Domowe świece zapachowe

4 grudnia 2022, dodał: EmiliaSpychala18
Artykuł zewnętrzny

Jednym z najładniejszych jesienno – zimowych dodatków do domu są bez wątpienia świece zapachowe. Nie tylko cieszą one oko, swoim wzornictwem, kolorami, czy mnogością konfiguracji, ale przede wszystkim wprowadzają do domostwa niepowtarzalną atmosferę. Klimat, który oferują takie świece jest niesamowity ze względu na połączenie zapachu oraz ciepła, które niosą za sobą owe dodatki. Jeśli  chciałabyś ozdobić swoje mieszkanie, a także wprowadzić do niego cudowny jesienny klimat, jednocześnie nie wydając fortuny, zapraszamy do dalszej części artykułu, w której pokażemy najlepsze rozwiązania na świece, które zrobisz sama w domowym zaciszu!


Aby zrobić świeczkę zapachową, przygotuj:
wosk (parafinę, może być to wosk ze starych nieużywanych świec, bądź kolorowych kredek świecowych),
garnek o grubym dnie,
miskę do rozpuszczania wosku w kąpieli wodnej,
barwnik,
foremkę (np. plastikowy kubeczek lub dolną część puszki po piwie),
gotowy knot (lub sznurek),
suszone kwiaty
nożyk,
szpatułkę do wyrównania powierzchni wosku,
suszarkę do włosów.

Oprócz podstawowych przedmiotów do przygotowania świecy, możesz opcjonalnie dołożyć dodatki, które wzbogacą twoje dzieło, i nadadzą mu unikatowego zapachu, kształtu, czy wyróżniających się kolorów. Wszystkie te przedmioty, możesz znaleźć w domu, kupić w dowolnym sklepie niskim kosztem, lub zaopatrzyć się w specjalistyczne zestawy do tworzenia świec, które na pewno przydadzą się w przyszłości.

Kiedy zdobędziesz już wszystkie potrzebne przedmioty, podążaj za kolejnymi krokami przedstawionymi poniżej, a w bardzo prosty i przyjemny sposób, otrzymasz zamierzony efekt.

1. Rozpuść wosk w kąpieli wodnej
Garnek napełnij wodą do ok. połowy wysokości, następnie naczynie z woskiem zanurz w wodzie. Podgrzewaj do całkowitego rozpuszczenia się wosku, cały czas mieszając.

2. Dodaj olejek zapachowy i suszone kwiaty
Gdy wosk się roztopi, dodaj do niego 10ml olejku i suszone płatki kwiatów. Jeśli chcesz zrobić kompozycję zapachową z różnych olejków, połącz je ze sobą przed dodaniem do wosku.

3. Przyklej knot do szklanki
W tym celu przyda Ci się odrobina roztopionego wosku lub klej na gorąco. Podstawkę z knotem przytwierdź na środku dna szklanki. Knot przywiąż do patyczka w celu ustabilizowania go. Uwaga- długość knota powinna być dłuższa, później możesz go skrócić.

4. Przelej wosk do szklanki
Staraj się zrobić to pewnym, ale ostrożnym ruchem, tak aby wosk nie rozlewał się po ściankach szklanki.

5. Zaczekaj aż świeca zastygnie i przytnij knot
Potrzeba kilku godzin, aby struktura wosku się ujednoliciła a kompozycja zapachowa dobrze połączyła się z woskiem. Po upływie tego czasu możesz cieszyć się swoją własną, unikatową świecą zapachową!

Mamy nadzieję, że nasze pomysły na stworzenie świec zapachowych własnoręcznie przypadły ci do gustu i wypróbujesz je sama. Pamiętaj, że pomysły można dowolnie modyfikować aby otrzymać efekt, najbliższy naszym oczekiwaniom i preferencjom. Tworzenie owych dodatków własnoręcznie, jest jednocześnie idealnym sposobem na spędzanie zimnych jesiennych wieczorów i cudownym akcentem, który wprowadzi mnóstwo ciepła do twojego domostwa.

 

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz