Dyfuzory zapachowe z patyczkami – recepta na niekończący się zapach | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Dyfuzory zapachowe z patyczkami – recepta na niekończący się zapach

2 grudnia 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Domowe odświeżacze powietrza potrafią zbudować odpowiedni nastrój. Wpływają na komfort życia, a także poprawiają samopoczucie. Właściwie dobrany zapach pozwala odmienić dom i wprowadzić odpowiedni klimat otoczenia. To od ciebie zależy, jaki zapach wybierzesz. Jak właściwie używać patyczków zapachowych? Czy można wykonać patyczki własnoręcznie? Czy dyfuzory zapachowe są bezpieczne dla zdrowia? Wszystkie te wątpliwości rozwieje artykuł poniżej.

PATYCZKI ZAPACHOWE

Patyczki zapachowe – jak to działa?

W skład zestawu zapachowego, oprócz patyczków, wchodzi również szklany pojemniczek oraz olejki zapachowe. Do szklanego pojemniczka nalewane są olejki, o wybranym przez ciebie aromacie. Całości dopełniają patyczki, wykonane z włókna fibrynowego. Materiał ten ma szczególne właściwości absorbujące. Patyczki są wykonane tak, aby olejek zapachowy mógł przenosić się po nich, w górę i w dół. Aromaty, które rozprzestrzenią się po wnętrzu są wynikiem procesu parowania olejków. Dyfuzor zapachowy stopniowo uwalnia świeży zapach, dzięki czemu aromat unosi się w całym pomieszczeniu.

Dyfuzory zapachowe własnej roboty

Przy odrobinie dobrych chęci i zaangażowania będziesz w stanie wykonać swój własny zapach do domu. Patyczki będą doskonałą alternatywą dla sztucznych dyfuzorów zapachowych. Do rozpoczęcia procesu tworzenia dyfuzora potrzebujesz szklanego naczynia – może to być wazon lub zwykła butelka. Kolejnym krokiem będzie dobranie olejków eterycznych, które najbardziej lubisz. Możesz pomieszać kilka rodzajów, aby uzyskać wyjątkowe zapachy. Bazą do stworzenia odświeżacza będzie olej. Możesz zastosować oliwkę, olej jojoba lub olejek migdałowy. Na uwagę zasługuje również mieszanka alkoholu z wodą, zwłaszcza w przypadku, gdy chcesz osiągnąć długotrwały efekt. Został ostatni element niezbędny, aby stworzyć zapach do domu. Patyczki! Możesz użyć drewnianego szaszłyka, gałązki lub tez kupić dedykowane, specjalne patyczki do dyfuzorów. Wybór należy do ciebie! Bazę i olejki połącz w jedno, następnie wlej do szklanego naczynia. Umieść w nim patyczki i przekonaj się, że z łatwością samodzielnie stworzysz zapachy do domu!

Czy dyfuzory zapachowe są szkodliwe?

Stosowanie czystych olejków eterycznych nie stwarza żadnych niebezpieczeństw dla użytkowników.  W przypadku dyfuzorów w aerozolu sytuacja wygląda inaczej. W ich składzie znajdują się substancje takie jak ftalany czy aldehydy, które mają wpływ na powstawanie chorób układu nerwowego i oddechowego.

 

Na rynku można znaleźć ogromny wybór produktów, z których każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Największą zaletą dyfuzorów z patyczkami jest ich niesamowita trwałość. Jeśli potrzebujesz pomocy w dobraniu właściwego olejku, zasięgnij porady specjalisty. Poszczególne zapachy wpływają w określony sposób na nasz organizm, dlatego warto dokonywać świadomych wyborów.

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Białe meble - polecacie czy nie?
Niezaprzeczalnym atutem białych mebli kuchennych jest fakt, że doskonale sprawdzają się w małych przestrzeniach, rozjaśniając...
Co myślicie o kobiecym stylu zarząd…
Kobiety w roli menedżerek zarządzają podmiotami w inny sposób niż płeć przeciwna, gdyż częściej...
Nadpotliwość
Podstawowym sposobem na nadpotliwość jest odpowiednia higiena ciała. Częstotliwość kąpieli należy dostosować do swojej...
Bielizna
Bielizna jest potrzebna każdej kobiecie by dać jej uczucie komfortu w każdej sytuacji, podkreślić...