76

Odp: Mój pierwszy raz

Czemu? Komórki się starzeją jajowe, to wszystko, jest ich mniej itd. Dlaczegto nie dawać temu wiary?

77

Odp: Mój pierwszy raz

A ile kobiet rodzi dopiero po 40? To są sprawy indywidualne...

78

Odp: Mój pierwszy raz

Nie no, chodzi ich zdaniem tylko o to, że jeśli kobieta rodzi pierwsze dziecko po 35 roku życia, to wśród takich urodzeń jest procentowo więcej przypadków dzieci z wadami wrodzonymi. Jeśli kobieta urodzi pierwsze dziecko przed 35 rokiem, to jej organizm będzie od tej pory już trochę tak jakby przygotowany do następnych ciąż, obojętnie kiedy będą.
To tylko tak zapobiegawczo, takie dmuchanie na zimne. Udowodniono, że to bezpieczniej.

79

Odp: Mój pierwszy raz

Ja myslę o drugim i to może w nastepnym roku...

80

Odp: Mój pierwszy raz

A pierwsze w jakim jest wieku?

81

Odp: Mój pierwszy raz

Pod koniec lutego skończyła 3 latka.

82

Odp: Mój pierwszy raz

[quote=emilia_s292]Ja myslę o drugim i to może w nastepnym roku...[/quote]
Bardzo ładnie smile

83

Odp: Mój pierwszy raz

[quote=Ksymena]No to możecie sobie sprawić drugie, bo mała już będzie bardziej samodzielna...[/quote]
A trzy lata to świetna różnica wieku dla rodzeństwa.

84

Odp: Mój pierwszy raz

Też tak myslę, że róznica jest odpowiednie. Bo Weronika (moja córcia) już sama się zabawi a i pomoże. Obecnie opiekuję się jeszcze 7 miesięczną dziewczynką więc wiem, jak będzie. Chociaż z obcym dzieckiem to co innego niż ze swoim...

85

Odp: Mój pierwszy raz

dzieci będą miały lepsze relacje, a w przyszłości nie będzie takich różnic między nimi, że jedno będzie wyniosłe bo prawie dorosłe, a drugie za małe, żeby być poważnie traktowane.

86

Odp: Mój pierwszy raz

A moja przyjaciółka ma dzieci z 7-letnią różnicą i sie dogadują świetnie!

87

Odp: Mój pierwszy raz

Oczywiście, ale są dzieci, gdzie różnica jest jeszcze mniejsza i się nie dogadują, wiem o tym, ale będzie im łatwiej. Nie napisałam, że się nie dogadają.

88

Odp: Mój pierwszy raz

To kwestia wychowania - po prostu...

89

Odp: Mój pierwszy raz

Niekoniecznie, znam mnóstwo osób, które zostały wychowane wspaniale, ale nie powiedziałabyś tego patrząc na ich zachowanie.

90

Odp: Mój pierwszy raz

To skąd się to u nich bierze?...

91

Odp: Mój pierwszy raz

Czy Ty nie myślisz samodzielnie, a tylko tak jak wychowali Cię rodzice? No, to już wiesz, skąd się to bierze.

92

Odp: Mój pierwszy raz

A między mną a moją siostrą jest 12 lat różnicy i dogadujemy się świetnie!

93

Odp: Mój pierwszy raz

[quote=niechcemisie]Czy Ty nie myślisz samodzielnie, a tylko tak jak wychowali Cię rodzice? No, to już wiesz, skąd się to bierze.[/quote]
hmmm, ale uważam jednak, że w największym stopniu kształtuje nas dom rodzinny, chyba ze ktoś jest podatny na wpływy otoczenia

94

Odp: Mój pierwszy raz

[quote=emilia_s292]A między mną a moją siostrą jest 12 lat różnicy i dogadujemy się świetnie![/quote]
Nie o to mi chodziło, że będą jakieś waśnie, tylko o to, że w wieku lat nastu relacje pomiędzy rodzeństwem są narażone na częstsze kłótnie itd., ale jeśli różnica wieku jest nieduża to łatwiej się trochę dogadać, bo w podobnym wieku łączą ludzi podobne sprawy, jest więcej wspólnych tematów itd.

95

Odp: Mój pierwszy raz

[quote=Ksymena][quote=niechcemisie]Czy Ty nie myślisz samodzielnie, a tylko tak jak wychowali Cię rodzice? No, to już wiesz, skąd się to bierze.[/quote]
hmmm, ale uważam jednak, że w największym stopniu kształtuje nas dom rodzinny, chyba ze ktoś jest podatny na wpływy otoczenia[/quote]
A mało jest takich osób? Jeśli bardzo odstają od reszty rodziny, choc byli tak samo wychowywani to stają się "czarnymi owcami". Z dobrych domów też wychodzą zbiry.

96

Odp: Mój pierwszy raz

No to widocznie są to "dobre" domy tylko w opinii innych...

97

Odp: Mój pierwszy raz

Dlaczego, każdy wybiera własną drogę. Ja na przyklad i moja siostra to dwa światy, a tak samo wychowywane. Ona nie przeklnie nawet.

98

Odp: Mój pierwszy raz

Też tak mam w rodzinie. Ale żeby na złą drogę ktoś zszedł, to nie kojarzę:)

99

Odp: Mój pierwszy raz

U mnie też nikt nie zszedł, no chyba że ja - jako jedyna palę papierosy, he he

100

Odp: Mój pierwszy raz

To jeszcze nie patologia ani gangsterka, nie przesadzaj...:)