URODA I ZDROWIE

Biblia energetycznej anatomii człowieka – recenzja

20 stycznia 2021, dodał: Yolana

Odpowiedni przepływ energii w ludzkim organizmie i w jego otoczeniu to kluczowy aspekt dobrego życia. Zaburzenie jej równowagi skutkuje chorobami, a ich objawy są odczuwalne nie tylko w ciele fizycznym, ale również w psychice pacjenta. Aby im zapobiec lub zniwelować istniejące już dolegliwości, warto poznać możliwości różnych terapii związanych z leczeniem energią.

Prezentowane tu vademecum pozwala na dogłębne poznanie każdej z nich i wybór tej najodpowiedniejszej do naszych potrzeb. Cyndi Dale prezentuje tutaj pełny zakres wiedzy, niezbędnej w poszukiwaniu skutecznej i szybkiej pomocy w wielu schorzeniach. Subtelne energie to nasi sprzymierzeńcy w drodze do dobrego samopoczucia – trzeba tylko wiedzieć, jak nimi pokierować, aby odzyskały harmonię. Pomaga w tym szeroka wiedza m.in. na temat reiki, czakr, kabały czy nawet uzdrawiania kwantowego, którą znajdujemy w tej monumentalnej księdze liczącej blisko 600 stron. Po raz pierwszy informacje, które dotąd były prezentowane w różnych poradnikach, zostały opracowane w jednej publikacji, tworząc spójną całość i pozwalając rozeznać się w wielości technik uzdrawiających, które ma dla nas medycyna energetyczna.

Autorka podchodzi do spraw zdrowia w holistyczny sposób. Chce nam przekazać, że gdy choruje ciało, to dusza i umysł także to odczuwają i one również potrzebują terapii. Stąd tak silne nawiązywanie do wielu tradycji uzdrawiania, pochodzących z różnych zakątków świata. Medycyna Wschodu zostaje tu skonfrontowana ze współczesnym nam zachodnim sposobem leczenia, skupiającym się na ciele fizycznym. Tymczasem tutaj po wstępnych informacjach o istocie działania energii i różnych jej rodzajach, otrzymujemy szczegółowy przegląd anatomii człowieka – od komórek i układu kostnego, po układ immunologiczny i zmysły.

Lektura tej książki wymaga pewnej wiedzy, np. na temat naszego organizmu oraz fizyki, jednak autorka stara się przekazywać swe informacje w przystępny sposób, aby jak najwięcej osób mogło skorzystać z jej porad. Poza teoriami ściśle naukowymi znajdujemy tu także rozważania z dziedziny duchowej, na temat roli intencji w uzdrawianiu, leczenia przez dotyk czy na odległość. Warto poznać i stosować na co dzień rady autorki, spośród których wiele nie wymaga specjalnych przygotowań – jak choćby te dotyczące leczenia kolorami czy kamieniami szlachetnymi.

Autorka uświadamia nam, jak ważna jest znajomość własnej subtelnej anatomii i inspiruje do zgłębienia alternatywnych metod leczenia. Siłą tej publikacji jest także przesłanie, jak wiele uzdrawiających mocy tkwi w nas samych i jak szybko możemy sobie pomóc, bez konieczności zasięgania pomocy medycznej i przyjmowania aptecznych leków, które są pełne szkodliwych związków chemicznych. Warto wsłuchać się więc w sygnały, jakie daje nam ciało i pokierować własną energią tak, by zyskać zdrowie!

Jola

Książka jest dostępna TUTAJ

Dziękujemy Wydawnictwu Vital za przekazanie egzemplarza do recenzji –

Redakcja

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz