następnym razem będziesz przechodzić obok gabinetu kosmetycznego zastanów się nad wielorakim dobrodziejstwem masażu. Warto również pamiętać, że po masażu następuje lepsze wchłanianie składników aktywnych zawartych w kremach.

Urządzenia do masażu

Na rynku kosmetycznym jest wiele urządzeń do masażu. Te które maja zastosowanie tylko w gabinetach kosmetycznych sięgają poważniejszych problemów skórnych i dają lepsze efekty ponieważ docierają do głębszych warstw skóry niż urządzenia domowe.
Drenaż limfatyczny wykonany za pomocą urządzeń stymulują mięśnie i poprawią krążenie usuwając zastoje limfy. Limfa jest cieczą odprowadzającą niepotrzebne produkty przemiany materii. Innym częstym zabiegiem wykonywanym w gabinecie kosmetycznym jest elektrostymulacja mięśni twarzy. Jest to masaż przy pomocy odpowiedniego urządzenia które stymuluje mięśnie do pracy. Pomaga przy wiotkiej, zmęczonej cerze. Wytwarzane mikroprądy pobudzają kolagen i elastynę tworzą swoisty „trening” dla mięśni twarzy. Jest to całkowicie bezpieczna metoda dająca odprężenie i relaks przy zabiegu. Ciekawym zabiegiem jest też endermologia twarzy i szyi. Taki masaż opierający się na podciśnieniu odmładza skórę  wzmaga produkcję kolagenu, oczyszcza a nawet posiada właściwości leczenia blizn poparzeniowych.

Oprócz zabiegów w gabinecie na rynku są dostępne urządzenia do masażu domowego. Mają one bardzo dobre zastosowanie i świetnie się sprawdzają, jednak uważam, że tego typu urządzenia nie zastąpią wprawnej ręki kosmetyczki. Masaż to swoisty dotyk, przynoszący ulgę zmęczonym mięśnia twarzy. Wykonany przez kosmetyczkę na pewno spełni swoją funkcję.

Ćwiczenia mięśni twarzy

Jeśli brak nam czasu na odwiedzenie gabinetu polecam ćwiczenia twarzy do samodzielnego wykonania w domowym zaciszu. Takie ćwiczenia działają przecizmarszczkowo, uelastyczniają skórę i wzmacniają mięśnie.

1.    Wyciągnij szyję i podnieś głowę do góry patrząc w sufit. Ruszaj szczęką jakbyś żuła gumę. Ćwiczenie powtórz 10-15 razy.
2.    Otwórz jak najszerzej oczy i usta i wyciągnij język, próbując dosięgnąć nim brody. Liczymy do dziesięciu. Powtarzamy 10-15 razy.
3.    Oprzyj podbródek na dłoni