Joga w medycynie energetycznej – recenzja

20 czerwca 2021, dodał: kasia001

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Harmonia między ciałem fizycznym a duszą i umysłem to przedmiot badań medycyny energetycznej od wielu wieków. Osiągnięcie wewnętrznej równowagi decyduje bowiem o stanie naszego zdrowia i jest kluczem do poprawy jakości całego życia. Pomaga w tym joga – praktyka łącząca dbałość o kondycję cielesną z walorami relaksującymi psychikę. Omawiany tu poradnik prezentuje holistyczne podejście do zagadnień uzdrawiania energią, a jego autorka znakomicie zna obie dziedziny, pracując od lat jako nauczycielka jogi i zajmując się jednocześnie medycyną energetyczną. Wieloletnie doświadczenie na tych polach pozwoliło jej stworzyć system całościowego uzdrawiania, bazując m.in. na ajurwedzie, czakrach, regułach Pięciu Przemian oraz różnych technikach masażu. Podstawą jest dla niej praca z subtelną energią ciała, którą każdy z nas może nauczyć się wyczuwać.

joga energetyczna

Nasze życie można sprowadzić do ścierania się różnych energii, reprezentowanych przez spotykane na naszej drodze osoby. W nas także toczy się rywalizacja między energiami jin i yang. Podlegamy jej każdego dnia, a rozpieszczające ciało treningi EMjogi, do których zachęca autorka, mają za zadanie oczyścić energię i zrównoważyć ją. Istnieje tak wiele technik prowadzących do uzyskania tego efektu, że z łatwością każdy czytelnik dobierze właściwe metody rozwiązania swoich problemów. Lauren Walker podpowiada, jak prowadzić własny dziennik, który pozwoli nam rozeznać się w stanie naszego zdrowia i zdiagnozować problemy, które wymagają interwencji na polu energetycznym. Podkreśla rolę umysłu w aktywacji procesu samoleczenia, wskazuje na istotną dla samopoznania umiejętność interpretacji snów czy przeczuć płynących z intuicji.

Warto nauczyć się prostych technik łączenia się z własną energią, jak uziemienie, oraz wprowadzania zmian za pomocą np. opukiwania. Zaburzenia energii powodują też silne emocje, z którymi trzeba umieć sobie radzić. Dlatego tak ważne jest życie wg zasad Pięciu Przemian, aby zharmonizować swoje żywioły. To dzięki tym zasadom możemy przeprowadzić diagnozę swojego zdrowia, która została ujęta w tej książce w postaci przejrzystej tabeli. Znajdziemy w niej ponad 300 dolegliwości i cech charakteru, powiązanych z konkretnymi żywiołami.

Kolejną część poradnika zajmuje teoretyczne i praktyczne przedstawienie założeń jogi energetycznej. Punktem wyjścia są tu rozluźniające ćwiczenia oddechowe połączone z medytacją, zaś dobór ćwiczeń zostaje w gestii każdego z nas – a jest w czym wybierać, gdyż asany są tak różnorodne, że nawet bez nastawienia na konkretne działanie uzdrawiające warto przetestować codziennie kilka z nich by sprawdzić, czy rezonują z naszymi oczekiwaniami i stylem aktywności fizycznej. Dokładne opisy asan i zdjęcia osoby ćwiczącej pozwalają wykonać je w odpowiedni sposób.

Następne rozdziały stanowią połączenie prezentacji asan z konkretnym żywiołem – możemy więc pracować z energią, która pomoże w konkretnej dolegliwości lub przezwyciężeniu zachowań, które przeszkadzają nam w życiu. Ta książka to nie tylko przewodnik na drodze do odzyskania zdrowia i harmonii duchowej – znalazłam tu także wiele wskazówek dotyczących stylu życia, psychologii kobiet i porad motywacyjnych, dzięki którym jest jeszcze łatwiej wprowadzić pozytywne zmiany do codziennego życia. To obowiązkowa lektura również dla każdej kobiety świadomej własnych potrzeb i pragnącej rozwijać się wewnętrznie.

Kasia

Książkę poleca Wydawnictwo Vital
Dziękujemy za przekazanie egzemplarza do recenzji –
Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Mężczyzna idealny
Tak macie racje kobitki
Prezent dla szefowej
Pewnie to zależy od firmy. W mojej HR-y mają nawet osobny budżet na urodziny pracowników:)
szpilki i jak w nich chodzic ?
Ja z kolei super się czuję na szpilkach:) Ostatnio nawet zamówiłam sobie śliczną...
bez czego nie możecie się obejść?…
Bez internetu pewnie długo bym nie pożył. Ale z chęcią bym go wypróbowała...