Kawa bez kawy – różne rodzaje kawy bez kofeiny

11 września 2022, dodał: Natalia1379
Artykuł zewnętrzny

Dzisiaj o kawie jednak nie tej tradycyjne i kochanej przez miliony, a o jej zdrowszej wersji dla prawdziwych smakoszy. Idealne rozwiązanie dla osób, które muszą odstawić kawę z rożnych przyczyn, a jednocześnie nie chcą rezygnować z porannej przyjemności.

Kawa z orzechów

Orzechy… każdy rodzai z nich zawiera niezwykle cenne dla zdrowia składniki, które usprawniają funkcjonowanie naszego organizmu. Czy wiedzieliście, że naszą tradycyjną i tak lubianą kawę przez wszystkich można zastąpić zdrowszą wersją, która tak nie uzależnia?

Otóż można i właśnie tutaj dowiecie się o rzeczach o, których prawdopodobnie wcześniej nie słyszeliście. Pierwsza zdrowa propozycja kawy jest ta robiona z wcześniej wspomnianych właśnie orzechów, a precyzując to z pistacji.

Jej zwolennicy są na całym świecie, ale najbardziej rozchwytywana jest w Wielkiej Brytanii, gdzie bycie fit jest modne i popularne. Najczęściej jest to kawa polecana przez tureckich uczonych i profesorów z wyższych uczelni, bo to właśnie z Turcji wywodzi się ten napój.

 

Pewnie myślicie że to nie działa, że bez kofeiny nie da się funkcjonować? Otóż jesteście w błędzie. Specjalnie przygotowany napar z dobrze uprażonych orzechów pistacji do tego jest sprzedawana w słoiczkach i nie przypomina tradycyjnej konsystencji płynu tylko jest dużo bardziej gęsta i raczej podchodzi pod pastę, jednak również działa na nas bardzo pobudzająco i dodaje energii na cały dzień. Jest to z pewnością delikatniejsza wersja naszej kawy, dzięki czemu możemy spożyć jej więcej.

Kawa z topinamburu

Kolejną opcją dla smakoszy kawy jest napój z wykorzystaniem topinamburu, dostaniemy ją w sklepach ze zdrową żywnością, więc jej dostępność jest już większa od poprzedniczki. Czym jest topinambur? Jest to roślina, która zbawiennie wpływa na diabetyków oraz osoby po chemioterapii, gdyż dzięki tej roślinie nasz organizm szybciej wydala szkodliwe toksyny, także pełni funkcje osłony dla naszej wątroby czy drug moczowych. Same zalety, właśnie z tego powodu wyrabiany z niej napój jest tak popularny i zdrowy.

Kolejną pozycją na liście jest kawa z nasion chia

Dość popularny i dobrze znany składnik, a przede wszystkim łatwo dostępny. Nie trzeba nic zasiewać czy sprowadzać, nie trzeba też jechać do Ameryki żeby napić się tamtejszej zdrowej kawy. Nasiona dostarczają dużą dawkę energii na cały dzień, wpływają na nas fizycznie, ale także psychicznie. Wbrew pozorom dobrze komponuje się z miodem czy mlekiem, a co najważniejsze nie posiada kofeiny, więc nie musimy się obawiać o swoje ciśnienie.

 

Chcecie usłyszeć ciekawostkę?

Otóż jedna z najzdrowszych wersji kawy bez kawy jest ta z ziaren konopi, która posiada doskonałe źródła żelaza, wapnia czy magnezu. Bogate źródło witamin.

 

zobacz również:

Koktajle z bananami

Soki i koktajle w minutę – porady i przepisy

Herbaty rozgrzewające – przepisy na pyszne herbaty z przyprawami

Uważaj, Twój smartfon to siedlisko bakterii! Sprawdź, jak czyścić telefon krok po kroku

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Kawa bez kawy – różne rodzaje kawy bez kofeiny

  1. avatar Ada pisze:

    Najlepsza i tak w smaku jest kawa zbożowa+mleko :)

Dodaj komentarz