Konkurs dla dzieci z Wydawnictwem Skrzat – wyniki! | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Konkurs dla dzieci z Wydawnictwem Skrzat – wyniki!

17 listopada 2014, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

_konkurs_skrzat1

Wszystkim Czytelnikom i Fanom na Facebooku dziękujemy za udział w zabawie z nagrodami książkowymi Wydawnictwa Skrzat, które jest patronem konkursu.

Akcja konkursowa ma na celu nie tylko zabawę, ale także promocję czytelnictwa – wspieramy wszystkich, dla których książki mają wartość szczególną, ludzi, którzy chcą czytać, lubią czytać i potrafią się cieszyć każdą nową pozycją w domowej biblioteczce. Nie zapominamy, że książki to także wspaniały pomysł na prezent – cenny i ponadczasowy. Dziękujemy bardzo Wydawnictwu Skrzat za udział w naszej akcji. I oczywiście zachęcamy do polubienia strony FB Wydawnictwa Skrzat.

Zadanie konkursowe: Bohater książkowy, który może być wzorem dla dzieci, to… (?)

Czekamy na ciekawe odpowiedzi, humorystyczne i oryginalne. Liczymy na pomysłowość i inwencję. Prosimy o nie dodawanie okładek czy recenzji z blogów! ODPOWIEDZI prosimy wpisywać w komentarzach na Facebooku lub w skrzynce FB, albo wysłać na adres [email protected].

REGULAMIN konkursu zgodny z ogólnym regulaminem portalu – TUTAJ.

Dziękujemy za ogromną aktywność, nadeszło ponad 250 odpowiedzi, zwłaszcza drogą mailową, za co serdecznie dziękujemy. Zauważamy jednak, że wiele odpowiedzi nie jest autorskich lub pochodzi z blogów i recenzji i takich niestety nie możemy uwzględniać w naszych konkursach.

LISTA LAUREATÓW:

1. Tomasz Dubis
2. Agnieszka Pikul
3. Zofia Adamek
4. Agata Grudzińska
5. Grzegorz Więcek

Zapraszamy serdecznie do odwiedzania strony FB Wydawnictwa Skrzat.

O NAGRODACH:

Co wolno, a czego nie? Czyli bycie grzecznym nie jest łatwe

Wydaje się Wam, że bycie grzecznym to prosta sprawa? Nic bardziej mylnego! Mały kruk nie przestrzega zasad dobrego _co_wolnowychowania, a to oznacza, że może nie dostać urodzinowych prezentów, na które tak bardzo czeka. Ale od kogo zdobyć tę tajemną wiedzę: od misia, który nic nie wie na ten temat, od owieczki, która go zbywa, czy od zająca-mądrali? Sprawdźcie, jakie rozwiązanie znajdzie sympatyczny mały kruk!

Bestsellerowa seria książek Nele Moost o przygodach małego kruka. Dopełnieniem humorystycznych opowiadań są barwne i szczegółowe ilustracje Annet Rudolph. Bohaterem serii jest sympatyczny mały kruk Skarpetka. Choć nie zawsze postępuje zgodnie z ogólnie przyjętymi normami, to bardzo chętnie je poznaje.
Książki o małym kruku cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Opowiadania, przetłumaczone na wiele języków, zdobyły już rzeszę fanów. Mali czytelnicy mogą utożsamić się z niesfornym krukiem, zdobywając jednocześnie cenną wiedzę. Zapraszamy do świata Skarpetki. Gwarantujemy świetną zabawę przy lekturze!

Co wolno, a czego nie? Czyli bycie grzecznym nie jest łatwe
Alles erlaubt? Oder Immer brav sein – das schafft keiner!
Autor: Nele Moost
Tłumacz: Ewa Piotrowski
Ilustrator: Annet Rudolph
Seria wydawnicza: Mały Kruk
Kategoria wiekowa: 4 – 7
Wydawnictwo: Skrzat
ISBN: 978-83-7915-010-6
Format: 200×275 mm
Objętość: 32 str.
Oprawa: miękka klejona
Cena okładkowa: 11,90 zł
Cena promocyjna: 9,52 zł

Przygody króla Gucia i króla Maciusia

„Przygody króla Gucia i króla Maciusia” to piękna opowieść o baśniowym królestwie, w którym niepodzielnie panuje _przygody-krola-gucia-i-krola-maciusia-b-wyobraźnia i gdzie spełniają się marzenia, nawet te najbardziej pospolite. Król Gucio i król Maciuś to niesforni i gamoniowaci władcy, dla których obowiązki królewskie są nudne, a ceremoniał dworski zbyt sztywny. Zamiast więc siedzieć na tronie i nosić królewskie szaty, wolą puszczać latawce, jeść smaczne desery i łowić duuuże ryby. Ich córeczki, królewna Moniczka i królewna Esmeraldka, mieszkają w baśniowym pokoju i przyjaźnią się z Alicją z Krainy Czarów, Mary Poppins i Małym Księciem. I pewnie wszystko byłoby wspaniałe, gdyby nie okrutna hrabina Hermenegilda, która nie wierzy w świat bajek i fantazji. Na szczęście na ratunek dziewczynkom rusza autorka.

Przygody króla Gucia i króla Maciusia
Autor: Ewa Ostrowska
Ilustrator: Monika Sommer
Kategoria wiekowa: 7 – 10
ISBN: 978-83-7437-284-8
Format: 138×195 mm
Objętość: 200 str.
Oprawa: twarda
Cena okładkowa: 19,90 zł
Cena promocyjna: 15,92 zł

Czy warto kłamać? Czyli o tym, że prawda zawsze wychodzi na jaw

Każdy wie, że nie wolno kłamać – wie również to i mały kruk. Ale zdarzają się takie sytuacje, że kłamstwo nasuwa się samo. A gdy się już zaczęło kłamać, dość trudno jest z tym skończyć. Kruczek, dzik, borsuk i miś Edzio jadą na wakacje do cioci dzika na wieś. _maly_Kruk_Czy-warto-klamac_oklOkazuje się, że zabrali ze sobą potajemnie wszystkich przyjaciół. Trzeba ich teraz przemycić, ukryć, nakarmić i znaleźć dla nich miejsce do spania. Mały kruk już w pociągu uczy wszystkich, jak się buja ciocię. Ale czy jest to dobre rozwiązanie? Przekonajcie się sami, czytając tę przezabawną historię!

Bestsellerowa seria książek Nele Moost o przygodach małego kruka. Dopełnieniem humorystycznych opowiadań są barwne i szczegółowe ilustracje Annet Rudolph. Bohaterem serii jest mały kruk Skarpetka. Choć nie zawsze postępuje zgodnie z ogólnie przyjętymi normami, to bardzo chętnie je poznaje. Każde opowiadanie zawiera cenny morał, mały kruk m.in. uczy się, jak być najgrzeczniejszym zwierzątkiem w całym lesie, oraz poznaje wartość przyjaźni.

Książki o małym kruku cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Opowiadania, przetłumaczone na wiele języków, zdobyły już rzeszę fanów. Mali czytelnicy mogą utożsamić się z niesfornym krukiem, zdobywając jednocześnie cenną wiedzę. Zapraszamy do świata Skarpetki. Gwarantujemy świetną zabawę przy lekturze.

Czy warto kłamać? Czyli o tym, że prawda zawsze wychodzi na jaw
Alles echt wahr! Oder Rabenstarke Schwindeleien für alle Gelegenheiten
Autor: Nele Moost
Ilustrator: Annet Rudolph
Seria wydawnicza: Mały Kruk
Kategoria wiekowa: 4 – 7
Wydawnictwo: Skrzat
ISBN: 978-83-7915-101-1
Format: 200×270 mm
Objętość: 32 str.
Oprawa: miękka szyta
Cena okładkowa: 11,90 zł
Cena promocyjna: 9,52 zł

Czarownica i ryba

Poznaj niesamowite przygody czarownicy innej niż wszystkie. Co tym razem przydarzy się nieporadnej wiedźmie i jej _czarownica-i-ryba-bzabawnemu kotkowi? Jakie niebezpieczeństwo czai się na nich na dnie jeziora i czym zakończy się wspólne polowanie na „grubą rybę”?

Mądra, ciepła opowieść Mai Strzebońskiej została dopełniona barwnymi, dowcipnymi i pobudzającymi wyobraźnię ilustracjami wykonanymi przez jej mamę – Alicję Karczmarską-Strzebońską.

Czarownica i ryba
Autor: Maja Strzebońska
Ilustrator: Alicja Karczmarska-Strzebońska
Seria wydawnicza: Czary Nie do Wiary
Kategoria wiekowa: 3 – 5
Tłumacz: Monika Wac
ISBN: 978-83-7915-017-5
Format: 200×270 mm
Objętość: 32 str.
Oprawa: miękka szyta
Cena okładkowa: 9,90 zł
Cena promocyjna: 7,92 zł


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz