Jakie prezenty będą idealne na trzecie urodziny dziewczynki?

30 listopada 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Moment, gdy dziecko kończy trzecie urodziny, jest dla rodziny przełomowy. Jest to czas, kiedy maluch potrafi się już zazwyczaj samodzielnie wysławiać i zaczyna stanowić mniej lub bardziej samodzielny byt. Małej dziewczynce zawsze podobają się przytulaśne maskotki. Jednak, w wieku 3 lat, dziecko ma ich już całkiem sporo i potrzebuje innych akcesoriów do zabawy. Jeśli szukasz sprawdzonego prezentu dla trzyletniej dziewczynki, to z całą pewnością warto zakupić jakieś akcesorium do zabawy w dom, zabawkę muzyczną lub po prostu dobrą dziecięcą książkę.

prezent dla dziewczynki 3 lata

Zabawki i akcesoria kuchenne

Trzyletnie dzieci uwielbiają naśladować swoich rodziców. Dziewczynki szczególnie lubują się w zabawie akcesoriami kuchennymi. Sklep dla dzieci Kidspace-shop.com proponuje cały szereg atrakcyjnych zabawek, które nie tylko świetnie się prezentują, ale posiadają także wartość edukacyjną. W asortymencie sprzedawcy jest szeroki wybór takich akcesoriów kuchennych, jak:

  • drewniana kawiarenka,
  • drewniany toster z zestawem śniadaniowym,
  • drewniany mikser z zestawem do pieczenia,
  • drewniany serwis do kawy,
  • drewniana kuchenka dla dzieci z akcesoriami (w tym: lodówka, piekarnik, mikrofalówka),
  • drewniane kasy sklepowe,
  • drewniane sklepiki z wyposażeniem,
  • torby z zakupami,
  • drewniane stragany sklepowe.

Każda z tego typu zabawek pobudza wyobraźnię dziecka. Zabawki kuchenne pozwalają rozwinąć pasję do gotowania, jak również nauczyć obsługi i zastosowania podstawowych domowych urządzeń. Z kolei zabawki przeznaczone do zabawy w sklep są idealne do rozpoczęcia nauki liczenia oraz poznawania artykułów spożywczych, w tym: warzyw i owoców. Warto również podkreślić, że zabawki przeznaczone do odgrywania ról domowych stanowią świetny pretekst do spędzania czasu z dzieckiem. Dają także nieograniczone możliwości zabawy samodzielnej lub z rówieśnikami albo rodzeństwem.

Zabawki muzyczne

Kolejną grupę pożytecznych prezentów stanowią zabawki dźwiękowe i muzyczne. I wcale nie trzeba obawiać się tego, że takie rzeczy będą dokuczliwe i hałaśliwe. Sklep Kidspace-shop.com oferuje zabawki muzyczne z regulacją tempa i głośności, które pozwalają dziecku na naukę dźwięków, jednak nie są męczące dla rodziców.

Katalog produktów obejmuje, między innymi: pianinka, cymbałki oraz zestawy perkusyjne (bębny i talerze perkusyjne). Z całą pewnością godne uwagi są także maty muzyczne. Łączą bowiem w sobie możliwość tworzenia muzyki i aktywność fizyczną. Nadają się do grania, miksowania muzyki oraz tańczenia.

Książki dla dzieci

Wielokrotnie udowodniono, jak duży wpływ na rozwój dziecka mają książki. Współcześni rodzice coraz częściej czytają swoim dzieciom książki do snu i kupują im publikacje o treściach edukacyjnych. Warto wzbogacić biblioteczkę dziecka o kolejne pozycje. Jakie książeczki szczególnie przypadną do gustu trzyletniej dziewczynce?

Do wyboru są książki dziecięce wierszowane, książki z opowiadaniami lub książki aktywizujące. Dla dziecka w wieku 3 lat liczy się zarówno treść publikacji, jak i jej grafika. Bardzo pozytywne recenzje zdobywają książeczki dla dzieci pochodzące z takich wydawnictw, jak: Dwie Siostry (np. „Mysia w przedszkolu”, „Dwa dla mnie, jeden dla Ciebie”), Mamania (np. „Jesteś kimś wyjątkowym”, „Wielka księga supermocy”), Nasza Księgarnia (np. „Rok w lesie”, „Snów kolorowych, placu budowy”) lub Smart Books (np. „Mali Wielcy Maria Skłodowska Curie, „Niezwykłe tajemnice – na tropie dziwnych zjawisk”).

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Wideodoradztwo dietetyczne
Ale taki dietetyk też umie zmotywować, doradzić itp. Warto korzystać.
Jaki utrwalacz do pazknoci ???
Ja maluję po wyschnięciu paznokcie jeszcze bezbarwnym lakierem i to też utrwala lakier
wózek riko naturo ecco opinie
Im lepsza marka tym dłużej wózek posłuży no i potem można go sprzedać odzyskując...
Lepsze szklane czy plastikowe?
Do plastikowych pojemników zabieram czasem jedzenie w podróż czy na dłuższy spacer,...