Na co zwrócić uwagę przy wyborze suszarki do włosów?

8 września 2021, dodał: Zuza_3
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Suszarka towarzyszy nam na co dzień i choć często jej działanie jest po prostu częścią naszych rutynowych czynności, czasami musimy zastanowić się chwilę dłużej nad tym co nam może zaoferować. Dzieje się tak, gdy nasz sprzęt zaczyna szwankować i czas postawić na coś nowszego. Zawsze wtedy pojawia się pytanie: jak wybrać tą najlepszą dla mnie suszarkę? Przychodzimy z pomocą i podpowiadamy na czym się skupić, aby dokonać jak najlepszego wyboru.

suszarka do włosów biała

Jest kilka ważnych aspektów, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze suszarki do włosów. Jednak za nim o tym zacznijmy od prostego podziału. Wyróżniamy dwa podstawowe typy: suszarki do użytku domowego i profesjonalne. Jeśli suszymy włosy nawet i codziennie, te pierwsze spokojnie powinny posłużyć nam kilka lat. Jeśli jednak zależy nam na nieco mocniejszym silniku i twardszej, wytrzymalszej obudowie, warto postawić na te drugie. Oczywiście cena także pozwala je odróżnić, te profesjonalne będą dużo droższe.

suszenie włosów

Podstawowymi cechami, na które warto zwrócić uwagę poszukując idealnej dla siebie suszarki są przede wszystkim:

Regulacja temperatury

Bardzo ważna cecha, która tak naprawdę jest decydująca w kwestii przyjemności w użytkowaniu. Jeśli stopnie temperatury będą zbyt rozbieżne i jeden z nich będzie nas parzyć, a kolejny nic nie wysuszy, to taka suszarka na niewiele nam się zda. Obecnie na rynku najczęściej występują warianty od dwóch do sześciu stopni regulacji.

Regulacja siły nadmuchu oraz zimny nawiew

Szczególnie ta druga cecha jest ważna. Jeśli nie spieszy nam się, a na uwadze mamy dobro naszych włosów, warto postawić na zimny nawiew, dzięki niemu włosy będą zdrowsze. Siła nadmuchu natomiast pozwala kontrolować siłę strumienia powietrza.

Dyfuzor i koncentrator

Dwa ważne dodatki, których obecność powinniśmy sprawdzić przed zakupem nowej suszarki. Dyfuzor to nieodzowny przyjaciel wszystkich kobiet posiadających kręcone włosy, który pozwala na idealne ich zdefiniowanie i podbicie skrętu. Koncentrator przyda się natomiast do prostowania włosów na szczotce i ograniczenia puszenia podczas suszenia.

Moc silnika

Ostatnią, ale być może najważniejszą cechą naszej suszarki jest moc silnika. Im większą moc będzie miała, tym szybciej i sprawniej wysuszymy nasze włosy. Jest to jednak także podstawowa cecha podnosząca cenę suszarki. Na rynku moce suszarek możemy spotkać bardzo różne. Te profesjonalne będą oscylować w okolicy 2100W. Jeśli jesteśmy posiadaczkami długich i gęstych włosów taki sprzęt będzie dla nas idealny. Jeśli jednak nie potrzebujecie tak silnej suszarki, na rynku można znaleźć także takie o mocy 1200W, które nadal będą bardzo przyzwoitym sprzętem.

kobieta z suszarką

Wybór suszarki może z pozoru wydawać się trudny, jednak, jeśli uświadomimy sobie jakie są najważniejsze cechy z łatwością wybierzemy odpowiednią dla siebie!

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Stany lękowe
Stany lękowe to może być objaw początku depresji, moim zdaniem warto iść...
Zdrowe połączenia produktów
Miejmy nadzieję, że jeśli np. pół godz. po sałatce zjemy obiad z tłuszczem...
Jak ludzie dobierają się w pary?
Sporo osób dziś jednak patrzy na status i majątek partnera, jeśli chodzi o poważne...
Metylowane witaminy
Już była "lewoskrętna" witamina C, po czym okazało się, że witamina C jest właśnie...