Jak wybrać klatkę dla chomika?

8 września 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Jednym z najpopularniejszych zwierzątek domowych jest z pewnością chomik. Ta mała puszysta kuleczka szybko podbija serca domowników. Trzeba jednak pamiętać, że mimo małych rozmiarów, chomik także potrzebuje odpowiedniego miejsca do życia, wygodnej klatki oraz innych akcesoriów.

chomik

Jaka powinna być idealna klatka dla chomika?

Przede wszystkim – odpowiednio przestronna, wykonana z bezpiecznego, odpornego na uszkodzenia mechaniczne surowca, a ponadto wyłożona bezpiecznym dla zwierzęcia podłożem. Klatka to miejsce do życia naszego pupila, a więc musi być idealnie dostosowana i zapewniać mu jak najlepsze warunki. Lepiej zapoznać się z ofertą sklepów, które często oferują klatki z pełnym wyposażeniem i asortymentem, dzięki czemu od razu można nabyć wszystko to, czego potrzebuje chomik.

Sklep zoologiczny wart polecenia: https://hubun.pl/104-klatki

Klatka dla małych zwierząt – jakiej powinna być wielkości?

Klatka dla małego gryzonia powinna mieć odpowiednie wymiary. Podstawa klatki dla chomika syberyjskiego musi mieć minimum 80×40 cm. W przypadku chomika dżungarskiego lub roborowskiego przestrzeń może być nieco mniejsza. Jednakże klatka powinna mierzyć minimum 40×60 cm.

Czym należy się kierować przy wyborze klatki?

Jak już wspomnieliśmy – należy kierować się wymiarami klatki. Ponadto ważny jest materiał, z jakiego wykonano klatkę. Niezalecane są tanie klatki z plastiku, który łatwo się niszczy i jest podatny na uszkodzenie wskutek gryzienia. Optymalnie klatka dla pupila powinna być wykonana z metalu najwyższej jakości, odpornego na rdzę. Warto zwrócić uwagę na zamykanie, aby zwierzę nie mogło łatwo wydostać się z klatki, co zagrażałoby jego bezpieczeństwu.

 

Klatka dla chomika klatka dla świnki morskiej – czy się czymś różnią?

Zarówno chomiki, jak i świnki morskie, to gryzonie, które są niezwykle popularne jako zwierzątka domowe. Niemniej świnka morska jest nieco większym zwierzęciem. Generalnie, jeżeli posiadamy w domu klatkę dla świnki morskiej o odpowiednio dużych wymiarach, to zazwyczaj sprawdzi się ona także dla chomików. Nie zadziała to jednak w drugą stronę. Klatka dla świnek morskich musi być większa, aniżeli ta dla chomików. Jej wymiary powinny się zaczynać od 110×60 cm. Jak zatem widać – najlepiej kupować klatkę z przeznaczeniem dla konkretnego zwierzęcia.

Podsumowując; klatka to miejsce życia naszego pupila. Nie warto więc na niej oszczędzać ani kupować jej bez uprzedniego przeanalizowania potrzeb danego zwierzęcia. Komfort chomika przekłada się bowiem na jego samopoczucie i zdrowie. Pamiętajmy, że jesteśmy za to odpowiedzialni.

Więcej o wyborze klatki przeczytasz tutaj: https://fcg.com.pl/nowoczesna-klatka-dla-chomika-jak-wybrac/

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz