Jennifer L. Armentrout: „Cień w żarze” – recenzja | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Jennifer L. Armentrout: „Cień w żarze” – recenzja

7 lipca 2023, dodał: Yolana
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Czy chciałybyście wiedzieć od początku swego istnienia, jak potoczą się Wasze dalsze losy? Ja raczej bym nie chciała… Jednak Sera – główna bohaterka prezentowanej tu książki jest świadoma swego dalszego losu i misji, którą ma wypełnić, zgodnie z postanowieniem jednego z przodków.

Aby ratować swe królestwo, dziewczyna ma zostać żoną Pierwotnego Śmierci, rozbudzić w im miłość, a następnie pozbawić go życia, by raz na zawsze zakończyła się klęska Zgnilizny, która doprowadza jej kraj do upadku. Jednak przez odrzucenie jej przez wybranka los ten nie może się dokonać. Sera w jednej chwili traci wszystko – już nie jest nadzieją na uratowanie swego narodu, przestaje być szanowana nawet przez matkę, a jej życie traci sens. Specjalizuje się więc w zabijaniu, by na zlecenie pozbawiać życia kolejnych wskazanych przez matkę ludzi w ciemnych zaułkach. Naraża tym jednak także siebie. Z jednej z opresji ratuje ją pocałunkiem tajemniczy Ash. Muszę przyznać, że ten znany baśniowy motyw znakomicie współgra z budowanym przez Autorkę światem fantasy – gdyż nieoczekiwanie rozpoczyna gorący wątek romansowy, pełny burzliwych emocji i zwrotów akcji, a wiele niedopowiedzeń, za jakimi skrywa się prawdziwa natura przystojnego wybawiciela Sery, tylko potęguje zaciekawienie dalszym rozwojem wypadków w tej materii…

Autorka umiejętnie skonstruowała postać silnej, energicznej kobiety, która nie poddaje się mimo przeciwności losu. Spotykając bratnią duszę, której także nie jest obojętny los zwykłych śmiertelników, może dokonać wielkich rzeczy. Po drodze jednak będzie wiele przeszkód, a sam Ash także nie będzie ułatwiał jej tego zadania, podając się za kogoś zupełnie innego. Czy ostatecznie naród Sery zostanie wybawiony od okropnej klęski, która prowadzi go ku upadkowi? Czy jej wyjątkowy dar zostanie wykorzystany w słusznej sprawie? Zapraszam do lektury tej niesamowitej książki, w której czytelnik znajduje się na emocjonalnym rollercoasterze, a kolejne wydarzenia są jeszcze bardziej niesamowite od poprzednich!

Na podkreślenie zasługuje też fakt, że autorka wykazała się wielką wyobraźnią, kreując świat pełen magii i niezwykle barwnych postaci, w którym wierzenia i legendy są trwałą podstawą egzystencji społeczności i silnie wpływają na jej tożsamość. To wspaniała, pełna dynamiki powieść, napisana z dużym rozmachem i humorem, mimo wielu dramatycznych wątków. Uwielbiam takie książki, podczas czytania których można przeżyć całą gamę uczuć i naprawdę wczuć się w położenie jej bohaterów, utożsamiając się z nimi. Nie sposób chyba przewidzieć, jak zakończy się cała ta historia – i tu już odsyłam Was do książki, polecając tę lekturę na wakacyjne dni i wieczory:)

Jola

Książkę polecam wraz z Wydawnictwem You&YA 

Dziękuję za egzemplarz do recenzji.

Share and Enjoy !

Shares

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz