URODA I ZDROWIE

„ASERTYWNOŚĆ. Sięgaj po to, czego chcesz, nie raniąc innych” – recenzja

23 grudnia 2016, dodał: karolina0092

Alberti, M. Emmons – ASERTYWNOŚĆ. Sięgaj po to, czego chcesz, nie raniąc innych

„Bądź uczciwy w stosunku do innych, ale uważaj na nich, dopóki nie staną się uczciwi w stosunku do ciebie.” – Alan Alda

Nie potrafisz odmawiać? Robisz to, czego nie chcesz, bo przecież tak ciężko powiedzieć: NIE? Czujesz się bezradna, zakłopotana? Jest przecież tyle sytuacji, w których umiejętność asertywnego zachowania może odmienić nasze życie. I chociaż wydaję się, że jesteśmy panami świata, to czy zawsze potrafimy poradzić sobie bez pomocy innych?

asertywnosc-siegaj-po-to-czego-chcesz-nie-raniac-innych-b-iext44616035

 

Robert Alberti i Michael Emmons to psychologowie, którzy o asertywności wiedzą już wszystko. Pisząc swój poradnik „ASERTYWNOŚĆ. Sięgaj po to, czego chcesz, nie raniąc innych”, pragną nauczyć każdego z nas, jak zawalczyć o siebie, sprawić, że nasze zdanie będzie brane pod uwagę, a nasze cele staną się wreszcie osiągalne. Poradnik uczy krok po kroku, jak radzić sobie w sytuacjach kłopotliwych – w takich, w których kiedyś milczeliśmy lub po prostu emocje sprawiały, że nasze zachowanie stawało się agresywne. To idealna lektura, aby poznać samego siebie, by znaleźć rozwiązania na popełniane wcześniej błędy. By stać się pewną siebie, asertywną osobą i pozbyć się agresji sprawiając, że od tej pory wszystko pójdzie po naszej myśli.

Nasze życie składa się nie tylko z łatwych i bezproblemowych sytuacji. Bo jak zachować się w restauracji, kiedy jedzenie zdecydowanie nie spełnia naszych oczekiwań? Co powiedzieć osobom, które w kinie zagłuszają nam spokojne oglądanie filmu? Jak odmówić alkoholu lub narkotyków? I jak bez kłótni dogadać się z partnerem, przekonać go, że powinien coś zmienić, aby było lepiej? To nie są proste sprawy, ale poznając reakcje, które mogą wyniknąć podczas danych sytuacji, jesteśmy w stanie „nie dać się”. Poradnik uczy nas, jak zawalczyć o swoje, przy okazji nie raniąc innych. Książka zawiera również dające do myślenia cytaty, ramki przy których warto się zatrzymać, a także indywidualny dziennik rozwoju – podstawę do szybszej zmiany własnego „Ja”.

Poradnik złożony jest z 6 części. Dowiadujemy się z nich, czym naprawdę jest asertywność i jak wpływa na nasze życie, poznajemy przykłady oparte na historiach innych ludzi. Uczymy się, jak  powiedzieć „nie” przy jednoczesnym budowaniu poprawnych międzyludzkich relacji, a także odkrywamy, że asertywność naprawdę jest łatwa i życie według jej zasad przyniesie nam oczekiwane rezultaty.

„ASERTYWNOŚĆ. Sięgaj po to, czego chcesz, nie raniąc innych” to bestseller, który sprzedał się w ponad milionie egzemplarzy. Czytelnicy sięgają po niego nie tylko, aby poznać zasady asertywnego zachowania, podnieść poczucie własnej wartości, ale również aby stać się zdrowszą, pozbawioną lęku i stresu osobą. Jeżeli i Ty chcesz zmienić swoje życie na zdecydowanie lepsze i bezpieczniejsze, to serdecznie polecam poradnik Albertiego i Emmonsa.

Karolina

Książkę poleca Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne – można kupić ją TUTAJ

Dziękujemy za udostępnienie egzemplarza do recenzji –
Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

pozycjonowanie
Co do marketingu internetowego to warto rozpocząć współpracę z naprawdę godną uznania agencją reklamową...
Umiecie udzielić pierwszej pomocy w…
Kiedyś umiałam, ale pozapominało mi się szczegółów, muszę tą wiedzę odświeżyć...
Auto na minuty
Ja częściej wypożyczam na kilka godzin, więc na minuty byłoby chyba drożej?
Kosmetyki do makijażu twarzy
Stonowany, jednak w pracy trzeba wyglądać profesjonalnie, a nie krzykliwie:) Żadnego smoky eyes ani...