Jak przygotować dziecko na pierwszą wizytę towarzyską?

6 lutego 2017, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

174425.p

Idziemy z dzieckiem w gości, ten moment wielu rodziców napawa strachem, odwlekają go w nieskończoność w obawie przed tym, że dziecko nie zachowa się tak, jak powinno. Co zrobić, żeby taka, szczególna wizyta towarzyska przebiegła gładko? Oto podstawowe zasady!

Po pierwsze – ustal reguły gry

Dotyczy to oczywiście dzieci,  które już rozumieją polecenia i są w stanie się do nich dostosować. Przed wizytą należy powiedzieć dziecku dokąd idziecie, na jak długo, czego może się spodziewać i jak należy zachować się będąc u kogoś z wizytą. Jasny komunikat mówiący o tym, co mu wolno, a czego nie to najlepsze rozwiązanie.

Po drugie- zadbaj o to, by dziecko się nie nudziło

Jeżeli w domu do którego idziecie są dzieci to problem ten odpada, ale jeśli nie ma to pojawia się ryzyko, że maluch będzie się nudził i co za tym idzie zacznie marudzić, płakać, tęsknić za ukochanym misiem czy lalką i jedynym wyjściem będzie powrót do domu. Żeby temu zapobiec zadbaj by zabrał ze sobą ulubioną zabawkę, a jeśli trzeba nawet kilka.

Po trzecie – zadbaj o poczucie bezpieczeństwa dziecka

Małe dzieci różnie reagują na kontakt z nieznajomymi. Warto o tym pamiętać i zapewnić dziecku poczucie bezpieczeństwa będąc nieopodal. Jeśli potraktujesz dziecko jak balast i zostawisz w rękach nieznanych osób ono na pewno nie odwdzięczy się odpowiednim zachowaniem.

Jeśli zadbamy o podstawowe sprawy wizyta towarzyska z udziałem dziecka nie musi wcale oznaczać naszej udręki, co więcej może przebiegać w miłej atmosferze. Dziecko raz przekonane, że  miło jest wybrać się czasem w gości zapewne bez protestu da się namówić na kolejną wizytę i zachowa się na niej dokładnie tak, jak powinno.

 

Zobacz również:

 

  1. Kiedy jest dobry czas na drugie dziecko?
  2. Jak przygotować dziecko na pojawienie się noworodka?
  3. Dziecko w kuchni, czyli jak gotować z maluchem
  4. Jak odchudzić dziecko?
  5. Strefa Mamy

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz