Czym się kierować podczas zakupu odkurzacza wodnego?

22 stycznia 2021, dodał: Redakcja
Artykuł sponsorowany

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Odkurzacz wodny jest wyjątkowo często spotykany w domach alergików. Umożliwia bowiem nie tylko zapewnienie czystych powierzchni, ale i powietrza. Przed planowanym zakupem warto sprawdzić uwagę na takie parametry jak moc, stopień hałasu czy zasięg pracy. Użyteczne będą także szczotki dedykowane do konkretnych powierzchni jak np. szczotki parkietowe, wąskie ssawki szczelinowe czy elektroszczotki dla posiadaczy zwierząt i dywanów z długim włosiem. 

odkurzacz bezworkowy

1. Jak działa odkurzacz wodny?
2. Czym różni się odkurzacz z filtrem wodnym od standardowego?
3. Czy odkurzacz wodny to odkurzacz piorący?
4. Jak działa odkurzacz wodny?
5. Na co zwrócić uwagę przed zakupem odkurzacza z filtrem wodnym?

Jak działa odkurzacz wodny?

Odkurzacz z filtrem wodnym wyróżnia się przede wszystkim tym, że jest bezworkowy i posiada wodny filtr oraz pojemnik na wodę, do którego dostaje się powietrze z zanieczyszczeniami. Cały kurz zebrany z powietrza przedostaje się do wody, gdzie w konsekwencji moknie i osiada w zbiorniku. Oczyszczone powietrze z kolei wydostaje się z drugiego końca sprzętu i nawilża przestrzeń. Dla zapewnienia jak najefektywniejszych procesów filtracji kurz miesza się z wodą na etapie czyszczenia. 

Co więcej – niektóre modele odkurzaczy wodnych posiadają filtr, który ponownie oczyszcza powietrze z zebranego brudu, co pozwala wyeliminować nawet najmniejsze cząsteczki kurzu i roztoczy.

Czym różni się odkurzacz z filtrem wodnym od standardowego?

Odkurzacz z filtrem wodnym to nieodzowny element wyposażenia w domu każdego alergika – dlaczego? Mają bowiem zdecydowanie większe wymagania jeśli chodzi o czystość. Taki wodny odkurzacz to nieodzowna pomoc w pochłanianiu roztoczy, kurzy i pyłków. Dodatkowym atutem jest także funkcja oczyszczania i nawilżania powietrza – to kolejny aspekty, które wyróżniają taki odkurzacz od standardowych modeli. Klasyczny odkurzacz na worki zasysa bowiem powietrze w części, która ma za zadanie usuwać brud, a następnie z dużą siłą wyrzuca je z drugiego końca sprzętu. To powoduje, że zanieczyszczone powietrze dostaje się z powrotem do pomieszczenia.

Czy odkurzacz wodny to odkurzacz piorący?

Pojęcia wodnego odkurzacza nie należy mylić ze sprzętem piorącym. Jego zadaniem jest bowiem przede wszystkim skuteczne oczyszczenie powierzchni z kurzu, a także dodatkowo nawilżenie powietrza. Owszem, posiada zbiornik na wodę, nie jest to jednak tożsame z możliwością użycia detergentu i prania dywanu. 

Mylenie tych sprzętów to dość powszechna tendencja – zastanów się zatem przed zakupem sprzętu, czego od niego oczekujesz. Jeżeli np. nie posiadasz dywanów, a cierpisz z powodu alergii i suchego powietrza – wtedy wybór modeli wodnego będzie strzałem w dziesiątkę. Jeśli większą uwagę przykładasz do utrzymania dywanów w czystości – powinieneś wówczas zainteresować się możliwościami oferowanymi właśnie przez taki sprzęt. 

Różnorodną ofertę odkurzaczy wszelkiego rodzaju i w zróżnicowanych cenach znajdziesz w sklepie Neonet.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem odkurzacza z filtrem wodnym?

Jeżeli jesteś obecnie na etapie poszukiwań odkurzacza wodnego – oto kilka wskazówek, które powinny ułatwić Ci dokonanie wyboru.

Pierwsze, na co powinieneś zwrócić uwagę to moc sprzętu – decyduje ona o stopień skuteczności urządzenia. Z reguły zawsze odkurzacze z wbudowanym filtrem wodnym mają większą moc od standardowych modeli, co pozwala im na skuteczne usunięcie większej ilości zanieczyszczeń. To właśnie wmontowany filtr wodny we współpracy z dużą mocą pozwala na zwiększenie jego funkcjonalności.

Gabaryty – jeśli jesteś posiadaczem niedużej kawalerki i zależy Ci przede wszystkim na tym, aby Twój odkurzacz miał kompaktowe rozmiary – model wodny raczej nie jest dla Ciebie.  Co prawda na jego ostateczny rozmiar wpływa pojemność części przeznaczonej na wodę. 

Waga – pamiętaj, że po napełnieniu odkurzacza wodą jego waga może wzrosnąć nawet do 10 kg! Może to przysporzyć trudności w sytuacji, gdy powierzchnia do sprzątania obejmuje także piętro domu. Wówczas warto poszukać mniejszych modeli, które nie będą sprawiać trudności przy sprzątaniu.

Stopień głośności – odkurzacze wodne mają dużą moc i wykonują też kilka innych zadań niż zbieranie kurzu z powierzchni – to powoduje, że mogą być głośniejsze od innych urządzeń tego typu. Jeśli ten aspekt jest dla Ciebie ważny – każdorazowo sprawdzaj specyfikację od producenta i zwróć uwagę na te modele, które emitują hałas w okolicach 70 decybeli.

Dodatkowe akcesoria – zwróć uwagę, co poza samym odkurzaczem z filtrem wodnym wchodzi w skład pudełka. Dodatkowe końcówki powinny Ci umożliwić w pełni kompleksowe sprzątnięcie domu – mowa zarówno o odkurzeniu dywanu z długim włosiem, jak i dotarcie do nawet najbardziej wymagających szczelin i zakamarków. To wyjaśnia, dlaczego warto zwrócić uwagę jedynie na te modele, które mają na wyposażeniu satysfakcjonującą liczbę i rodzaj końcówek i szczotek.

Podsumowując – odkurzacz z filtrem wodnym to inwestycja nie tylko w porządek, ale i zdrowe, czyste powietrze, które docenią nie tylko alergicy. 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Potówki, grudki na ramionach
Niekoniecznie, czasem bywa to genetycznie odziedziczone, wtedy trzeba to leczyć.
Gdzie nocować?
Ja zwykle nocuję u znajomych, mam wiele kontaktów w całej Polsce:)
Co Robic,jak odzyskac Dziewczyne
Każdemu facetowi, który zadaje takie pytanie - odpowiem: A dlaczego już nie ma tej...
Zajady - jak leczyć?
Trzeba uzupełniać witaminę B, bez tego będą nawroty zajadów...