101

Odp: bóle pleców:(

Na bóle pleców najlepszy jest basen i pływanie.

102

Uważam  że opieka ortopedy w tej sytuacji  jest najważniejsza tak samo ważna jest zresztą odpowiednia diagnostyka. U mnie takie badania wykazały duże nieprawidłowości i dostałam skierowanie na rehabilitację. Najskuteczniejsze były zabiegi magnetoterapii w Natural Medical, to one przynosiły mi największą ulgę, miałam też masaże lecznicze.

103

Z takim bólem najlepiej udać się do lekarza. Warto tez jednak zainwestować w dobry materac by podczas snu plecy odpoczywały. Wiem, że dobry przy takich dolegliwościach jest materac od Art Medic Viscoteraphy . Są one bardzo dobre jakościowo, dopasowują się do kształtu ciała oraz zmniejsza dolegliwości bólowe znacząco podnosząc komfort snu.

104

Dużo ruchu, spacery i rozciąganie bardzo dobrze wpływają na plecy. Jeśli problem jest notoryczny poiwnnaś zgłosić się z tym do lekarza. Ja ze względu na tryb pracy też często miewam bóle pleców, kiedy stają się już nie do zniesienia biorę silny środek przeciwbólowy bez recepty. Szybko rozprawia się z bólem i mogę normalnie funkcjonować.

105

Warto dobrać odpowiedni fotel czy krzesło, zbyt miękkie powoduje, że garbimy się i zapadamy w nie, a to sprzyja bólom pleców....

106

Kolorowa13 i reszta Dziewczyn z bólami, które pracują w warunkach sprzyjających tej dolegliwości - polecam Wam z całego serca ćwiczenia i porady prezentowane przez fizjoterapeutę Marka Purczyńskiego. Prowadzi kanał na You Tube, ma profil na fejsie, oczywiście też praktykę stacjonarną. Mi bardzo pomogły krótkie ćwiczenia, które odkryłam na jego kanale, a sądząc po komentarzach innych osób, nie tylko mi.

Pan Marek ma kilka takich "sztuczek", które można zastosować podczas przerwy w pracy i trochę takich sposobów, które wymagają przebywania w domu i kawałka podłogi. Naprawdę działa. Mam od kilku lat problemy z kręgosłupem i nieraz musiałam brać silne leki przepisane przez neurologa i zapewniam Was, że na własnym ciele doświadczyłam pozytywnych efektów kilku bardzo prostych ćwiczeń. Do większości z nich nie trzeba żadnych akcesoriów, ale do niektórych przydatny jest wałek rehabilitacyjny z wypustkami.

107

Ja przez kilka lat zmagałem się z bólami pleców, aż postanowiłem skorzystać z usług niemieckiej kliniki. Klinika ta przygotowała mi profesjonalny plan terapii i leczenia. Polecam