Fitness z pałeczkami – na czym polega trening Fit Sticks? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Fitness z pałeczkami – na czym polega trening Fit Sticks?

14 czerwca 2022, dodał: Dagmara
Artykuł zewnętrzny

Jeżeli lubicie ćwiczyć i szukacie nowych trendów, to mam dla Was coś przełomowego. Trening o nazwie Fit Sticks to połączenie fitnessu i pałeczek. Na czym dokładnie polega ten sport? Zobaczcie sami.

trening z pałeczkami

Powstanie

Wszelkie zajęcia, odbywają się zazwyczaj przy akompaniamencie rytmicznej muzyki. To połączenie sprawdza się od wielu lat i przyciąga zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Fit Sticks to trening, w którym wykorzystuje się pałeczki fitness, stworzone na wzór znanych Ripstix (perkusyjnych). Wykonane są z wytrzymałego tworzywa sztucznego, dodatkowo odpowiednio dociążone i wyważone. Każdy ripstix waży około 200 gram. Dostaniecie je bez problemu w Internecie.

Każda z wykonywanych pozycji daje możliwość dobrania odpowiedniego poziomu trudności. Dzięki temu pound fitness nadaje się dla każdego, bez względu na wiek i kondycję, ponieważ mimo wszystko ćwiczenia zapewnią optymalną i pożądaną korzyść. 

Na zaangażujecie głównie mięśnie pośladkowe oraz mięśnie ud i łydek. Zyskacie zgrabne uda i pośladki. Ponadto wzmocnicie kręgosłup, miednice i klatkę. Najlepsze w poundfit jest to, że pracują wszystkie mięśnie i całe ciało. Nie musicie już chodzić na dodatkowe zajęcia, aby osobno zadbać o daną partię ciała.

Dziesięć lat temu dwie koleżanki mieszkające w Stanach Zjednoczonych, wpadły na ten genialny pomysł. Na co dzień ich pasją była perkusja, sport i dbanie o zdrowie. To nietypowe połączenie sprawiło, że mogły robić dwie ulubione rzeczy na raz. Podczas jednej z lekcji muzyki dostały zadanie, aby zagrać na perkusji bez stołków. Od razu w ich głowach zrodziła się myśl, że uderzanie w perkusję w takiej pozycji jest doskonałym ćwiczeniem. Obecnie Pound trenują już tysiące osób na całym świecie. Możecie się spotkać również z nazwą drum training i poundfit.

Trening

Podczas ćwiczeń należy dynamicznie uderzać o podłoże pałeczkami. W trakcie zmienia się sposób wymachiwania pałeczkami, co zapewnia doskonały wycisk dla wszystkich mięśni. Całości towarzyszy dobrze dobrana muzyka, elementy pilatesu, jogi oraz fitnessu.

Pound pozwoli Wam rozładować napięcie i emocje zgromadzone przez cały tydzień. Dodatkowo usprawni Waszą koordynację, kondycję i mięśnie, zgubicie również zbędne kilogramy. Ćwiczenia z pałeczkami przyciągają nie tylko kobiety, ale również i mężczyzn. Warto zaznaczyć, że poundfit, to przede wszystkim doskonała zabawa.

zobacz również:

Fitness i ćwiczenia na trampolinie – co dają? Efekty treningu

Ćwiczenia na leżąco

Co nam daje Nordic Walking?

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Tabletka "po" od 15 roku życia
Dla mnie seks 15 latki jest czymś niepojętym, przeraża mnie to! ale teraz...
Błędy w komunikacji - 12 zdań, któr…
Będąc w związku trzeba wręcz należy rozmawiać. Nie tylko o problemach, bo te bardzo...
Podwyżka renty socjalnej
Uważam, że skutki podniesienia renty socjalnej będą korzystne społecznie. Grupa osób najbardziej w...
Złomowanie auta
Też tak myślę, że dzisiaj każdy patrzy gdzie kupić coś taniej tym bardziej...