Jak odżywiać się świadomie?

18 kwietnia 2016, dodał: Ilona

Świadome odżywianie jest fundamentem dla przyszłych zdrowych nawyków. Aby osiągnąć jak największe korzyści, należy stosować się do trzech zasad.

EatClean

Po pierwsze zanim zaczniesz jeść, zastanów się, dlaczego jesteś głodna i na co naprawdę masz ochotę. Wsłuchaj się w swoje ciało i pozwól sobie na refleksje. Twoje ciało może wysyłać konkretne sygnały. Po co innego sięgamy, kiedy brak nam energii, a po co innego, kiedy jesteśmy niezadowoleni. Kiedy już zaczniesz jeść, dostosuj porcję do poziomu głodu, sytości i zadowolenia. Jest to nic innego jak monitoring satysfakcji, który uczy słuchania własnego ciała, a także wolniejszego spożywania posiłku. W ten sposób nie tylko lepiej trawimy, ale i uzyskujemy więcej przyjemności z jedzenia, a w ostateczności zjadamy mniejsze porcje

Healthy Lifestyle

Po drugie przyznaj szczerze, kiedy ostatnio jadłaś coś, nie patrząc w telewizor ani nie bawiąc się telefonem? Dzisiaj niczym niezakłócony niczym posiłek wydaje się fanaberią, ale czasem naprawdę warto zwolnić. Kiedy nie skupiamy się na jedzeniu, mamy niestety skłonność do obżarstwa. Roztargnienie odbiera radość z jedzenia, które jest przecież jednym z podstawowych darów naszej egzystencji. Posiłek spożywaj w spokoju, a zauważysz, że będziesz syta zjadając znacznie mniej niż wydawało ci się to konieczne.

je

 

Po trzecie możecie wierzyć lub nie, ale praktykowanie wdzięczności działa na poziomie komórkowym. Stosowanie go przed posiłkami wpływa na funkcje oddechowe, ciśnienie krwi, poziom hormonów oraz trawienie. Zanim zaczniesz jeść, poświęć kilka sekund na wdzięczność za danie przed sobą oraz proces, jakiego wymagało jego pojawienie się na talerzu. Szybko zmienisz postrzeganie żywności i jej relacji z własnym ciałem. Z czasem zaczniesz widzieć ją jako klucz do prowadzenia jak najzdrowszego życia.

Zobacz również:

 

  1. Domowe sposoby na cellulit
  2. Odżywianie podczas ćwiczeń
  3. Jak umiejętnie się odchudzić?
  4. Strefa Odchudzania

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Piękne włosy, skóra i paznokcie
Cena:
99
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Duże rozmairy - sklep EDorota.pl
Cena:
179 zł
Sklep EDorota.pl
Cena:
199 zł
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

.Fryzura Ślubna
Polecam stylistów z In Harmony, przy okazji skorzystałam z koloryzacji no bo świadkowa...
Włosy wypadają i łamią się... jak s…
A może lepiej iść do fryzjera? Ja miałam ten sam problem, który wynikał z...
NFZ, NZOZ, lekarze i cała reszta
> niechcemisie napisał/a:Ostatnio gdyby nie czyjeś znajomości, wykończyłby mnie ból. Ktoś załatwił mi...