Kurzajki – usuń przykry problem na dobre

4 maja 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Niedoskonałości naszego ciała, przede wszystkim skóry bywają bardzo irytujące i zaniżają naszą samoocenę. Kurzajki należą do zmian skórnych, których szczególnie nienawidzimy. Pojawiają się nagle i mogą przybierać bardzo nieestetyczne formy. Dodatkowo kurzajka może być powodem do niepokoju, gdyż zawsze istnieje ryzyko, że jest to zmiana bardziej niebezpieczna. Ich usunięcie jest również o tyle ważne, że zdarza się, że pojawiają się w miejscach, w których utrudniają nam codzienne funkcjonowanie.

Czym są kurzajki?

Kurzajki to popularne brodawki, które pojawiają się zarówno na ciele dzieci, jak i u osób dorosłych. Jest to brodawka wirusowa wywoływana przez wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV). Występuje on w bardzo wielu przeróżnych formach i choć tylko nieliczne mogą być dla nas niebezpieczne i tak warto się z nimi rozprawiać, by nie dopuścić do ich namnażania się. To wyjątkowo nieestetyczne, a czasami również może powodować ból i swędzenie w okolicy wystąpienia kurzajki. Bardzo istotne jest także to, że kurzajkami możemy się zarazić poprzez kontakt z osobą z takimi zmianami. Do zarażenia się potrzebny jest materiał biologiczny, na przykład naskórek lub nabłonek, który zawiera w sobie DNA wirusa. Szczególnie u dzieci problem zarażania się kurzajkami jest dość spory, dlatego warto zareagować w porę.

Sposoby usuwania kurzajek

Zaleca się, by usuwanie kurzajek rozpoczynać od możliwie najmniej inwencyjnych metod, chyba że zależy nam przede wszystkim na ekspresowym efekcie, chociażby z przyczyn estetycznych. Na początkowym etapie możemy spróbować domowych metod usuwania kurzajek. W tym celu korzystać możemy z następujących roślin: glistnik, czosnek, mniszek lekarski. Jeżeli takie domowe sposoby nie są skuteczne, powinniśmy przejść etap dalej i skorzystać z preparatów dostępnych w aptece lub skontaktować się ze specjalistą – Royalderm. Produkty w aptece są reklamowane jako bardzo skuteczne, choć czasami nasz rodzaj kurzajki może okazać się odporny na ich działanie. Zwykle jednak kuracja takimi medykamentami bywa skuteczna w stopniu zadowalającym.

Usuwanie kurzajek możliwe jest również u dermatologa oraz w gabinecie medycyny estetycznej. W takich miejscach wykorzystuje się kilka dostępnych metod. Są to:

– krioterapia – polegająca na miejscowym wymrożeniu kurzajki przy pomocy specjalnego urządzenia oraz azotu. Zabieg nie jest bardzo bolesny, a jego skutkiem będzie także widoczne przez kilka tygodni zaczerwienienie w okolicy usuniętej kurzajki;

– elektrokoagulacja – polega na wypalaniu kurzajki prądem. Po zabiegu pozostaje niewielki strupek;

– laseroterapia – usuwanie kurzajki laserem, wymaga znieczulenia miejscowego, daje dobre efekty estetyczne.

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Sklep a jego reklama ?
To przecież ważne kwestie. Jeśli o to nie zadbacie, to efekt może być...
szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
Tkwienie w nieszczęśliwym związku…
Człowiek nie chce być sam, dla wielu odejście w pustkę bywa bardziej przerażające niż...