Jak pokonać kaca – skuteczne i sprawdzone sposoby

21 grudnia 2015, dodał: Joanna Śledzikowska
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

 

Przed nami długo oczekiwany sylwester. Najhuczniejsza i ostatnia impreza w roku, przeważnie mocno zakrapiana najróżniejszymi trunkami. Niestety ze skutkiem negatywnym, który objawia się rano uciążliwym kacem.

pppp

Ból głowy, zawroty, nudności, silne pragnienie, niesmak w ustach i inne nieprzyjemne dolegliwości, mogą nam towarzyszyć nawet przez cały dzień. Na szczęście znamy sposoby, od których skutki pijanego szaleństwa, możemy znieść znacznie łagodniej.

 

www

Przede wszystkim musimy pamiętać, że aby uchronić się przed kacem, należy zadbać o to już przed imprezą. Najlepiej sprawdzić się witamina C. Posiada bowiem właściwości przeciw utleniające. W trakcie picia i metabolizmu alkoholu, powstają wolne rodniki, które podtruwają nasz organizm. Witamina C jest w stanie je wyłapać i zneutralizować. Nigdy nie należy pić alkoholu na pusty żołądek. Danie powinno być solidne i pełne wartości odżywczych.

miesko

 

Tłuste potrawy wydłużają czas, w którym alkohol przedostaję się do krwi. Między drinkowaniem należy pić dużo wody mineralnej, oraz sięgać po różne przekąski. Dym tytoniowy może dodatkowo zaszkodzić organizmowi, ponieważ potęguje działanie alkoholu i zwiększa jego toksyczność. Po przebudzeniu zafundujmy sobie kolejną dawkę witaminy C, pijmy zatem oprócz wody, świeżo wyciskane soki owocowe i warzywne.

zakaski

Ważny jest również potas, wybierzmy zatem między szklanką soku pomidorowego, a zupą w porze obiadowej. Najważniejsze jest jednak śniadanie, dobrze sprawdzi się tutaj jajecznica. Również miód może spełnić ważną rolę przy odtruwaniu, ponieważ zawarta w nim fruktoza, przyspiesza rozkład szkodliwego aldehydu octowego.

miodzik

Podsumowując:

 

 • Pij dużo wody, przed, w trakcie i po imprezie
 • Nie pij alkoholu na pusty żołądek
 • Pamiętaj o witaminie C
 • Nie mieszaj alkoholu, wybieraj ten najmniej kolorowy
 • Ogranicz liczbę wypalanych papierosów do minimum
 • Zjedz śniadanie na drugi dzień
 • Weź zimny prysznic

Jeżeli kac jest zbyt silny i wiesz, że żadne z powyższych rad nie poskutkują, sięgnij po środki farmaceutyczne, przeznaczone do zapobiegania i leczenia zatrucia alkoholowego np. 2KC. Jeżeli możesz sobie pozwolić na pozostanie w domu, spróbuj przespać uciążliwego kaca. Pamiętaj zawsze o umiarze, nasz organizm może odmówić posłuszeństwa, a wtedy reszta imprezy może nie być dla nas udana. A przecież najważniejsza jest dobra zabawa.

 

Zobacz również:

 

 1. Jak kupować szampana?
 2. Dania z krewetek – proste i szybkie przepisy
 3. Pyszne drinki przepisy
 4. Szampańskie koktajle: przepisy
 5. Przekąski i przystawki: dużo przepisów

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Prezenty
Zawsze można być praktycznym :P tym bardziej jak idziemy do mężczyzny. Butelka dobrego...
Czego nie odmówisz sobie nawet podc…
Pizzy, niestety (albo stety :P ). Pizzy nie potrafię się oprzeć i zawsze...
Pleśń i wilgoć w domu
Teraz z domów robi się termosy więc potrzeba wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Kanały...
Termometr
U nas sprawdza się termometr dokonujący dokładnych pomiarów temperatury ciała, ale też powierzchni czy płynów.