URODA I ZDROWIE

Kurs trenera personalnego – dla kogo, ile kosztuje i gdzie się zapisać?

17 lutego 2020, dodał: Redakcja

 

 

To pewne. Myślisz o kursie na trenera personalnego, bo spędzasz na siłowni tak dużo czasu, że chciałbyś jednocześnie na tym zarabiać. Co więcej, już trochę się na tym znasz i chcesz tę wiedzę wykorzystać. Wiesz, jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia i na co postawić, aby osiągnąć określony cel. A dodatkowo sprawia Ci to po prostu frajdę. Doskonale Cię rozumiemy. W tym momencie brakuje Ci tylko odpowiednich dokumentów, które potwierdzą Twoje kwalifikacje i umiejętności, prawda? Czytaj dalej i przekonaj się sam, czy chcesz je zdobyć razem z nami.

Trener personalny – kim jest?

 Pewnie wydaje Ci się, że doskonale wiesz, kim jest trener personalny. Definicja mówi, że to „osoba zajmująca się układaniem indywidualnego zestawu ćwiczeń oraz uczeniem ich prawidłowego wykonywania. Jego rolą jest również motywacja klienta i monitorowanie jego wyników”. Ale czy tylko? Rzeczywiście są to podstawowe zadania, którymi zajmuje się trener personalny podczas treningu ze swoimi podopiecznymi. Jednak to, ile wysiłku musi włożyć dodatkowo w każdą współpracę, wie tylko on sam. W końcu każdy klient jest inny. Dla jednego musisz być chłodnym profesjonalistą z surową dyscypliną, a dla drugiego kumplem wysłuchującym osobistych problemów i klepiącym wspierająco po plecach. Trener personalny jest zatem swojego rodzaju aktorem. Musi dostosować się do charakteru swojego podopiecznego, aby jego motywacja nie spaliła na panewce. Im jest bardziej wszechstronny, tym lepiej. A to wymaga ciągłego rozwoju – jesteś na to gotowy?

 Trener personalny – dla kogo kurs, w jakim celu?

Jeżeli zdajesz sobie sprawę z wyrzeczeń, które musi podjąć trener personalny… Z ogromu pracy, którą musi wykonać każdego dnia… Oraz z ról, które codziennie musi odgrywać… Masz szansę rzeczywiście pracować w tym zawodzie. I nie chodzi o to, że ktoś, kto nie ma pojęcia jak wygląda ta praca, ale bardzo chce ją podjąć, nie może zostać trenerem personalnym… Oczywiście ma jakąś szansę zdać kurs i zatrudnić się w lokalnej siłowni… Ale wtedy szybko się rozczaruje i odpuści. A my nie pozwolimy, żebyś po naszym kursie był amatorem. Chcemy, żebyś był takim trenerem personalnym, który odświeży nieco aktualny rynek sportowy. Wystarczająco wiele jest już trenerów-amatorów. Niewykształconych teoretyków, którzy testują przypadkowe programy na swoich klientach. Nasz kurs stworzyliśmy w celu kształcenia trenerów, którzy będą profesjonalnie przygotowani do swojej pracy i zapewnią swoim podopiecznym skuteczny, bezpieczny i dopasowany program treningowy.

Trener personalny – program kursu

Mnóstwo teroii i minimalna ilość formalności. Wiemy jak ważna u trenera personalnego jest praktyka. Na naszych kursach skupiamy się na tym, co od ręki wykorzystujesz w pracy z klientami.

Teoria – ok. 25%

✓ Co robi trener personalny – jaką rolę gra we współczesnym fitnessie?

 

✓ Jak wykonać wywiad z klientem? Jak ułożyć spersonalizowany plan treningu?

 

✓ Podział treningów ze względu na wytyczne – czy rodzaj treningu ma znaczenie i co z dietą?

 

✓ Sposoby archiwizacji sukcesów podopiecznych oraz pozyskiwanie nowych klientów – trener personalny to własny marketingowiec?

 

Praktyka – ok. 75%

 

✓ Sprawdzone ćwiczenia do skutecznej rozgrzewki,

 

✓ Wykorzystywanie świadomego oddychania podczas wysiłku,

 

✓ Analizy składu ciała przy pomocy sprzętów TANITA, OMRON,

 

✓ Cardio na najwyższym biegu,

 

✓ Trening siłowy na wszystkie grupy mięśniowe,

 

✓ Niecodzienne ćwiczenia na taśmach,

 

✓ Świeże spojrzenie na kettlebells,

 

✓ Najnowsze tendencje treningu funkcjonalnego,

 

✓ Prawidłowy trening kulturystyczny,

 

✓ Potencjał ćwiczeń izolowanych,

 

✓ Potreningowa relaksacja mięśni, stretching,

 

✓ Przeprowadzenie pełnego spersonalizowanego treningu przez każdego z uczestników.

Kurs na trenera personalnego – czego się nauczysz?

Naprawdę wiele. Choć nasz kurs na trenera personalnego jest dość skondensowany, właśnie dlatego spodziewaj się intensywnej pracy. Zawsze maksymalnie wykorzystujemy ten czas. Na początku się poznajemy i sprawdzamy, jaki jest Twój aktualny stan wiedzy. Systematyzujemy ją i uzupełniamy, jeżeli jest taka potrzeba. Później przechodzimy już do praktyki. Bo szkoda czasu! Masz z tego kursu wynieść maksimum praktycznych umiejętności, które będziesz mógł od ręki wykorzystywać w pracy ze swoimi podopiecznymi. Przechodzimy przez cały cykl treningowy – od rozgrzewki, po dobór odpowiednich ćwiczeń, właściwą technikę ich wykonywania, skuteczne sposoby motywacji klienta podczas wysiłku, aż po potreningowy stretching i utrzymanie zdrowej relacji z podopiecznym. W kilku słowach – rozwijasz z nami dokładnie te skille, które są Ci niezbędne w pracy jako trener personalny.

Co jest wykorzystywane podczas kursów – jakie narzędzia, przyrządy?

Odbywasz zajęcia na najnowocześniejszych siłowniach w wybranym mieście. Dlaczego? Bo zakładamy, że jako profesjonalista chcesz właśnie w takich pracować. Nie widzimy sensu w nauce obsługi przyrządów, które odchodzą do lamusa. Masz oferować jakość. Dlatego z przyjemnością Cię tej jakości uczymy. Stawiamy na wszechstronność. Pracujemy z Tobą zarówno na maszynach, jak i sztangach, kettlebells, hantlach, gumach, taśmach TRX, odważnikach, stepach, piłkach i wszystkich innych ciekawych sprzętach. I oczywiście uczymy Cię też właściwej pracy z notesem i stoperem. Choć wydaje się to banalne, to Twoje przyszłe podstawowe narzędzia. Przygotuj się na to, że nie będziesz się z nimi rozstawał!

Trener personalny – kto prowadzi kursy?

 W dwóch słowach: doświadczeni trenerzy. Nie pozwolimy, aby szkolił Cię amator. Skoro masz być profesjonalistą, uczysz się od profesjonalisty. Jasna sprawa. Nasze kursy prowadzą trenerzy, którzy pracują już wiele lat w tym zawodzie, znają go od podszewki i wiedzą, co przekazać swoim następcom. Często są to również osoby docenione w branży sportowej, mające na swoim koncie krajowe lub międzynarodowe sukcesy. Dzięki temu wiesz, że wiedza, którą Ci podają, jest wielokrotnie sprawdzona na prawdziwych przypadkach. Dzięki temu też masz świadomość, czego się spodziewać, podejmując współpracę z problemowym lub wyjątkowo wymagającym klientem. Jeśli chcesz sprawdzić, kto dokładnie prowadzi kurs trenera personalnego w Twoim mieście, odwiedź podstronę „wykładowcy” – https://ast.edu.pl/wykladowcy-ast-wroclaw/ lub napisz do nas wiadomość – chętnie udzielimy Ci informacji.

 Jakie uprawnienia uzyskuję po kursie na trenera personalnego?

 Kiedy już ukończysz kurs trenera personalnego i zdasz egzamin teoretyczny i praktyczny, otrzymujesz od naszej Akademii komplet imiennych dokumentów. Potwierdzają one Twoją wiedzę oraz nabyte umiejętności. Nadają tytuł instruktora sportu o specjalności trener personalny. I są przepustką do podjęcia pracy na siłowniach, w centrach sportowych, klubach fitness, szkołach, na obozach, etc. Wszędzie tam, gdzie jesteś niezbędny. Wystawiamy Ci legitymacje trenerskie i certyfikaty w języku polskim i angielskim. A to właśnie umożliwia Ci wejście na międzynarodowy sportowy rynek. Co to znaczy? Że nie musisz ograniczać się do Polski. Jeśli tylko chcesz, możesz być trenerem personalnym w każdym europejskim kraju. Wygodnie, prawda?

 Kurs na trenera personalnego – ile kosztuje?

Przechodzimy teraz do kwestii, która pewnie interesuje Cię najbardziej. Jaka jest cena kursu na trenera personalnego w naszej Akademii? Jednym słowem: konkurencyjna. I to nie jest pusta obietnica czy marketingowy chwyt. Nasze kursy nie zdzierają z Ciebie wszystkich oszczędności, bo  przecież nie o to chodzi. Jesteśmy realistami. I zbyt długo siedzimy w tej branży, aby obiecywać Ci złote góry za miliony monet. Grupowy kurs na trenera personalnego kosztuje 1390 zł, a indywidualny 1690 zł. Możesz być jednak pewny, że to ceny dostosowane do wiedzy i umiejętności, jakie realnie zyskujesz podczas kursu. Jeśli natomiast masz już wiedzę, a brakuje Ci tylko certyfikatów, proponujemy kurs trenera personalnego online (849 zł) lub eksternistyczny (799 zł). Ty wybierasz. Co jeszcze warto wiedzieć – nasze kursy może sfinalizować Twój aktualny pracodawca lub Urząd Pracy. Sprawdź zakładkę „promocje” https://ast.edu.pl/promocje/ i poznaj więcej szczegółów.

 Trener personalny – ile zarabia?

 W porządku. Zapłacisz. Ale myślisz sobie pewnie: „czy się zwróci?”. Nie da się ukryć, że profesjonalny trener personalny wcale nie narzeka na zarobki. W końcu coraz więcej ludzi uświadamia sobie potrzebę korzystania z jego usług. Zdają sobie sprawę, że trening na własną rękę może nie tylko nie przynieść oczekiwanych efektów, ale skończyć się przykrą kontuzją. Warto tego uniknąć i zgłosić się do specjalisty. Kurs na trenera personalnego jest więc tylko inwestycją, z której czerpiesz przez lata. Im jesteś lepszy i im więcej masz klientów, tym więcej zarabiasz. To proste. A jeśli jesteś ciekawy, ile dokładnie zarabia trener personalny na siłowni, zajrzyj do naszego wywiadu z trenerem Danielem Mularczykiem https://ast.edu.pl/2019/10/28/historie-sukcesow-daniel-mularczyk-zawod-trenera-personalnego/, a właściwie do nagrania wideo, które znajduje się pod tymże wywiadem (uwaga, padają konkretne kwoty!). Śmiało! Przekonaj się sam, że warto.

 Kurs na trenera personalnego – gdzie się zapisać?

 Zdecydowany? Oby. Bo jeśli odłożysz to na jutro, będziesz odkładał w nieskończoność. Tymczasem wystarczy tylko kilka kliknięć, aby wykonać krok milowy w stronę wymarzonej pracy jako trener personalny. Zobacz:

•  przejdź na naszą stronę kurs trenera personalnego – https://ast.edu.pl/produkt/kurs-trenera-personalnego/ lub kurs instruktora fitness – https://ast.edu.pl/produkt/kurs-instruktora-fitness-aerobik/

•  wybierz swoje miasto z listy,

•  zdecyduj, w jaki sposób chcesz realizować kurs – grupowo, indywidualnie, online czy eksternistycznie,

•  wykonaj przelew,

… i gotowe! Brawo. Jesteś już zapisany na kurs trenera personalnego w Akademii Szkolenia Trenerów. Teraz tylko czekasz na szczegóły dotyczące zajęć, realizujesz program, zdajesz egzaminy i cieszysz się zdobytymi certyfikatami. Proste, prawda? To działaj! I do zobaczenia na zajęciach! :)

 

—————–

Ast.edu.pl – Kursy instruktora fitness oraz trenera personalnego

pl. Solidarności 1/3

53-661 Wrocław

woj. dolnośląskie

Email: [email protected]

Tel.: +48 883 135 506

 

https://ast.edu.pl/

 

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Gdy druga osoba nas zwodzi...
Trzeba też go zacząć zwodzić i odpłacić tym samym...
Nasze wyznania
Wyznaję, że chciałabym się zakochać jeszcze tej wiosny ...:)
nasze ulubione herbaty:)
Owocowe - wszystkie:) Czarnej już w ogóle nie piję
Pieczenie chleba
Właśnie z powodu epidemii ludzie wykupili drożdże ze sklepów, tak jakby piekarnie nie piekły...