7 powodów, dla których warto kupić oczyszczacz powietrza

8 września 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

W ostatnich latach wzrosła ilość informacji dotyczących wpływu jakości powietrza na zdrowie. Od bezpośrednich skutków jego jakości i składu, jak alergie, doszły skutki długotrwałe związane z zanieczyszczeniem powietrza smogiem. Ostatni rok to podkreślanie skutków przenoszonych drogą kropelkową wirusów.

oczyszczacz powietrza

I tak nawet nie zdając sobie z tego sprawy, często nieświadomie walczymy ze skutkami nie tylko tego, jak się odżywiamy czy jaki tryb życia prowadzimy, a również tego, czym oddychamy. W wyniku pojawiających się w powietrzu alergenów czujemy dyskomfort związany z łzawiącymi oczami czy nieżytem górnych dróg oddechowych. Smog powoduje zmęczenie, bezsenność czy bóle głowy, a wszechobecny ostatnio koronawirus wywołuje chorobę COVID-19, o której skutkach słyszymy, czy czytamy w mediach.

W takiej sytuacji warto szczególnie zwrócić uwagę na jakość powietrza, którym oddychamy. Możemy o nie zadbać we własnym domu, a z pomocą przychodzą nam coraz bardziej popularne oczyszczacze powietrza.

W tej sytuacji zadbanie o jakość powietrza przynajmniej w domowym zaciszu wydaje się niezbędne. Dlaczego warto się zaopatrzyć w oczyszczacz powietrza? Wyjaśnimy to na przykładzie urządzeń duńskiej marki Vestfrost.

  1. Pozbycie się z powietrza szkodliwych substancji i nieprzyjemnych zapachów

Oczyszczacze powietrza Vestfrost są nazywane „pogromcami smogu”. Wykorzystany jest w nich potężny system filtrów w technologii 3w1, który łączy w jednej konstrukcji wszystkie etapy filtracji. Filtr węglowy jest odpowiedzialny za usuwanie szkodliwych związków organicznych i nieprzyjemnych zapachów. Filtr HEPA z 99,95% skutecznością pochłania najmniejsze i najbardziej szkodliwe cząstki stałe, takie jak pył zawieszony PM10, PM2.5 i PM1 oraz bakterie, pleśń, wirusy czy alergeny. Działanie filtrów jest wspomagane technologią UV-C LED – dodatkowa sterylizacja lampą UV. Całość zamyka technologia Plasma ION, czyli aktywna jonizacja powietrza. Jony dodatnie i ujemne docierają w trudno dostępne miejsca i rozkładają szkodliwe patogeny takie jak wirusy, bakterie czy alergeny wziewne.

Oczyszczacze powietrza Vestfrost

  1. Inteligentna praca

Oczyszczacze powietrza Vestfrost posiadają laserowe czujniki trzech rodzajów pyłu. Co ciekawe, ich stężenie możesz oglądać na wyświetlaczu niezależnie. W końcu będziesz wiedział czym oddychasz. Co dalej? Dalej oczyszczacz wszystko robi sam. Dobiera pracę urządzenia na podstawie odczytów z laserowych czujników i pracuje tak, byś oddychał czystym i zdrowym powietrzem. Ustawienia możesz też ustawić ręcznie, a dzięki

CHILD LOCK, nie musisz się obawiać, że zostaną one zmienione przez najmłodszych domowników.

  1. Oszczędność i ciche działanie

To efekt zastosowanie silnika bezszczotkowego. Dzięki nim, oczyszczacze powietrza Vestfrost w trybie największej wydajności i przy włączonych funkcjach UV C- LED i Plasma ION, zużywają maksymalnie 58,2 W. To mniej niż 40-calowy telewizor LCD. Filtry HEPA i węglowy, firma Vesftrost zaleca wymieniać co 3 lata.

A teraz wyobraź sobie szum liści. Tak cichy w trybie nocnym jest np. oczyszczacz powietrza Vestfrost VP-A1Z40WH. To dokładnie 17 dB.

  1. Jonizacja powietrza

Technologia Plasma ION oparta jest na jonach dodatnich i ujemnych. Jony te aktywnie poszukują i unieszkodliwiają bakterie, wirusy pleśń i alergeny. Dzięki temu istotnie obniża się elektryczność statyczna, następuje wyraźna redukcja skupisk kurzu domowego oraz niwelowane są nieprzyjemne zapachy.

  1. Wspaniały design

Przy projektowaniu oczyszczaczy powietrza firma Vestfrost postarała się o design pasujący do każdego wnętrza. Dzięki temu urządzenie to idealne wkomponowuje się w domową przestrzeń.

Oczyszczacze powietrza Vestfrost

PLASMA ION VP-A1S70WH

PLASMA ION VP-A1Z40WH

TUYA SMART

PLASMA ION VP A1M30WH

 

  1. Aplikacja mobilna

Firma Vestfrost przygotowała coś ekstra dla fanów nowinek technicznych. Aplikacja mobilna TUYA SMART pozwala na odczytywanie wskaźników z oczyszczaczy powietrza, gdziekolwiek jesteś. Możesz wiedzieć, jaki jest poziom zanieczyszczeń w Twoim domu. Dodatkowo możesz sterować pracą każdego oczyszczacza powietrza z poziomu telefonu komórkowego na odległość. Dla ułatwienia możesz swoim urządzeniom nadać przyjemne dla ucha nazwy. Ty więc decydujesz czy o czystość powietrza w pokoju Twojego dziecka dba np. Elmo czy R2D2. Masz pełną dowolność.

  1. Przystępna cena

Ile kosztuje komfort oddychania czystym powietrzem? Firma Vestfrost postarała się, aby tę możliwość miał niemal każdy. Ceny oczyszczaczy, w zależności od modelu i powierzchni pomieszczenia, do której są dedykowane, zaczynają się od 1000 PLN

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz