Akcesoria przydatne do treningu w domu | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Akcesoria przydatne do treningu w domu

5 stycznia 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Aktywność fizyczna jest ważna nie tylko dla osób pragnących cieszyć się nienaganną sylwetką. Przede wszystkim, stanowi ona filar zdrowego stylu życia, wzmacniając organizm, dotleniając komórki, poprawiając samopoczucie i dodając sił. Nie dziwi więc, że wciąż przybywa fanów sportu – tym bardziej że wcale nie trzeba w tym celu udawać się na siłownię. Wystarczy bowiem posiadać kilka akcesoriów, żeby przeprowadzić kompleksowy trening w domu. Co będzie niezbędne?

Podstawowe akcesoria treningowe dla każdego

Podstawowe akcesoria treningowe dla każdego

Ćwiczenia w zaciszu własnego domu zyskują na popularności. Dzieje się tak z kilku powodów. Z pewnością, jest to spora oszczędność czasu i pieniędzy – nie trzeba tracić cennych godzin na dojazd na siłownię ani kupować karnetu. Poza tym, jest to znakomite rozwiązanie dla osób zapracowanych, w końcu ćwiczyć można o dowolnej porze dnia i nocy. Uprawianie sportu wśród nieznajomych osób bywa też krępujące, a w domu można czuć się bezpiecznie i komfortowo. Od czego zacząć przed rozpoczęciem takich domowych treningów? W pierwszej kolejności należy wygospodarować nieco miejsca – może być to całe pomieszczenie lub jedynie jego fragment. Podstawowe akcesoria, w które warto zaś się wyposażyć (bez względu na stopień zaawansowania) to:

 • mata do ćwiczeń,
 • hantle o odpowiednim obciążeniu (najlepiej zacząć od mniejszego ciężaru i stopniowo go zwiększać),
 • gumy oporowe,
 • skakanka,
 • piłka fitness,
 • roller do masażu.

Urządzenia, które pomogą zbudować kondycję

Samodzielne treningi wymagają ułożenia odpowiedniego planu treningowego, a także muszą być urozmaicone. Najlepsze efekty przynosi naprzemienne wykonywanie ćwiczeń kondycyjnych i siłowych. Do treningów wzmacniających można użyć podstawowych sprzętów, jak np. hantle czy gumy oporowe. Kondycję można zaś zbudować przy użyciu urządzeń, takich jak bieżnie, orbitreki czy rowery stacjonarne. Takie sprzęty nie zajmują dużo miejsca, a jedocześnie pomogą spalić mnóstwo kalorii. Warte uwagi będą choćby rowery stacjonarne na Prosportowy – sklep ten oferuje profesjonalne urządzenia i akcesoria fitness, które są przeznaczone zarówno do użytku domowego, jak i mogą stanowić wyposażenie siłowni. W asortymencie tego sklepu można znaleźć najnowocześniejsze sprzęty, m.in. rowery magnetyczne, elektromagnetyczne, poziome i spinningowe. Dobrym wyborem będzie też orbitrek, który pomoże wzmocnić mięśnie nóg i rąk. Osoby, które chcą popracować nad klatką piersiową i ramionami, powinny z kolei przemyśleć zakup wioślarza. Najważniejsze jest oczywiście, żeby dobierać urządzenia do celu jaki, pragnie się osiągnąć oraz swoich upodobań.

kobieta na rowerku domowym

 

Trening w domu – o czym nie można zapomnieć

Uprawianie sportu w domu wymaga takiego samego przygotowania, jak do ćwiczeń na siłowni. Jest to ważne dla efektywności treningów, własnego komfortu i przede wszystkim – bezpieczeństwa. Co będzie tu najważniejsze?

 • wygodny strój, wykonany z przewiewnych tkanin, które dobrze odprowadzają wilgoć,
 • obuwie sportowe – zapewniające odpowiednią amortyzację,
 • rozgrzewka – należy wykonać ją przed każdym treningiem,
 • rozciąganie po ćwiczeniach – zminimalizuje ryzyko kontuzji oraz zapobiegnie zakwasom,
 • nawodnienie organizmu – najlepiej sprawdzi się tu woda niegazowana.

W trakcie wykonywania ćwiczeń należy skupić się na prawidłowej technice. Na początku nie można też przeforsowywać się – lepiej zacząć od mniej wymagających treningów i stopniowo podnosić sobie poprzeczkę. Pamiętając o powyższych zadach i posiadając odpowiednie akcesoria, można mieć pewność, że efekty pojawią się bardzo szybko.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Wyższa płaca minimalna i 35 dni url…
To kto będzie pracował jak tyle będzie urlopu? Już teraz jest problem z...
Prusaki, pluskwy i inni niechciani …
Warto usunąć jedzenie z miejsc dostępnych dla owadów
Nauka programowania w szkołach
Powinna być dla chętnych bo nie każdy to lubi
Czy płacić rodzicom za mieszkanie u…
Powinien płacić, rodzice też mają swoje potrzeby a nie mają obowiązku finansować...