Co to są rozstępy i jak się ich pozbyć? Najlepsze sposoby | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne

Co to są rozstępy i jak się ich pozbyć? Najlepsze sposoby

8 czerwca 2022, dodał: Alfa i Omega
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Nie bój się rozstępów! Możesz przeciwdziałać ich powstawaniu, a jeżeli się pojawią mimo tego, spróbuj zmniejszyć ich widoczność różnymi sposobami. Chcesz dowiedzieć się, dlaczego powstają oraz jakie są metody zapobiegawcze? Piszemy o tym w tekście poniżej, zatem zapraszamy Cię do przeczytania.

rozstępy

Twoja skóra jest ważnym organem

Pewnie już wiesz, co to są rozstępy, ale przypomnijmy sobie na początek kilka ważnych informacji. Twoja skóra wraz z wiekiem rozrasta się. Nie rodzisz się przecież z małym organizmem, ale skórą takiej wielkości, jaką będziesz mieć w wieku dorosłym. Albo w ciąży – przecież wtedy ma się duży brzuch, a podczas laktacji piersi napełnione są mlekiem. Twoja skóra zatem potrzebuje adaptować się nie tylko do warunków atmosferycznych, jakie panują tam, gdzie mieszkasz, ale również do rozmiarów Twojego ciała, Twoich organów. Weź pod uwagę również to, że nie zawsze mamy taki sam, odpowiedni poziom hormonów w naszym organizmie – istnieje wiele chorób związanych z ich niedoborem lub nadmiarem, np. niedoczynność tarczycy spowodowana przez Hashimoto. To wszystko ma wpływ na Twoją skórę. Czasami zdarza się, że przy produkcji nowych komórek, skóra popełnia błędy, bo musi je szybko wytwarzać. Wtedy niektórym z nich brakuje kolagenu i tak powstają zmiany, czyli w tym wypadku rozstępy.

Jak istotny jest kolagen i co zrobić, by nie zabrakło nam go w organizmie?

Pewnie już sobie myślisz, że jeżeli skórze brakuje kolagenu, to warto byłoby go dostarczać wraz z jedzeniem, by zminimalizować ryzyko powstawania rozstępów. Masz rację. Ale gdzie go znajdziesz? Kolagen naturalnie ma konsystencję mazi i dla wielu osób bywa lekko mówiąc nieprzyjemny. Ale znajdziesz go w mięsie – tak, to te przerosty. Więc albo zmusisz się do zjedzenia go (i pomożesz swojemu zdrowiu), albo możesz kupić sobie w aptece preparat, którego główną substancją czynną jest właśnie kolagen. Najlepiej jednak zapytać lekarza lub farmaceuty, który będzie bardziej odpowiedni dla skóry. Wiele osób zażywa go również wspomagająco na pracę stawów, ponieważ znajduje się od w torebkach stawowych. Zwróć także uwagę na przyswajalność substancji, ponieważ nie każdy kolagen wchłania się równie dobrze. Oczywiście, znajdziesz go także w kremach.

O matko! Rozstępy!

Jeżeli już pojawią się rozstępy na Twoim ciele – nie panikuj. Jak pozbyć się rozstępów i cieszyć się skórą bez blizn? Co prawda całkowite pozbycie się ich może okazać się niemożliwe, jednak możesz nad nimi pracować, by wyglądały lepiej i by trudniej było je dostrzec. Co można zrobić w tym celu? Masz co najmniej kilka wyjść. Da się walczyć z nimi domowymi sposobami i tutaj dobrym środkiem może okazać się sok z cytryny, ponieważ rozjaśnia skórę. Dodatkowo wszystkie produkty, które mają pozytywny wpływ na kondycję skóry, tj. oleje (kokosowy, oliwa z oliwek), ogórek, który również rozjaśnia skórę, a także gotowane płatki owsiane mogą Ci pomóc. Dobre działanie na skórę mają również produkty pszczele, np. miód, możesz więc nakładać maseczki na miejsca z rozstępami. Jeżeli natomiast chcesz zadziałać kosmetykami, polecamy krem na rozstępy. On również zawiera składniki naturalne – i to bardzo dużo, bo aż 95 % składu tego kremu pochodzi z natury. Jest bezpieczny dla dorosłych, ale u nastolatków również możemy go stosować bez obaw. 

Rozstępy na piersiach – czy mogę użyć tego samego kosmetyku?

Krem marki FITLAB możemy stosować nie tylko na brzuch albo udach. Wiele z nas, kobiet, wie, jak to jest mieć rozstępy na piersiach i czujemy się z nimi nieestetycznie. Niejedna kobieta karmiąca doświadczyła, jak bardzo wrażliwe są jej piersi i że trzeba na nie uważać, by nic im nie zaszkodziło. Ale producent kremu zapewnia, że możemy stosować go również do pielęgnacji skóry biustu. Możemy być zatem spokojne, że naszym piersiom nie stanie się nic złego. Inne kosmetyki, często dedykowane do walki z rozstępami, nie nadają się do tego jakże wrażliwego obszaru, niektóre jednak są wyprodukowane z myślą o piersiach tylko i wyłącznie. Mają bardziej delikatny skład, odpowiedni także dla młodych, kilkunastoletnich, dorastających kobiet.

Inne rozwiązania

Dobrym rozwiązaniem może okazać się wykonanie jednego (albo kilku) z wielu zabiegów medycyny estetycznej. W tym celu najlepiej udać się do dobrego lekarza specjalizującego się w tej dziedzinie, który doradzi Ci, jak najlepiej poprawić kondycję Twojej skóry i wykona zabieg przy użyciu wysokiej jakości sprzętu. Ale nie każdy może sobie pozwolić na wydatek kilkuset (lub nawet kilku tysięcy złotych) na zmniejszenie widoczności niedoskonałości skóry. Zatem zdecydowanie tańszym rozwiązaniem jest zastosowanie kosmetyków, np. kremów oraz balsamów na rozstępy, a także spróbowanie domowych metod. Pomimo wszystko jednak warto kochać swoje ciało i swoją skórę, bo jest po prostu nasza i nic tego nie zmieni. Dobrze sobie radzi mimo wszystko i powinnyśmy ją wspierać wspierając dzięki temu siebie.

To jest artykuł gościnny. Powstał on dzięki pomocy marki FITLAB.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

krzesło- jakie do komputera?
Najczęściej stoję jak coś robię przy komputerze, to jest dobre na kręgosłup...
A może jakiś konkurs internetowy?
Ja często gram, ale jeszcze nic nie udało mi się wygrać:/
Tabletki wspomagające pracę wątroby…
Ja próbowałam pić, ale jest niedobry, więc zaparzałam ziarenka i rozgryzałam:)