Jak czyścić białe buty? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne

Jak czyścić białe buty?

11 kwietnia 2016, dodał: Ilona
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Białe buty bardzo ciężko utrzymać w czystości. Musimy pamiętać, że nawet dokładnie je czyszcząc nigdy nie będą już tak białe jak w dniu ich zakupu. Aby zachować odpowiedni wygląd białych butów należy je czyścić zaraz po ściągnięciu. Im dłużej będą czekać na mycie tym trudniej będzie usunąć zabrudzenia.

Offer-Cheap-Nike-Air-Max-90-Womens-All-White

Cytryny i limonki  bardzo dobrze nadają się do czyszczenia białych butów. Kwas cytrynowy w tych owocach działa równie dobrze jak chemikalia. Mają przyjemny zapach, dzięki któremu nasze stopy będą ładnie pachniały. Aby przygotować mieszankę do czyszczenia obuwia potrzebujemy szklankę wody i dwie łyżki soku z cytryny bądź limonki. Czyszczenie butów tym płynem jest bardzo bezpieczne dla obuwia, ponieważ nie zawiera sztucznych barwników. Aby osiągnąć najlepszy efekt najlepiej użyć starej szczotki do czyszczenia bądź specjalnej szmatki. Po czyszczeniu należy przetrzeć buty suchą szmatką.

Lemon

Do czyszczenia materiałowych elementów w naszych butach przyda się roztwór z sody oczyszczonej. Do tego najlepiej sprawdzi się stara szczoteczka do zębów, ponieważ jest mała i dotrze w każde miejsce. Czasami do czyszczenia białych butów najlepszym rozwiązaniem jest pasta do zębów. Musimy jednak pamiętać aby użyć białej pasty, a nie tej kolorowej ponieważ nasze buty mogą się zabarwić.

white-toothpaste-on-toothbrush

Ostatnio na rynku pojawiły się „magiczne gąbki”, co prawda ich pierwotnym przeznaczeniem jest czyszczenie  ścian, drzwi, podłóg, ceramiki łazienkowej, fug i kafelków, ale sprawdza się także do czyszczenia białych butów.

pobrane

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz