URODA I ZDROWIE

Dlaczego warto zdecydować się na depilację laserową?

21 listopada 2019, dodał: Redakcja

Regularna depilacja jest czynnością, która z jednej strony nie zajmuje zbyt wiele czasu, z drugiej jednak potrafi być nużąca i irytująca, zwłaszcza jeśli musimy być gotowe do wyjścia w kilka chwil. Z tego względu coraz więcej kobiet decyduje się porzucić depilatory i maszynki na rzecz trwalszych i bardziej skutecznych rozwiązań. Depilacja laserowa w Krakowie cieszy się dużą popularnością wśród pań w różnym wieku, tych które nie chcą tracić więcej czasu na golenie, mogąc cieszyć się gładką skórą na co dzień i w każdej sytuacji. Dlaczego warto zdecydować się na zabieg i na jakie efekty można liczyć?

Depilacja laserowa – dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Laserowe usuwanie owłosienia to zabieg, na który często decydują się panie obdarzone mocnymi i ciemnymi włosami. W takim przypadku działania lasera jest również najbardziej skuteczne i zapewnia najlepsze efekty. Standardowe golenie niestety nie jest zadowalające. Kobiety często wstydzą się odsłonić ciało na basenie czy plaży, co jest powodem wielu kompleksów. Depilacja laserowa jest polecana także wszystkim osobom, u których włoski odrastają w bardzo szybkim tempie i wymagają praktycznie codziennego usuwania. Na to rozwiązanie decydują się również kobiety, u których widoczne jest owłosienie w takim miejscu jak twarz czy brzuch. Warto zdecydować się na zabieg gdy mamy problem z zapaleniem mieszków włosowych, związany z ich wrastaniem.

woman-legs-relaxation-beauty-3146.jpg

Na jakie efekty można liczyć?

Depilacja laserowa jest zabiegiem, który pozwala na trwałe usunięcie owłosienia. Cały proces jest jednak kwestią indywidualną i jego długość zależy m.in. od rodzaju włosa, jego grubości i koloru. Kluczem jest oczywiście regularność. Chcąc uzyskać zadowalające efekty, należy ściśle trzymać się przedziału czasowego dotyczącego kolejnych zabiegów. Średnio jest to od 4 do 6 tygodni. Podczas każdego naświetlania  usuwane jest około 20% włosów. Wynika to z faktu, iż nie rosną one równocześnie, a na działanie lasera reagują jedynie włosy będące w fazie wzrostu. W wielu przypadkach do uzyskania zadowalającego efektu wystarczy pięć zabiegów, jednak już po wykonaniu pierwszego możemy zauważyć wyraźną zmianę.

Jakie są zalety laserowego usuwania owłosienia?

Oprócz największej zalety jaką jest możliwość trwałego pozbycia się owłosienia, ważnym aspektem jest także bezbolesność zabiegu. Jednym z najpopularniejszych urządzeń jest laser Light Sheer Duet, który dzięki wyposażeniu w specjalny system chłodzenia, minimalizuje dyskomfort towarzyszący naświetlaniu. Chłodząca końcówka zapobiega również oparzeniom, dlatego na depilację mogą pozwolić sobie nawet osoby z bardzo wrażliwą skórą, skłonną do podrażnień. Niezwykle ważnym aspektem jest także czas trwania zabiegu. Kilkugodzinne wizyty to przeszłość, bowiem nowoczesne urządzenia wyposażone w odpowiedniej wielkości głowicę umożliwiają szybkie naświetlenie nawet dużych powierzchni, takich jak plecy czy nogi. Dodatkowo, sprzęty tego typu mają drugą, mniejszą końcówkę, dzięki której można dokładnie usunąć włosy nawet z trudno dostępnych miejsc, takich jak okolice intymne. Depilacja laserowa w Krakowie jest zabiegiem w pełni bezpiecznym, również mając na uwadze zdrowie danej osoby. Pierwszym elementem jest zawsze konsultacja, która pozwala wykluczyć ewentualne przeciwwskazania. Sprawdzany jest stan skóry jej typ oraz rodzaj włosa. Dzięki temu można indywidualnie dopasować moc lasera i szybkość jej stopniowego zwiększania. Aby wykluczyć ryzyko fotouczulenia, należy zastosować się do informacji o przygotowaniu do zabiegu, które powinny być podane przez każdy profesjonalny gabinet.

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Czy depilatory laserowe do uż. domo…
Miałam kiedys taki depilator z Philipsa ;) Ahh te czasy, to byl chyba satinelle...
Ile już udało Wam się schudnąć?…
Wasze wpisy napełniły mnie optymizem, że dam radę zrzucić nieco kilogramów.Szukam fajnego programu...
Dieta podczas karmienia piersią
Niestety przytyłam znacząco po ciąży, jeszcze karmię mojego bobaska i szukam jakieś dobrej...
Onko-bieg
Dla mnie lepsze są inicjatywy, z których kobiety chore na raka wynoszą jakąś...