101

Odp: bóle pleców:(

Uważam  że opieka ortopedy w tej sytuacji  jest najważniejsza tak samo ważna jest zresztą odpowiednia diagnostyka. U mnie takie badania wykazały duże nieprawidłowości i dostałam skierowanie na rehabilitację. Najskuteczniejsze były zabiegi magnetoterapii, to one przynosiły mi największą ulgę, miałam też masaże lecznicze.

102

Odp: bóle pleców:(

Z takim bólem najlepiej udać się do lekarza. Warto tez jednak zainwestować w dobry materac by podczas snu plecy odpoczywały. Wiem, że dobry przy takich dolegliwościach jest specjalny materac . Są one bardzo dobre jakościowo, dopasowują się do kształtu ciała oraz zmniejsza dolegliwości bólowe znacząco podnosząc komfort snu.

103

Odp: bóle pleców:(

Dużo ruchu, spacery i rozciąganie bardzo dobrze wpływają na plecy. Jeśli problem jest notoryczny poiwnnaś zgłosić się z tym do lekarza. Ja ze względu na tryb pracy też często miewam bóle pleców, kiedy stają się już nie do zniesienia biorę silny środek przeciwbólowy bez recepty. Szybko rozprawia się z bólem i mogę normalnie funkcjonować.

104

Odp: bóle pleców:(

Warto dobrać odpowiedni fotel czy krzesło, zbyt miękkie powoduje, że garbimy się i zapadamy w nie, a to sprzyja bólom pleców....

105

Odp: bóle pleców:(

Kolorowa13 i reszta Dziewczyn z bólami, które pracują w warunkach sprzyjających tej dolegliwości - polecam Wam z całego serca ćwiczenia i porady prezentowane przez fizjoterapeutę Marka Purczyńskiego. Prowadzi kanał na You Tube, ma profil na fejsie, oczywiście też praktykę stacjonarną. Mi bardzo pomogły krótkie ćwiczenia, które odkryłam na jego kanale, a sądząc po komentarzach innych osób, nie tylko mi.

Pan Marek ma kilka takich "sztuczek", które można zastosować podczas przerwy w pracy i trochę takich sposobów, które wymagają przebywania w domu i kawałka podłogi. Naprawdę działa. Mam od kilku lat problemy z kręgosłupem i nieraz musiałam brać silne leki przepisane przez neurologa i zapewniam Was, że na własnym ciele doświadczyłam pozytywnych efektów kilku bardzo prostych ćwiczeń. Do większości z nich nie trzeba żadnych akcesoriów, ale do niektórych przydatny jest wałek rehabilitacyjny z wypustkami.

106

Odp: bóle pleców:(

Ja przez kilka lat zmagałem się z bólami pleców, aż postanowiłem skorzystać z usług niemieckiej kliniki. Klinika ta przygotowała mi profesjonalny plan terapii i leczenia. Polecam

107

Odp: bóle pleców:(

Może spróbuj z poduszką. Mnie jest zdecydowanie lepiej, jak zadbałam o poduszkę i odpowiedni materac. Miałam wcześniej duże problemy ze snem. Mimo, iż byłam zmęczona, nie mogłam zasnąć. Chwytałam się różnych problemów. W końcu zdecydowałam się na zmiany i jest mi zdecydowanie lepiej. Wysypiam się i jestem rano pełna energii.

108

Odp: bóle pleców:(

Rezonans miałam robiony już dwa razy,  nie ma co się obawiać, badanie jest na prawdę bezpieczne a personel skutecznie potrafi uspokoić.

109

Odp: bóle pleców:(

Odpowiedni materac przede wszystkim. Przecież w łóżku spędzamy 1/3 swojego życia! Warto kupić materac i łóżko wysokiej jakości.

110

Odp: bóle pleców:(

Przy dłuższych bólach na pewno wskazany jest rezonans, ja też musiałam wykonać takie badanie i bez problemu dostałam się do specjalisty.

111

Odp: bóle pleców:(

A ja Wam polecam ćwiczenia z Markiem Purczyńskim na You Tube. Gość jest rewelacyjny! Mnie nieraz ratowały od bólu, choć oczywiście sam pan Marek zaznacza, że lekarza to nie zastąpi, jeśli ktoś ma problem wymagający operacji ortopedycznej. U mnie ból wynika z czegoś, czego się nie operuje, więc trening rehabilitacyjny był jedyną nadzieją. Pan Purczyński opracował też program ratowania kręgosłupa, a w komentarzach ludzie wyrażają samą wdzięczność za ulgę od bólu. I ja też ją odczuwam, bo te ćwiczenia naprawdę działają. W dodatku on dobrze je tłumaczy, dzięki czemu nie popełnia się błędów i wykonuje je prawidłowo.

112

Odp: bóle pleców:(

Chodzę na rehabilitację, rehabilitanci są świetni, profesjonalni, na prawdę znają się na rzeczy i robią to z sercem. Ja odczuwam ogromna ulgę po każdej wizycie.

113

Odp: bóle pleców:(

Warto też zmienić krzesło do siedzenia np. w pracy, bo często nieprawidłowa postawa jest przyczyną bólu.

114

Odp: bóle pleców:(

Jak firma biedna, to ciężko się o nowe doprosić. Ja musiałam siedzieć na takim, które było za niskie i miało zepsutą regulację. Teraz mam takie w miarę. Może nie jest super ergonomiczne, ale przynajmniej nie muszę się kulić.

115

Odp: bóle pleców:(

Przecież firma kupując nowe wyposażenie ma koszty, których też potrzebuje... A oszczędzanie na zdrowiu pracowników tylko źle o niej świadczy. W USA albo i tu z dobrym prawnikiem spokojnie byś wywalczyła odszkodowanie za szkodliwe warunki pracy z winy pracodawcy.

Ostatnio edytowany przez PaTix (2022-01-03 13:46:54)

116

Odp: bóle pleców:(

Robiłam rezonans magnetyczny kręgosłupa  i szczerze polecam. Bardzo miły i profesjonalny personel a opis wykonanego badania jest  bardzo dokładny.

117

Odp: bóle pleców:(

Spróbuj zabiegów w kriokomorze. Leczenie zimnem zmniejsza obrzęki i ból, a do tego wpływa doskonale na nasze samopoczucie. Sama korzystałam z nich przy bólach kolan i muszę przyznać, że zdziałały cuda, a dodatkowo zyskałam większą odporność gdyż ostatnio w ogóle nie chorowałam. Ważne jest  w jakich seriach należy je odbyć by efekt był zadowalający.

Ostatnio edytowany przez Aza (2022-01-31 22:16:24)

118

Odp: bóle pleców:(

Ostatnio wystarczy, że źle się ułożę do spania i już się męczę rano z bólem pleców. Nie pomogła wymiana materaca, ani smarowanie pleców wieczorem. Przyzwyczajam się heh