Bloker potu – jak działa i czy warto go stosować?

31 marca 2023, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Pocenie się to naturalny mechanizm zachodzący w organizmie człowieka. Wiele osób nie radzi sobie jednak z nadreaktywnością gruczołów potowych. Bloker potu jest w takich sytuacjach niezwykle pomocny. Jakie są jego rodzaje, jak działa, wreszcie jak wybrać skuteczny bloker potu pod pachy i nie tylko? Na te i inne pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

bloker potu

Jak działają blokery potu?

Jak działa bloker potu? Standardowo bloker potu pod pachy opiera się na zwiększonej zawartości chlorku glinu w porównaniu do zwykłego antyperspirantu.

Ów chlorek glinu wchodzi w reakcję z wodą i białkami w ujściach gruczołów potowych. Dzięki temu wydzielona zostaje warstwa żelu, uniemożliwiająca wydostanie się potu na powierzchnię. Należy pamiętać, że wraz z wymianą naskórka, żel zostaje usunięty ze skóry, a aplikację należy powtórzyć wedle zaleceń producenta.

Blokery potu – rodzaje

Blokery potu dostępne są na rynku w kilku rodzajach. Mogą to być antyperspiranty, spraye, żele, kremy, czy stosunkowa nowość, mianowicie bloker potu – tabletki. Podczas gdy dwa pierwsze produkty nanosimy na skórę miejscowo, tabletki mają za zadanie ograniczyć potliwość na całej powierzchni ciała.

Dobry bloker potu wyróżnia się silnym działaniem i pełnym bezpieczeństwem dla skóry. Skuteczne i sprawdzone preparaty pod pachy przeciw poceniu i nie tylko można znaleźć np. na stronie https://perspirex.com.pl/.

Bloker potu – jaki wybrać?

Jaki jest najskuteczniejszy bloker potu? Przede wszystkim taki, który odpowiada naszym potrzebom. Nie wszyscy mogą sobie pozwolić na blokery potu w tabletkach. Czy to z powodów zdrowotnych, czy innych przekonań. Wówczas najlepszy okaże się np. bloker antyperspirant lub spray stosowany bezpośrednio na skórę. Warto wypróbować kilka rodzajów produktów (np. do skóry wrażliwej, czy normalnej) i przekonać się, jaki bloker potu będzie dla nas odpowiedni.

Blokery stosowane są głównie przeciw poceniu się pod pachami. Wiele osób zastanawia się również, jak wybrać bloker potu do stóp lub dłoni. Najwygodniejszym rozwiązaniem będzie forma antyperspirantu w sprayu. Poza komfortem użytkowania zagwarantuje wysoką efektywność w walce z nadmiernym poceniem.

 

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Bloker potu – jak działa i czy warto go stosować?

  1. avatar Iwona Maziarz pisze:

    Pot na ubraniu raz że wygląda nieestetycznie to jeszcze bardzo brzydko pachnie. Latem czuć to niestety zwłaszcza w komunikacji miejskiej. Dlatego teraz gdzie jest dużo możliwości i wszelakiego rodzaju brokerów potu to ludzie powinni z tego korzystać i dbać o podstawową higienę. Dzięki artykułowi można się sporo dowiedzieć o sposobach dbania o to aby niwelować pot przez cały rok.

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Sposób na puszyste ręczniki
Wycieranie się szorstkim ręcznikiem nie należy do przyjemności. Milutki, pachnący, puszysty ręcznik sprawia przyjemność...
Sprawdzone triki na mycie okien
Jest kilka sztuczek, dzięki którym możemy umyć okna łatwo i bez pozostawiania smug....
Zmiany w L4 - płatne przez ZUS
Od 2025 roku zasiłek chorobowy będzie wypłacany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych już...
Dodatkowe opłaty w szpitalach
Jeśli jest się osobą ubezpieczoną, to sam pobyt w szpitalu posiadającym umowę z Narodowym...