URODA I ZDROWIE

Kiedy kupić specjalną poduszkę do karmienia dziecka?

29 listopada 2016, dodał: EKSPERTKA
Artykuł sponsorowany

 

Kolorowe, specjalnie profilowane poduszki do karmienia niemowląt to przedmioty o stosunkowo krótkiej historii na polskim rynku produktów dedykowanych dla mam i ich dzieci. Tego typu przedmioty mogą okazać się jednak niezwykle użyteczne w codziennej pielęgnacji niemowląt, zwłaszcza przy ich karmieniu. Odpowiednio wyprofilowana poduszka ułatwia karmienie, pozwalając ułożyć dziecko w pozycji wygodnej dla samego dziecka, jak również dla karmiącej go mamy. Tego typu poduszki przydają się chociażby wtedy, gdy mama karmi dziecko piersią w pozycji leżącej. Dzięki zastosowaniu poduszki, mama podczas karmienia nie musi nachylać się nad dzieckiem, nie nadwyręża dzięki temu pleców i karku.

5-pillow-poduszka

Rodzaje poduszek do karmienia dzieci

W sprzedaży znaleźć możemy wiele modeli poduszek różniących się od siebie kształtem, kolorem czy wielkością. Podstawowym sposobem rozróżnienia tego typu asortymentu nie jest jednak wygląd samych poduszek, a raczej rodzaj zastosowanego w nich wkładu wewnętrznego. Nowoczesna i bezpieczna w stosowaniu poduszka do karmienia może mieć wkład styropianowy, takim wkładem może być również gąbka lub specjalny rodzaj włókna sylikonowego. Styropian czy włókno sylikonowe występuje tu pod postacią drobnych kuleczek, które nadają konstrukcji poduszki odpowiednią sztywność. Oczywiście taka poduszka nie powinna być przesadnie sztywna. Dlatego warto sięgać po produkt, w którym samodzielnie możemy regulować ilość wewnętrznego wkładu. Na rynku znajdziemy również poduszki ze sztywnym, niewymiennym wkładem w postaci pianki lub gąbki. Poduszki do karmienia podzielić możemy zatem nie tylko ze względu na rodzaj zastosowanego w nich wkładu, ale także ze względu na możliwość lub brak możliwości samodzielnego regulowania poziomu ich sztywności.

5-pillow-791696_640

Wady i zalety poduszek do karmienia

Największą zaletą takiego produktu jak poduszka do karmienia jest jego odpowiednie wyprofilowanie. W odróżnieniu od zwykłych poduszek, po które często sięgają mamy przy karmieniu swoich pociech, specjalna poduszka zapewnia lepsze podparcie dziecku, co automatycznie przekłada się na większy komfort podczas karmienia. Tego typu poduszki wykonane są również z odpowiednio dobranych materiałów, które nie podrażniają delikatnej skóry małego dziecka. Takie poduszki na ogół bardzo łatwo się czyści. Zwykle wystarczy przetrzeć je zwilżoną ściereczką. Przy większych zabrudzeniach, większość takich przedmiotów bez przeszkód może być prana w pralce.

Wadą poduszek do karmienia może być cena takich produktów, niektóre modele mogą być dość drogie, oraz źle dobrany poziom sztywności poduszki względem wieku i potrzeb dziecka.

Czy warto kupić poduszkę do karmienia dziecka?

Na tak postawione pytanie trudno znaleźć jednoznaczną odpowiedz. Dla jednej mamy poduszka do karmienia będzie prawdziwym wybawieniem, zmniejszą się bowiem jej dolegliwości bólowe związane z ciągłym pochylaniem się podczas karmienia piersią. Dla innych mam, które nie mają tego typu dolegliwości, zakup poduszki może wydać się niepotrzebnym wydatkiem. Sama musisz ocenić, czy warto zaopatrzyć się w tego typu produkt, czy też zrezygnować z jego zakupu. W praktyce taka poduszka w pewnych sytuacjach może być wyjątkowo pomocna. Naszym zdaniem warto mieć ją zatem pod ręką.

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

pozycjonowanie
Co do marketingu internetowego to warto rozpocząć współpracę z naprawdę godną uznania agencją reklamową...
Umiecie udzielić pierwszej pomocy w…
Kiedyś umiałam, ale pozapominało mi się szczegółów, muszę tą wiedzę odświeżyć...
Auto na minuty
Ja częściej wypożyczam na kilka godzin, więc na minuty byłoby chyba drożej?
Kosmetyki do makijażu twarzy
Stonowany, jednak w pracy trzeba wyglądać profesjonalnie, a nie krzykliwie:) Żadnego smoky eyes ani...