Dermatolog dziecięcy

4 października 2023, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Dermatologia dziecięca to specjalizacja medyczna skupiająca się na diagnozowaniu i leczeniu schorzeń skórnych charakterystycznych dla wieku dziecięcego.

dermatolog

Mali pacjenci nie tylko cierpią na specyficzne dla nich schorzenia, które wymagają szczególnego podejścia, ale też potrzebują zupełnie innego, delikatnego i troskliwego traktowania – i właśnie po to, żeby im taką opiekę zapewnić, powstała dermatologia dziecięca.

Co leczy dermatolog dziecięcy?

Dermatolog dziecięcy zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem wszelkich nieestetycznych i niebezpiecznych zmian pojawiających się na skórze malucha, od przebarwień i wybroczyn po krosty i guzy. W obszarze jego zainteresowań znajdują się między innymi takie schorzenia jak grzybica, liszaj, łuszczyca, pokrzywka, łojotokowe i atopowe zapalenie skóry oraz dające objawy skórne zakażenia wirusowe i bakteryjne. Do takiego specjalisty warto się zgłosić również z niepozornymi i niegroźnymi symptomami, jak chociażby łupieżem – dermatolog oceni, czy nie jest on przejawem większych problemów i pomoże skutecznie się go pozbyć.

Poza tym dermatolog dziecięcy może pomóc też uporać się z trądzikiem, opryszczką czy rumieniem i obrzękiem po ukąszeniu owada. Właściwie każda nowa zmiana na skórze malucha, zwłaszcza jeśli jest uporczywa, powinna wzbudzić nasz niepokój i zostać jak najszybciej skonsultowana z lekarzem, ale do dermatologa warto wybrać się także profilaktycznie, by skontrolować wrodzone znamiona dziecka, takie jak pieprzyki i kurzajki.

Gdzie znaleźć dobrego dermatologa?

Dobrego dermatologa może na NFZ nam polecić pediatra, ale możemy też samodzielnie poszukać takiego specjalisty korzystając z rekomendacji znajomych oraz referencji dostępnych w internecie. Jeśli sprawa jest pilna i nie ma czasu na research, najlepiej skorzystać z usług prywatnej kliniki dermatologicznej, na przykład Drenglertdermaclinic.com. Prywatne kliniki nie są finansowane ze środków publicznych, lecz z funduszy pozyskiwanych z przychodów, dlatego stale utrzymują wysoką jakość świadczonych usług. Dermatolog w takim miejscu z pewnością pomoże naszemu maluchowi i dobrze o niego zadba.

 

 



FORUM - bieżące dyskusje

Zamek na wulkanie
Najstarszy polski zamek - Zamek Wleń, nazywany również Zamkiem Lenno - znajduje się...
Half Price
Współpracuje z markami i projektantami z całego świata. Dzięki nim w Half Price możemy...
Jak poprawić relacje narzeczonego z…
Relacja z rodzicami jest szczególna, bo na całe życie. Zdrowa opiera się na obustronnym...
szpilki i jak w nich chodzic ?
Zaleca się, aby kobieta podczas chodzenia na szpilkach wyprostowała ramiona, lekko uniosła głowę, ściągnęła...