Fitness z pałeczkami – na czym polega trening Fit Sticks? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne

Fitness z pałeczkami – na czym polega trening Fit Sticks?

14 czerwca 2022, dodał: Dagmara
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Jeżeli lubicie ćwiczyć i szukacie nowych trendów, to mam dla Was coś przełomowego. Trening o nazwie Fit Sticks to połączenie fitnessu i pałeczek. Na czym dokładnie polega ten sport? Zobaczcie sami.

trening z pałeczkami

Powstanie

Wszelkie zajęcia, odbywają się zazwyczaj przy akompaniamencie rytmicznej muzyki. To połączenie sprawdza się od wielu lat i przyciąga zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Fit Sticks to trening, w którym wykorzystuje się pałeczki fitness, stworzone na wzór znanych Ripstix (perkusyjnych). Wykonane są z wytrzymałego tworzywa sztucznego, dodatkowo odpowiednio dociążone i wyważone. Każdy ripstix waży około 200 gram. Dostaniecie je bez problemu w Internecie.

Każda z wykonywanych pozycji daje możliwość dobrania odpowiedniego poziomu trudności. Dzięki temu pound fitness nadaje się dla każdego, bez względu na wiek i kondycję, ponieważ mimo wszystko ćwiczenia zapewnią optymalną i pożądaną korzyść. 

Na zaangażujecie głównie mięśnie pośladkowe oraz mięśnie ud i łydek. Zyskacie zgrabne uda i pośladki. Ponadto wzmocnicie kręgosłup, miednice i klatkę. Najlepsze w poundfit jest to, że pracują wszystkie mięśnie i całe ciało. Nie musicie już chodzić na dodatkowe zajęcia, aby osobno zadbać o daną partię ciała.

Dziesięć lat temu dwie koleżanki mieszkające w Stanach Zjednoczonych, wpadły na ten genialny pomysł. Na co dzień ich pasją była perkusja, sport i dbanie o zdrowie. To nietypowe połączenie sprawiło, że mogły robić dwie ulubione rzeczy na raz. Podczas jednej z lekcji muzyki dostały zadanie, aby zagrać na perkusji bez stołków. Od razu w ich głowach zrodziła się myśl, że uderzanie w perkusję w takiej pozycji jest doskonałym ćwiczeniem. Obecnie Pound trenują już tysiące osób na całym świecie. Możecie się spotkać również z nazwą drum training i poundfit.

Trening

Podczas ćwiczeń należy dynamicznie uderzać o podłoże pałeczkami. W trakcie zmienia się sposób wymachiwania pałeczkami, co zapewnia doskonały wycisk dla wszystkich mięśni. Całości towarzyszy dobrze dobrana muzyka, elementy pilatesu, jogi oraz fitnessu.

Pound pozwoli Wam rozładować napięcie i emocje zgromadzone przez cały tydzień. Dodatkowo usprawni Waszą koordynację, kondycję i mięśnie, zgubicie również zbędne kilogramy. Ćwiczenia z pałeczkami przyciągają nie tylko kobiety, ale również i mężczyzn. Warto zaznaczyć, że poundfit, to przede wszystkim doskonała zabawa.

zobacz również:

Fitness i ćwiczenia na trampolinie – co dają? Efekty treningu

Ćwiczenia na leżąco

Co nam daje Nordic Walking?

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

krzesło- jakie do komputera?
Najczęściej stoję jak coś robię przy komputerze, to jest dobre na kręgosłup...
A może jakiś konkurs internetowy?
Ja często gram, ale jeszcze nic nie udało mi się wygrać:/
Tabletki wspomagające pracę wątroby…
Ja próbowałam pić, ale jest niedobry, więc zaparzałam ziarenka i rozgryzałam:)