URODA I ZDROWIE

Ekologiczne tabletki do zmywarek – jak zrobić samemu? Proste przepisy

11 lipca 2017, dodał: Dagmara

Ten, kto ma zmywarkę to wie jakim jest udogodnieniem w codziennych obowiązkach. Niestety za wygodą idą duże koszta tabletek, które są niezbędne do funkcjonowania zmywarki. Nie martwcie się jednak, z pomocą przychodzą ekologiczne tabletki, które są zdecydowanie tańsze oraz bezpieczniejsze dla środowiska od tych sklepowych. Oto przepisy na przygotowanie własnych tabletek do zmywarek.

 

Przepis I

Co kupić?

2 szklanki sody oczyszczonej

1 szklanka soli

1/2 szklanki kwasku cytrynowego

1 szklanka wody

pojemniczki na kostki lodu (proporcje wystarczą na około 36 tabletek)

Przygotowanie:

Na początku musisz zamienić połowę porcji zwykłej sody oczyszczonej na sodę do prania. Szklankę sody wysyp na płaską blachę do pieczenia i włóż ją na 30 minut do piekarnika nagrzanego do 200 stopni.  Sodę należy kilka razy przemieszać podczas pieczenia.Dzięki temu stanie się sypka oraz matowa. W misce szklanej lub ze stali nierdzewnej umieść sodę oczyszczoną, sodę do prania, kwasek cytrynowy oraz sól. Następnie stopniowo dolewaj wody. Całość powinna zacząć się pienić oraz syczeć. Dopiero kiedy przestanie możesz dodać dalej wody. Wszystko dobrze wymieszaj. Do foremki do lodów nałóż po jednej łyżeczce przygotowanej masy. Wykonuj tą czynność w miarę szybko, ponieważ papka szybko zasycha. Możesz użyć do tego gumowych rękawiczek. Po 30 minutach wyjmij kostki i pozostaw do całkowitego wyschnięcia. Tabletki umieść w szczelnym słoiku.

Znalezione obrazy dla zapytania dishwasher tablets homemade

Przepis II

Co kupić?

4 szklanki sody kalcynowanej

1 szklanka boraksu

1/2 szklanki soli kuchennej

1 szklanki kwasku cytrynowego

15 kropli olejku cytrynowego

15 kropli olejku miętowego

Przygotowanie:

Wszystkie składniki należy wymieszać w misce. Całość możesz zostawić w proszku lub przerobić na kostki. Sporą łyżkę proszku dodawaj na jedno mycie w zmywarce. Wystarczy, że rozsypiesz go na dnie maszyny. Proszek przechowuj w szczelnie zamkniętym pojemniku i z dala od słońca.

Znalezione obrazy dla zapytania dishwasher tablets homemade

 

zobacz również:

Domowe sposoby na ekologiczne sprzątanie

Sprzątanie bez chemii – zastosowanie boraksu

Naturalne i ekologiczne czyszczenie mebli i odświeżanie

Kiedy sprzątanie szkodzi czyli porządki bez szkody dla zdrowia!


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz