101

Odp: bóle pleców:(

Uważam  że opieka ortopedy w tej sytuacji  jest najważniejsza tak samo ważna jest zresztą odpowiednia diagnostyka. U mnie takie badania wykazały duże nieprawidłowości i dostałam skierowanie na rehabilitację. Najskuteczniejsze były zabiegi magnetoterapii, to one przynosiły mi największą ulgę, miałam też masaże lecznicze.

102

Odp: bóle pleców:(

Z takim bólem najlepiej udać się do lekarza. Warto tez jednak zainwestować w dobry materac by podczas snu plecy odpoczywały. Wiem, że dobry przy takich dolegliwościach jest specjalny materac . Są one bardzo dobre jakościowo, dopasowują się do kształtu ciała oraz zmniejsza dolegliwości bólowe znacząco podnosząc komfort snu.

103

Odp: bóle pleców:(

Dużo ruchu, spacery i rozciąganie bardzo dobrze wpływają na plecy. Jeśli problem jest notoryczny poiwnnaś zgłosić się z tym do lekarza. Ja ze względu na tryb pracy też często miewam bóle pleców, kiedy stają się już nie do zniesienia biorę silny środek przeciwbólowy bez recepty. Szybko rozprawia się z bólem i mogę normalnie funkcjonować.

104

Odp: bóle pleców:(

Warto dobrać odpowiedni fotel czy krzesło, zbyt miękkie powoduje, że garbimy się i zapadamy w nie, a to sprzyja bólom pleców....

105

Odp: bóle pleców:(

Kolorowa13 i reszta Dziewczyn z bólami, które pracują w warunkach sprzyjających tej dolegliwości - polecam Wam z całego serca ćwiczenia i porady prezentowane przez fizjoterapeutę Marka Purczyńskiego. Prowadzi kanał na You Tube, ma profil na fejsie, oczywiście też praktykę stacjonarną. Mi bardzo pomogły krótkie ćwiczenia, które odkryłam na jego kanale, a sądząc po komentarzach innych osób, nie tylko mi.

Pan Marek ma kilka takich "sztuczek", które można zastosować podczas przerwy w pracy i trochę takich sposobów, które wymagają przebywania w domu i kawałka podłogi. Naprawdę działa. Mam od kilku lat problemy z kręgosłupem i nieraz musiałam brać silne leki przepisane przez neurologa i zapewniam Was, że na własnym ciele doświadczyłam pozytywnych efektów kilku bardzo prostych ćwiczeń. Do większości z nich nie trzeba żadnych akcesoriów, ale do niektórych przydatny jest wałek rehabilitacyjny z wypustkami.

106

Odp: bóle pleców:(

Ja przez kilka lat zmagałem się z bólami pleców, aż postanowiłem skorzystać z usług niemieckiej kliniki. Klinika ta przygotowała mi profesjonalny plan terapii i leczenia. Polecam

107

Odp: bóle pleców:(

Może spróbuj z poduszką. Mnie jest zdecydowanie lepiej, jak zadbałam o poduszkę i odpowiedni materac. Miałam wcześniej duże problemy ze snem. Mimo, iż byłam zmęczona, nie mogłam zasnąć. Chwytałam się różnych problemów. W końcu zdecydowałam się na zmiany i jest mi zdecydowanie lepiej. Wysypiam się i jestem rano pełna energii.

108

Odp: bóle pleców:(

Rezonans miałam robiony już dwa razy,  nie ma co się obawiać, badanie jest na prawdę bezpieczne a personel skutecznie potrafi uspokoić.

109

Odp: bóle pleców:(

Odpowiedni materac przede wszystkim. Przecież w łóżku spędzamy 1/3 swojego życia! Warto kupić materac i łóżko wysokiej jakości.