Innowacyjny zabieg mezoterapii mechanicznej igłowej. Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet! Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Innowacyjny zabieg mezoterapii mechanicznej igłowej

30 sierpnia 2011, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

DermaFrac to innowacyjny zabieg mezoterapii mechanicznej igłowej, który nie wymaga znieczulenia! Bezbolesna mezoterapia igłowa wykonywana za pomocą rolki zaopatrzonej w 650 mikroigiełek to przełom w medycynie estetycznej. Seria sześciu zabiegów sprawia, że odmłodzenie biologiczne skóry wynosi 10 lat!

DermaFrac jest alternatywą dla tych wszystkich, którzy pragną zachować witalność swojej skóry, lecz niekoniecznie dobrze znoszą klasyczną iniekcję za pomocą igły. Zabieg mezoterapii mechanicznej igłowej wykonywany jest za pomocą specjalnej głowicy w kształcie walca z mikroigiełkami, co zdecydowanie podnosi komfort Pacjenta, ale i niezmiernie korzystnie wpływa na kondycję skóry – mówi lekarz kosmetolog Anna Pospieszałowska z Centrum Medycyny Estetycznej Scanmed Multimedis w Krakowie.

Mikronakłucia i podciśnienie

DermaFrac to specjalnie opracowany system do wykonywania drobnych nakłuć, dzięki którym podczas zabiegu możliwe jest dostarczanie w głąb skóry płynnych składników aktywnych zawartych w odpowiednio skomponowanym serum. Ogromną zaletą zabiegu jest to, że Pacjent nie odczuwa dolegliwości bólowych, ponieważ urządzenie generuje podciśnienie. Dzięki niemu skóra zostaje zassana, a w obszar tkanki bezboleśnie wprowadzane są setki małych igieł, które penetrują naskórek oraz skórę właściwą. Mikroukłucia tworzą nowe szlaki na skórze Pacjenta, dzięki którym w jej głębokie warstwy docierają substancje aktywne, kluczowe dla procesu odmłodzenia oraz odnowy biologicznej. Dodatkowo po zabiegu wykonuje się masaż głowicą emitującą światło czerwone, co „uspokaja” skórę po zabiegu oraz świetnie wpływa na jej pobudzenie do regeneracji – opowiada dr Pospieszałowska.

Multi-zabieg?

Połączenie precyzyjnie oszacowanej głębokości penetracji igły i możliwości wprowadzenia serum z podciśnieniem oraz działaniem światła czerwonego sprawiają, że zabieg DermaFrac jest stworzony specjalnie w celu dotarcia do istotnych warstw tkankowych. Mówi kosmetolog Anna Pospieszałowska: zabieg DermaFrac łączy kilka zabiegów, które z punktu widzenia biologicznego życia naszej skóry są bardzo istotne. Podciśnienie bowiem powala na wykonywanie drenażu skóry – następuje poprawa mikrokrążenia w skórze. Jeśli jest to konieczne, przed zabiegiem można wykonać mikrodermabrazję, która oczyszcza martwy naskórek i powoduje, że skóra staje się delikatniejsza, zatem łatwiej przeprowadzać w następnej kolejności mikronakłucia. Mezoterapia mechaniczna to wręcz drażnienie skóry, ale z bardzo korzystnymi rezultatami dla niej, ponieważ to zaczątek procesu regeneracji. Wtłaczanie substancji aktywnych staje się nie tylko łatwiejsze i szybsze, ale i bardziej precyzyjne. Mechanizm działa tak samo podczas całego zabiegu. Po zabiegu skóra jest dodatkowo stymulowana światłem czerwonym, które wpływa kojąco na ewentualne zaczerwienienia oraz pobudza ją do dalszej pracy.

Zmarszczki, zmęczona cera, trądzik

Mikronakłuwanie to obecnie jeden z bardziej popularnych zabiegów anti-aging na Zachodzie. W Polsce metoda jest nowa, ale z dnia na dzień zyskuje sympatyków. DermaFrac spełnia oczekiwania klientów, gdyż zabieg nie trwa długo oraz nie pozostają po nim widoczne ślady. Zabieg ten może być wykorzystywany w celach innych niż odmładzanie. Specjalna głowica pozwala stosować różne preparaty – nabój wprowadzany do głowicy może zawierać nie tylko substancje przeciwzmarszczkowe, ale i przeciwtrądzikowe, nawilżające i rozświetlające. W zależności od zastosowanego preparatu leczymy określony kłopot – podobnie, jak w mezoterapii klasycznej, z tą tylko różnicą, że bezboleśnie – dodaje dr Pospieszałowska.

Koniec z rozstępami – nawet na piersiach!

Zabieg oprócz zbawiennego wpływu na skórę twarzy, szyi i dekoltu z powodzeniem radzi sobie także z rozstępami. DermaFrac to jeden z nielicznych zabiegów, który może być wykonywany w okolicach piersi. Stosowanie odpowiednich preparatów korzystnie wpływa na tkankę budującą kobiece piersi oraz pomaga niwelować rozstępy w tej jakże delikatnej okolicy kobiecego ciała. Wprowadzanie substancji aktywnych tą metodą zasadniczo zmienia gęstość skóry. Widzimy to już po trzech dniach po pierwszym zabiegu, kiedy łapiemy za skórę. Dzięki DermaFrac substancje aktywne docierają w głąb skóry i pracują nad jej regeneracją, lecz zgodnie z naturalnymi procesami, które w niej zachodzą – mówi kosmetolog Anna Pospieszałowska.
Zabieg, w przypadku terapii przeciwzmarszczkowej przynosi największe efekty, kiedy jest wykonany w serii sześciu zabiegów wykonywanych w odstępach około tygodnia. Efekt naturalnego odmłodzenia skóry utrzymuje się około roku. W tym czasie można jednak wykonać zabieg podtrzymujący efekt.

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

3 komentarzy do Innowacyjny zabieg mezoterapii mechanicznej igłowej

 1. Mezoterapia jest rewelacyjna, bo nie obciąża skóry, jest mało inwazyjna, a daje długotrwale widoczne efekty. Pomaga zredukować zmarszczki, blizny, przebarwienia, a nawet cellulit. Bardzo czesto polecam ten zabieg moim pacjentkom.

 2. avatar Dobrodziejka pisze:

  Moim zdaniem mezoterapia to jeden z najskuteczniejszych zabiegów

  • avatar Sithonia pisze:

   A mogłabyś to uzasadnić? Jestem po 55-tce i chciałabym podreperować stan mojej skóry na twarzy.

   S.

Dodaj komentarz