Jak nie rozpieścić dziecka?

2 marca 2016, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

child-08

Kochasz swojego malucha nad życie i najchętniej przychyliłabyś mu nieba. Jak z wychowania pełnego miłości nie przejść do rozpieszczania dziecka? Co zrobić, żeby maluch nie wyrósł na rozpieszczonego i kapryśnego? Oto kilka rad!

Stawiaj wyraźne granice

Nie możesz pozwolić dziecku na to, by robiło wszystko na co ma ochotę. Należy ustalić konkretne zasady i konsekwentnie wymagać od malucha żeby ich przestrzegał. Ważne jednak, by wdrażając taki system nie przestać okazywać dziecku, że je kochamy.

Nie przekupuj

Często rodzice, by wyegzekwować od dziecka określone zachowanie obdarowują je prezentami. To wielki błąd. Maluch za jakiś czas będzie oczekiwał nagrody za wszystko, a jeśli jej nie otrzyma gwarantowany jest napad histerii z jego strony. Zbędne jest nagradzanie dziecka za wykonanie podstawowych czynności.

Nadopiekuńczość to też rozpieszczanie

Poświęcanie maluchowi całego swojego czasu i dawanie mu wszystkiego, to w dłuższej perspektywie wyrządzenie ogromnej krzywdy. Dziecko w przyszłości zacznie oczekiwać takiej samej uwagi od innych ludzi, a tak przecież nie wygląda życie. Maluch, który od zawsze otrzymywał wszystko na tacy wyrośnie w przekonaniu, że nie ma rzeczy, która by mi się z zasady nie należała. Egoistyczna postawa i nieporadność życiowa to niestety skutki nadopiekuńczości. Warto mieć to na uwadze.

Zobacz również:

  1. Jakie powinno być dziecko – grzeczne czy skryte?

  2. A moja mama to…. czyli kiedy dziecko zdradza domowe tajemnice

  3. Jak nauczyć dziecko sprzątać i utrzymywać porządek?

  4. Jak przygotować dziecko na pierwszą wizytę towarzyską?

  5. Moje dziecko podkrada pieniądze – co dalej?

  6. Dziecko w kuchni, czyli jak gotować z maluchem

  7. Kiedy dziecko nie może spać

  8. Jak odchudzić dziecko?

  9. Dziecko w wirtualnym świecie

  10. Odważ się – usamodzielnij dziecko

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz