Leczenie zębów w narkozie

26 kwietnia 2021, dodał: Redakcja
Artykuł sponsorowany

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Wizyta u stomatologa u niektórych pacjentów wywołuje nie lada stres. Jest on na tyle paraliżujący, że starają się jak najdłużej mogą odwlekać wizytę u specjalisty. Nie jest to dobre rozwiązanie, gdyż prowadzi do znacznego pogorszenia kondycji zębów, kiedy proces leczenia staje się znacznie trudniejszy. Praca z takimi pacjentami może być bardzo utrudniona, a czasem wręcz niemożliwa. Podobnie może wyglądać kwestia dotycząca najmłodszych dzieci, którym może być ciężko wytłumaczyć dlaczego powinny “współpracować” z lekarzem i wytrzymać dłuższą chwilę bez ruchu na fotelu dentystycznym. Co wtedy?

Znieczulenie ogólne u stomatologa

W sytuacjach wyjątkowych istnieje możliwość zastosowanie znieczulenia ogólnego, czyli tzw. narkozy. Pacjent jest wówczas usypiany na czas zabiegu, a nad jego bezpieczeństwem czuwa anestezjolog.

Leczenie zębów w narkozie Warszawa wymaga wcześniejszego przygotowania pacjenta do zabiegu. Musi zostać przeprowadzony szczegółowy wywiad zdrowotny z pacjentem, aby lekarz mógł ocenić czy zastosowanie znieczulenia jest możliwe. Po kwalifikacji pacjenta do znieczulenia ogólnego ustalany jest termin zabiegu, w którym uczestniczą dwa specjalistyczne zespoły lekarzy – stomatologów oraz anestezjologów. Obowiązujące procedury są bardzo rygorystyczne, aby zapewnić pacjentowi maksimum bezpieczeństwa.

Wskazań do leczenia w narkozie może być wiele, jak chociaż wspomniany już lęk przed dentystą, wiek pacjenta czy upośledzenie umysłowe, które uniemożliwiają przeprowadzenie klasycznego leczenia na fotelu dentystycznym. Ponadto zaletą do zastosowania takiej formy leczenia jest możliwość wykonania leczenia w sposób kompleksowy, dzięki czemu możliwe jest uniknięcie dodatkowych wizyt.

Narkoza u stomatologa

Decyzja o podaniu znieczulenia ogólnego podejmowana jest w sposób indywidualny, po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu zdrowotnego. Wśród istotnych informacji, jakie należy wziąć pod uwagę są choroby przewlekłe czy leki, przyjmowane na stałe przez pacjenta. Zebrane dane pozwalają zakwalifikować pacjenta do narkozy oraz dopasować odpowiednią dawkę leku, podawanego dożylnie bądź wziewnie. Narkoza pozwala na eliminację bólu, gdyż leczenie wykonywane jest wtedy, gdy pacjent został wprowadzony w głęboki sen, podczas którego znoszone są odruchy obronne organizmu. Dzięki temu terapia stomatologiczna przebiega sprawnie i efektywnie.

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz