Fakty i mity o byciu mamą | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Fakty i mity o byciu mamą

28 października 2019, dodał: Anays
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

mum

Bycie mamą to najpiękniejszy okres w życiu każdej kobiety. Możemy wrócić do swojego dzieciństwa i stać się ponownie dzieckiem. Zaczynamy cieszyć się małymi rzeczami, a problemy i sprawy, które kiedyś były dla nas najważniejszymi rzeczami w życiu, tracą na swojej wartości, bo jest mały człowiek, który nas potrzebuje.

Miłość matki do dziecka jest największą miłością którą zna świat, potrafimy im wybaczyć wszystko. Ale bycie mamą to nie tylko radość i bezgraniczna miłość, to przede wszystkim ogromna odpowiedzialność za życie drugiego człowieka.

Na pewno każda z nas zastanawiała się przed narodzinami dziecka, jak to będzie i jak sobie poradzi. Boicie się wykonywania podstawowych czynności przy dziecku. Zastanawiacie się, skąd będziecie wiedziały, dlaczego płacze. Spokojnie – wszystko jest kwestią wprawy.

Dziś obalimy kilka mitów i potwierdzimy kilka faktów na temat macierzyństwa, bo przecież macierzyństwo nie jest takie straszne, jak o nim mówią:)

baby2

1. Bycie Mamą to ciągłe wyrzeczenia i rezygnacja ze swoich potrzeb

Każdej kobiecie mówi się, że macierzyństwo to niezliczona ilość wyrzeczeń i poświęcenie całego swojego czasu dziecku. Brak wolnej chwili na realizowanie swoich pasji czy zainteresowań. W kółko tylko pieluchy, karmienie, pranie, prasowanie. Oczywiście nie unikniemy natłoku obowiązków, które na nas spadną i nie zaniedbamy swojego dziecka. Wszystko jest kwestią dobrej organizacji pracy. Zaplanuj sobie dzień, nie siedź na FB czy Instagramie, gdy Twoje dziecko zaśnie – zrób coś pożytecznego lub zajmij się swoją pasją. Niektóre matki przy bliźniakach potrafią prowadzić dobrze prosperującą działalność gospodarczą. W organizacji obowiązków nie zapomnijcie też o swoim partnerze:) Przecież może Wam pomóc w domowych obowiązkach i w opiece nad swoim dzieckiem:)

2. Przez dziecko zaniedbasz swój wygląd i „zapuścisz się”

Opieka nad dzieckiem zajmuje bardzo dużo czasu. Dodatkowo dochodzą niezliczone obowiązki domowe. Macierzyństwo to nic innego, jak praca na pełen etat przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Jednak nie znaczy to, że mamy o siebie nie dbać. Gdy jesteśmy zaniedbane, mamy kiepskie samopoczucie, a od tego jest już niedaleko do depresji poporodowej. Trzeba każdego dnia znaleźć chwilę tylko dla siebie. Daj na 30 minut dziecko pod opiekę ojcu/babci/teściowej i idź na spacer lub zrób sobie gorącą kąpiel z olbrzymią ilością piany. Chwila relaksu i odpoczynku każdemu się należy. A gdy Ty będziesz odprężona i szczęśliwa, to Twoje dziecko też będzie spokojniejsze i pogodniejsze.

baby

3. Matka nigdy nie ma dosyć swoich dzieci

Gdy słyszę ten tekst mam ochotę wyśmiać autora. Może pojawią się słowa oburzenia pod artykułem, że dobra matka może spędzać całe dnie z dzieckiem i nie mieć ich dosyć. Prawda jest jednak taka że każda z nas ma słabsze dni. Dni w których mamy ochotę wyjść i zostawić na środku pokoju płaczące bez powodu dziecko. Nie ma w tym uczuciu nic złego (oczywiście jeśli zostaniemy z tym dzieckiem i nie będziemy na niego podnosić głosu). Takie same odczucia mamy przy ciężkim dniu w pracy i w natłoku obowiązków. Wystarczy wziąć 3 głębokie oddechy i próbować dalej. Przy aktywnym i bardzo ruchliwym dziecku możemy mieć dość po każdym dniu. Jednak, tak jak wspomniałam wcześniej, nie ma w tym nic złego, każdy jest tylko człowiekiem, a my i tak bezgranicznie kochamy swoje dzieci.

 

Zobacz również:

  1. Prawdziwa historia: trudne macierzyństwo
  2. Ząbkowanie u niemowląt kiedy się zaczyna i jak pomóc?
  3. Brzuch po ciąży – jak usunąć rozstępy i ujędrnić brzuch?

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Szkło w domu, jak to u Was wygląda?…
Tak, ja już widzę jak kryształki szkła rozsypują się u mnie na podłodze. Zwłaszcza...
Torba podróżna czy walizka na kółka…
Najczęściej korzystam z walizek, bo przy cięższym bagażu nie trzeba się wysilać nosząc...
Maskowanie koloru licówkami
Tylko że teraz mnóstwo osób je nosi i oswajamy się z tym widokiem,...
Kosmetyki do pielęgnacji miejsc int…
Polubiłam się z szarym mydłem gdy zaczęły mi dokuczać ciągłe wysypki. Takiego perfumowanego nie...