Polskie filmy wojenne, które warto znać. Sprawdź tytuły!

2 grudnia 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Polskie kino może poszczycić się wieloma świetnymi produkcjami, które osadzone są w wojennej rzeczywistości. Sprawdź listę filmów o tematyce wojennej, które warto poznać i obejrzeć.

Polskie filmy wojenne, które warto znać

Polska jest krajem o dość burzliwej historii, nic więc dziwnego, że trzonem kinematografii są filmy wojenne. Wśród setek produkcji, które powstały na przestrzeni ostatniego stulecia, wyróżniliśmy kilka produkcji, które szczególnie zasługują na uwagę.

1.    „Pianista”

Ten film Romana Polańskiego z 2002 roku wciąż uważany jest za najlepszą, a zarazem jedną z najbardziej poruszających produkcji. „Pianista” to historia Władysława Szpilmana – wybitnego żydowskiego pianisty.

2.    „Katyń”

Zbrodnia katyńska to dość kontrowersyjny temat w naszym kraju. Z racji tego film o niej opowiadający nie mógł przejść bez echa. „Katyń” opowiada o zamordowaniu polskich oficerów i inteligencji przez sowieckich żołnierzy. Film ten był bardzo ważny dla samego reżysera (A. Wajdy), którego ojciec zginął właśnie w takich okolicznościach.

3.    „Wołyń”

Powstały w 2016 roku „Wołyń” stał się drugim najgłośniejszym filmem (obok „Kleru”) Wojciecha Smarzowskiego. Opowiada o okrutnej rzeczywistości, jaka miała miejsce w czasie rzezi wołyńskiej. To obraz ludzkiego zezwierzęcenia i brutalności. Z pewnością jest to pozycja dla osób o mocnych nerwach.

4.    „Miasto 44”

„Miasto 44” to film opowiadający o losach nastolatków, którym przyszło spędzać najlepsze lata swojego życia w czasie nazistowskiej okupacji. To opowieść o młodzieńczej miłości w ciężkich i brutalnych okolicznościach wojennych.

5.    „Jak rozpętałem II wojnę światową”

„Jak rozpętałem II wojnę światową” to kultowy film. Wyróżnia się na tle pozostałych tym, że jest komedią. Opowiada o losach pechowego szeregowego, Franka Dolasa, który myśli, że rozpętał II wojnę światową.

Pozostałe produkcje, jakie warto umieścić w swojej filmowej biblioteczce o tematyce wojennej, to:

  • „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”,
  • „Kamienie na szaniec”,
  • „Kanał”,
  • „Europa, Europa”,
  • „Korczak”,
  • „C.K. Dezerterzy”,
  • „Generał Nil”,
  • „W ciemności”,
  • „Jutro idziemy do kina”.

Zobacz najlepsze polskie filmy wojenne w telewizji mobilnej

Zastanawiasz się, gdzie obejrzeć najlepsze polskie produkcje o tematyce wojennej? Postaw na elastyczną i dopasowaną do Twoich preferencji telewizję mobilną. To nowoczesne rozwiązanie, które pozwoli Ci oglądać to, co naprawdę Cię interesuje. Telewizja mobilna, na którą warto zwrócić uwagę, znajduje się w ofercie dostawcy INEA.

Aby skorzystać z tej telewizji online, wystarczy wykupić pakiet telewizyjny i zainstalować aplikację INEA Online TV. Od teraz będziesz mógł korzystać z telewizji online wszędzie, gdzie tylko chcesz – w domu i poza nim – na wybranym urządzeniu przenośnym (tablecie, smartfonie, laptopie) lub telewizorze.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Romans z żonatym
Czasem wystarczy mała intryga i facet daje się okręcić wokół palca...
Sklep a jego reklama ?
Ale dobrej firmie też trzeba pomóc w promocji oferty....
Rewolucyjne technologie i high-tech
A ja nawet lubię jak technologia ulatwia mi życie, pamięta za mnie...
Jak dokończyć budowę domu przy rosn…
Wykończyć kuchnię, pokój i łazienkę i zamieszkać -a resztę robić wg możliwości....