URODA I ZDROWIE

Ćwiczenia z grą komputerową

8 marca 2011, dodał: milkar

Aerobik, boks, a nawet joga w nowym wydaniu. Nie musisz mieć ochoty, żeby wyjść z domu i biec na siłownię, albo do fitness klubu? Teraz możesz ćwiczyć w domowym zaciszu grając w nowatorskie gry, które zapewnią nie tylko więcej ruchu, ale także niesamowitą rozrywkę.

Obecnie na rynku istnieje wiele gier sportowych, które ukazują się na trzy główne konsole takie jak Xbox firmy Microsoft, Nintendo Wii oraz Sony Playstation3.
Technologia Kinect Xbox jest prosta w użyciu, wykorzystując czujnik ruchu, śledzi ona całe Twoje ciało, ramiona, ręce, biodra nogi, kolana. Do gry nie potrzebujesz żadnego kontrolera ruchu, bo Ty sam nim jesteś. Gra się poprzez sterowanie własnym ciałem. Każdy Twój ruch zostanie odwzorowany w grze. „Jeśli musisz kopnąć piłkę, kopnij ją, jeśli musisz skoczyć, skocz. Jedyne co musisz zrobić, to ruszyć się z kanapy”. Ta nowa forma grania sprawia nie tylko, że zaczynamy być aktywni fizycznie, ale dostarcza ona też doskonałą rozrywkę, która nie jest przeznaczona wyłącznie dla dzieci. Bawić można się w to z całą rodziną, albo ze znajomymi, spędzając przy okazji świetnie czas.

Wśród gier dostępnych na konsole 360, która wykorzystuje właśnie technologię Kinect, można zagrać w Kinect Sports, Dance Central, czy Your Shape Fitness Evolved, która pomoże popracować nam nad całą sylwetką. W tej grze program ćwiczeń możemy dostosować do swoich potrzeb. Dodatkowo w modelowaniu figury pomoże nam specjalna kamerka, która przeskanuje nasze ciało i dzięki temu stworzy wirtualnego awatara na nasze podobieństwo. To sprawi, że będziemy przez system na bieżąco informowani o swoich postępach, a w przypadku nieprawidłowo wykonanych ćwiczeń, wskaże on nam poprawki.

Gra EA Sports Active 2 również zasygnalizuje nam wskazówki w celu poprawnego wykonania ruchów. W niej można zdecydować się na trening ogólny, bądź wybrać ćwiczenia kształtujące konkretną część ciała. Wszystkie zawarte w grze programy zostały opracowane przy współpracy z trenerami fitness. Nastawione są one na wzmacnianie siły mięśni, elastyczności i wytrzymałości.
Z kolei osobistego – wirtualnego trenera proponuje nam gra Wii Fit Plus, która oferuje też szeroki zestaw ćwiczeń, między innymi jogę, aerobik oraz gimnastykę wzmacniającą mięśnie. W niej także jest możliwość wybrania odpowiedniego programu treningowego do swojej kondycji i własnych potrzeb. Oferuje ona gotowe programy treningów, co pozwala każdemu stworzyć własny zestaw ćwiczeń, w zależności od oczekiwanych celów. Wybrać można na przykład model „zdrowie”, który składa się z ćwiczeń wyszczuplających i kształtujących sylwetkę, bądź moduł „młodość” zawierający ćwiczenia służące w utrzymaniu dobrej formy zarówno ciała, jak i ducha. Prócz tego jej nowatorskim elementem jest wbudowany licznik kalorii, który podaje procentowy udział tkanki tłuszczowej, jaki został spalony w trakcie ćwiczeń. Dzięki niemu można sprawdzić i kontrolować własne postępy.

Jogę, pilates, czy boks można też poćwiczyć grając w My Fitness Coach. Przed rozpoczęciem gry, program w oparciu o uzyskane od nas informacje, między innymi takie jak wiek, waga, wzrost, ustali poziom naszej kondycji. Co również ma na celu zorientować się w jakiej jesteśmy formie.

Tego typu rozrywka, nie zastąpi na pewno biegania, grania w piłkę, czy też innych dyscyplin sportowych. Nie to jest też jej celem. Gry te mają przede wszystkim zachęcić do uprawiania sportu, a także dostarczyć graczom doskonałej zabawy. Nie tylko pomagają poprawić sprawność fizyczną, modelują sylwetkę, ale także wpływają na lepsze samopoczucie. Grając w tego rodzaju gry, nie myśli się o żmudnej gimnastyce, przez co trening staje się łatwiejszy i przyjemniejszy.

Źródło: www.xbox.pl, www.nintendo.pl, www.iwoman.pl.

Zobacz również:

  1. Rodzaje aerobiku: filmiki
  2. Skuteczne ćwiczenia na płaski brzuch
  3. Ćwiczenia na smukłe uda
  4. Aqua aerobik


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Lokówki
u mnie to nie działa, albo coś nie tak z moimi włosami :D dziwne...
Rehabilitacja
Cześć. Słuchajcie jakiś czas temu uległam wypadkowi w wyniku którego straciłam kończynę dolną...
Kremy do twarzy
A ja lubię Tołpę i Nivea, obie marki mają same zalety:)
Lokówki
Można też zapleść wilgotne włosy na noc i rano loki gotowe bez lokówki:)